Sprzęt

W nowoczesnym przemyśle bardzo ważne są wszelkiego rodzaju testy i badania. Mają one na celu wyeliminowanie ewentualnych problemów i niedociągnięć, tak aby gotowe wyroby były w pełni sprawne oraz bezpiecznie podczas ich użytkowania w niekiedy skrajnych warunkach. Właśnie dlatego powstało wiele urządzeń i narzędzi, które pomagają w tych kwestiach. Czym są komory szokowe oraz czym się charakteryzują? Podpowiadamy!

Więcej…Komory szokowe – czym są te urządzenia i co warto o nich wiedzieć?

Szybki rozwój rynków przemysłowych powoduje, że coraz więcej firm inwestuje w systemy wizyjne. Wykorzystanie nowoczesnych kamer na liniach produkcyjnych jest związane z chęcią poprawy wydajności, zwiększonymi wymogami jakościowymi i chęcią wyeliminowania wad, a także zmniejszeniem kosztów produkcji. Jakie jest zastosowanie systemów wizyjnych, dowiesz się w tym artykule. 

Więcej…Na czym polega system wizyjny w produkcji?

W dobie wszechobecnych tworzyw sztucznych tajemnicą kryjącą się za kształtem przedmiotów codziennego użytku jest wtryskarka. Ta inżynieryjna perła pozwala na tworzenie wyrobów z precyzją, która jeszcze niedawno była nieosiągalna. Jak proces produkcji form wtryskowych przekuwa idee w realne przedmioty.

Więcej…Co można robić na wtryskarkach?

Grzałki elektryczne przemysłowe używa się praktycznie w każdym obszarze, zarówno do prostych zadań w domu, jak i poważnych w wielkim przemyśle. Dzięki temu, że mają powszechne zastosowanie, są cenione za uniwersalność i niezawodność. Pamiętajmy jednakowoż, że dostępnych jest wiele różnych rodzajów grzałek elektrycznych, dlatego też warto je podzielić, wyróżniając najważniejsze typy.

Więcej…Grzałki przemysłowe elektryczne SIMEX - poznaj całą ofertę!

Rury ze stali wysokostopowych to materiał o wyjątkowych właściwościach, który znajduje szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Są one wykonane ze specjalnych stopów stali, które zawierają dodatki pierwiastków, takich jak chrom, nikiel, molibden i wanad. Te pierwiastki nadają rurom wyjątkowe właściwości, dzięki którym mogą one wytrzymać ekstremalne warunki pracy.

Więcej…Rury ze stali wysokostopowych - właściwości i zastosowanie

Inwestycja w solidne komponenty – czyli na przykład w wysokiej jakości bramy przesuwne, wózki i rolki, jest niezwykle istotna, gdy chce się zapewnić całemu systemowi bezawaryjne i sprawne funkcjonowanie. Przy projektowaniu priorytetem nie może być tylko estetyka, ale przede wszystkim niezawodność na długie lata oraz minimalna konieczność konserwacji. Rozumiejąc potrzeby użytkowników bram przesuwnych, produkujemy wózki, które przez wiele lat będą spełniać swoje zadanie.

Więcej…Najlepszy producent wózków do bram przesuwnych: klucz do wydajności i trwałości

Uszczelki pełnią kluczową rolę w wielu dziedzinach, zapewniając hermetyczność, izolację termiczną lub akustyczną oraz ochronę przed wodą, pyłami i innymi czynnikami zewnętrznymi. W motoryzacji, uszczelki są używane w silnikach, skrzyniach biegów i układach wydechowych, zapobiegając wyciekom płynów i gazów. W przemyśle budowlanym chronią przed przeciekami w systemach hydraulicznych i grzewczych, a także zapewniają szczelność w oknach, drzwiach i innych elementach konstrukcyjnych. W przemyśle elektronicznym i elektrotechnicznym, uszczelki są stosowane w obudowach urządzeń, zapobiegając przedostawaniu się wilgoci i kurzu oraz zapewniając izolację termiczną. W sumie, uszczelki są niezwykle istotnymi elementami w zapewnianiu bezpieczeństwa, trwałości i efektywności działania różnorodnych urządzeń i konstrukcji.

Więcej…Proces produkcji uszczelek

Telewizory Samsung OLED w zaledwie 18 miesięcy po debiucie odnotowały doskonałe wyniki sprzedażowe. W 2023 roku znalazły się na 1. miejscu w Polsce pod względem wartościowym. Widzowie docenili głęboką czerń, czystą biel i doskonale żywe kolory, które składają się na oszałamiający, kinowy obraz

Więcej…Samsung OLED najchętniej kupowane w Polsce

MEGOGO to telewizja, filmy, seriale i sport w jednym miejscu. Obecnie to jedyna platforma w Polsce, dzięki której można oglądać Puchar Narodów Afryki 2023. MEGOGO jest dostępne na telewizorach Samsung Smart TV z lat 2015-2023, doskonale uzupełniając szeroki wybór aplikacji sportowych.

