Internet

Gabriel Weinberg, przedsiębiorca i programista, stworzył DuckDuckGo w 2008 r. Wcześniej założył już kilka biznesów, w tym Names Database, który sprzedał w 2006 r. DuckDuckGo to prywatna wyszukiwarka internetowa, która nie gromadzi ani nie udostępnia informacji o swoich użytkownikach. W przeciwieństwie do innych popularnych wyszukiwarek, takich jak Google czy Bing, nie zbiera informacji o tym, czego szukamy, nie śledzi naszej aktywności ani nie tworzy profilów użytkowników. Wyszukiwarka ta wykorzystuje wiele źródeł, aby dostarczać możliwie wartościowe wyniki wyszukiwania. DuckDuckGo wykorzystuje również wiele funkcji i narzędzi, takich jak kalkulatory, definicje, informacje o czasie, a nawet gry, aby zapewnić użytkownikom jak najbardziej kompleksowe odpowiedzi na ich zapytania.

Więcej…Postaw na wyszukiwarkę dbającą o prywatność

Chyba każdy użytkownik sieci korzystał kiedyś z ogólnodostępnej sieci Wi-Fi w miejscach publicznych. Niestety niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, jakie może to nieść za sobą niebezpieczeństwo. Cyberprzestępcy coraz częściej tworzą fałszywe sieci Wi-Fi, aby za ich pomocą kraść cenne dane osobowe, hasła i loginy nieświadomych użytkowników.

Więcej…Fałszywe sieci Wi-Fi i hotspoty „Evil Twin”

Powiązana z rosyjskim rządem grupa hakerska nazywająca siebie „Anonimowym Sudanem” przyznała się do cyberataku, który wyłączył witrynę Scandinavian Airlines (SAS) w ubiegłym tygodniu i zagroził bezpieczeństwu danych tysięcy klientów tej skandynawskiej linii lotniczej.

Więcej…Witryna SAS zaatakowana przez cyberterrorystów

75% badanych organizacji zostało skutecznie zaatakowanych z wykorzystaniem poczty e-mail w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Usuwanie skutków ataku przeprowadzonego za pośrednictwem poczty elektronicznej może kosztować poszkodowane instytucje średnio ponad milion dolarów. Im więcej pracowników wykonujących obowiązki zdalnie, tym większe zagrożenie ze strony cyberprzestępców i wyższy koszt usuwania skutków ich działań.

Więcej…Cyberataki z wykorzystaniem poczty e-mail. Jaki koszt?

Slick to platforma mediów społecznościowych z siedzibą w indyjskiej aglomeracji Bengaluru. Oficjalna aplikacja została uruchomiona w listopadzie 2022 roku i była skierowana głównie do nastolatków i studentów. Aplikacja (dostępna na systemy iOS i Android) umożliwia użytkownikom łączenie się ze znajomymi i tworzenie anonimowych treści, które można udostępniać innym.

Więcej…Slick dało plamę - dane osobowe i zdjęcia wypłynęły do sieci

Renomowane austriackie laboratorium antywirusowe AV-Comparatives niedawno opublikowało kolejny zbiorczy raport roczny Consumer Summary Report 2022, zgodnie z którym Bitdefender zdobył upragnioną nagrodę Produktu Roku po raz piąty w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Roczny raport AV-Comparatives uwzględnia najlepsze programy antywirusowe zabezpieczające konsumentów domowych, wyróżniając te, które faktycznie zapewniają solidną ochronę przed różnorodnymi cyberzagrożeniami.

Więcej…AV-Comparatives „Produkt roku” - Bitdefender dominuje

Dzięki nim krok po kroku medycyna staje się dziedziną zrozumiałą nie tylko dla wtajemniczonych. Influencerzy z branży zdrowotnej na Instagramie i Facebooku przekazują wiedzę dotyczącą zagadnień współczesnej medycyny, zarezerwowaną do tej pory dla nielicznych, językiem bliskim użytkownikom sieci. Unikają trudnego w odbiorze specjalistycznego żargonu, co przyciąga szerokie grono odbiorców. Publikują nie tylko treści stricte poradnikowe. Przybliżają nowe metody leczenia chorób i nie boją się tematów tabu. Pokazują ciekawe dla odbiorców kulisy swojego zawodu, dzielą się także z użytkownikami swoim prywatnym życiem.

 

Więcej…Influencerzy i medycyna z Instagrama - raport Procontent

Są już dostępne wyniki dziewiątego badania Global Tech Outlook przeprowadzonego przez firmę Red Hat. Podobnie jak w latach ubiegłych Red Hat analizuje, co pokazują dane na temat tego, na jakim etapie realizacji projektów transformacji cyfrowej są przedsiębiorstwa, jakie są ich priorytety w zakresie wydatków na informatykę i inne obszary oraz przed jakimi wyzwaniami stoją. Przepytano ponad 1700 dyrektorów ds. informatycznych z różnych branż na całym świecie, aby lepiej zrozumieć nowe aspekty wykorzystania technologii oraz móc śledzić trendy. Poniżej kluczowe wnioski i trendy płynące z raportu oraz to, jak te wyniki zmieniały się w czasie.

Więcej…Badanie Red Hat Global Customer Tech Outlook 2023

Nie musisz zatrudniać specjalistów w dziedzinie informatyki i budować działu IT w swojej firmie, by realizować projekty IT i zadbać o sprawne działanie zaplecza informatycznego. Alternatywnym rozwiązaniem jest outsourcing IT. Zobacz, czym on jest i jakie są jego główne cele!

Więcej…Jakie są cele outsourcingu IT?

Grupa PZU i PKN ORLEN podpisały 9 listopada 2022 roku list intencyjny dotyczący możliwości sprzedaży na rzecz PZU wszystkich udziałów Polski Gaz Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych oraz Polski Gaz Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych na Życie.

Więcej…Grupa PZU i PKN Orlen: list w sprawie nabycia Polski Gaz

Sprzedaż internetowa to przedsięwzięcie, które stawia przed właścicielem firmy sporo nowych wyzwań – a właściwie wypadałoby powiedzieć że także nowoczesnych. Sprzedaż, która w całości odbywa się w świecie wirtualnym wymaga tego, żeby być takim właścicielem sklepu, który dobrze sobie radzi z technologicznymi narzędziami. Może też radzić sobie z nimi w umiarkowanym stopniu – a resztę zostawić zautomatyzowanym pomocnikom, których usługi może sobie łatwo wykupić.

Więcej…Integracja Enova Allegro – co Ci może zaproponować?

Sklep internetowy bez towaru jest możliwy. Dotyczy on modelu dropshipping, który już od dłuższego czasu cieszy się uznaniem na rynku. To logistyczna forma sprzedaży, gdzie pominięte zostaje magazynowanie towaru u właściciela sklepu online. Oferowana jest zatem bezpośrednia wysyłka z magazynu hurtowni do klienta, co wpływa na brak konieczności posiadania magazynu. Klient dokonuje zakupu w sklepie internetowym, natomiast wysyłką towaru zajmuje się hurtownia. Czy warto rozważyć taki model sprzedaży? Czym się cechuje? Jak rozpocząć działalność?

Więcej…Sklep internetowy bez towaru? Poznaj model dropshipping!

Małgorzata Szulik, Business Model Project Manager w Provema

Socialselling polega na wykorzystaniu mediów społecznościowych do prowadzenia działalności sprzedażowej czyli udostępnianiu produktów on-line swoim klientom bez konieczności zakładania sklepu e-commerce. 

Więcej…Potęga sprzedaży na portalach społecznościowych – social selling

Walka o obecność w Internecie wymaga wsparcia. I choć mogłoby się wydawać, że w związku z tym specjalistę SEO warto zatrudniać wewnątrz organizacji, to nie zawsze jest to takie oczywiste. Które z tych rozwiązań – zatrudnienie czy outsourcing – jest lepsze?

Więcej…Specjalista SEO wewnętrzny czy zewnętrzny?

Więcej…Jak krypto kasyna podbijają rynek iGamingu?

a group of graphic designers at work ptv4xd6
Posiadanie strony www jako wizytówki dla swojego biznesu to w dzisiejszych czasach konieczność. Stanowi to punkt wyjściowy do dalszych etapów, czyli pozycjonowania, które ma zapewnić lepszą widoczność na tle innych, konkurencyjnych witryn. Osiągnięcie wysokich pozycji jest możliwe dzięki pomocy specjalisty SEO, który na bieżąco śledzi zmieniające się algorytmy Google'a oraz ma wypracowane techniki, które pomogą zapewnić mu lepszą widoczność optymalizowanej strony. Czym zajmuje się freelancer ds. pozycjonowania i jak wygląda jego praca?

Więcej…Specjalista SEO - czym się zajmuje?

Nie jest zaskoczeniem, że w trakcie pandemii usługi przeniosły się do sieci. Lock down wymusił na przedsiębiorcach przebranżowienie albo cyfryzację swoich przedsięwzięć. Przestawienie się na wirtualny tryb działania był zwyczajnie konieczny, aby przetrwać. 

Więcej…E-sklepy w modzie. Potentaci przeganiają się w promocjach. Wszystko przez Black Friday?