Więcej…Puchar Narodów Afryki na telewizorach Samsung

Na początku stycznia obchodziliśmy Światowy Dzień Oszczędzania Kosztów Energii, tuż za rogiem są natomiast przepisy odnoszące się do standardów energetycznych budynków, które w życie wejdą prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Warto pamiętać, że kraje członkowskie Unii Europejskiej zobowiązały się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla do 2030 roku oraz osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku. Z obietnicami muszą wiązać się realne działania, dlatego tak szeroko mówi się teraz o termomodernizacji domów – nieodłącznej części procesu dekarbonizacji sektora budowlanego.

Więcej…Szkło niskoemisyjne a obniżanie kosztów energii

Do tej pory pranie puchowej kurtki w domu było niemożliwe, ponieważ poza obawą o zmoczenie delikatnego pierza, pojawiał się również problem, jak go wysuszyć, aby nie stracił swoich właściwości i zachował swój kształt. Wraz z pojawianiem się coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych, powstało więcej możliwości uprania kurtek z puchowymi wypełnieniami czy wełnianych swetrów we własnym domu. Dowiedz się, jakie technologie pozwolą Ci uprać zimową odzież w domu

Więcej…Samsung - Kurtki puchowe, jak je prać?

W dobie nieustającej konkurencji i ciągłego dążenia do optymalizacji procesów produkcyjnych, efektywność staje się kluczowym słowem w kontekście przemysłowym. Nieodłącznym elementem wpływającym na wydajność operacji są przesiewacze przemysłowe, które nie tylko usprawniają przetwarzanie materiałów, ale również gwarantują ich czystość i jakość. To właśnie te aspekty przekładają się bezpośrednio na zyski firmy, gdyż finalny produkt spełniający najwyższe standardy jest bardziej wartościowy na rynku.

Więcej…Czysty zysk z przesiewacza przemysłowego

Mycie okien na piętrze, wyczyszczenie rynny, wymiana żarówki, obcinanie gałęzi — to kilka przykładów czynności, które wymagają użycia drabiny. Dobra drabina aluminiowa to narzędzie, które jest połową sukcesu w przypadku wielu prac remontowych. Warto jednak wybrać odpowiedni typ drabiny, a także zainwestować w produkt wysokiej jakości.

Więcej…Drabina 3 elementowa — na co zwrócić uwagę przy zakupie drabiny?

Telewizory Samsung The Frame z 2024 r. uzyskały certyfikat Validated ArtfulColor od Pantone[1] , znanego na całym świecie autorytetu w dziedzinie standaryzacji barw. Certyfikat ten podkreśla zaawansowaną technologię adaptacyjnego koloru w telewizorze The Frame, która zapewnia wyjątkową zdolność reprodukcji obrazu zgodną z rygorystycznymi standardami Pantone niemal w każdym otoczeniu.

Więcej…Samsung The Frame 2024 z pierwszym certyfikatem Pantone® ArtfulColor

Eksperci z Instytutu Monitorowania Mediów pracują nad nowoczesnym systemem klasyfikacji materiałów mediowych, który będzie dopasowany do indywidualnych preferencji każdego z klientów. To innowacyjne na polskim rynku rozwiązanie będzie opierać się m.in. na algorytmach sztucznej inteligencji. Projekt IMM otrzymał dofinansowanie ze środków UE na kwotę blisko 4 mln zł.

Więcej…AI w narzędziach IMM

Firma Samsung zaprezentowała na tegorocznych targach CES w Las Vegas swoją wizję telewizorów przyszłości. Potwierdzając po raz kolejny wiodącą rolę w branży – za pomocą szerokiej gamy innowacyjnych urządzeń – Samsung zapoczątkował rewolucyjną erę wrażeń wizualnych wykorzystujących najnowsze technologie. W strefie Screen Experience można było zobaczyć szeroką ofertę od pełnej gamy telewizorów o ultrawysokiej rozdzielczości Excellence Line Neo QLED 8K aż po inteligentnego asystenta domowego Ballie z wbudowanym projektorem

Więcej…Samsung Screen Experience na CES 2024

Lodówka 2024 Bespoke 4-Door Flex™ z ekranem AI Family Hub™+, posiadająca funkcję AI Vision Inside oraz płyta indukcyjna Anyplace integrowana z aplikacją Samsung Food aktualizowaną przez AI, tworzą pełny ekosystem kulinarny. Na targach CES® 2024 Samsung prezentuje najnowsze produkty i funkcje, wspierane sztuczną inteligencją (AI) i łącznością w ramach aplikacji SmartThings, tworząc w ten sposób ekosystem, który zapewnia lepsze doznania w obszarze odżywania jak i sprzętów kuchennych.

Więcej…Samsung prezentuje jak AI zmienia nasze doświadczenia w kuchni

Samsung wprowadza najnowszą technologię AI robotach sprzątających z funkcją czyszczenia parą. Samsung na targach CES® 2024 prezentuje nową linię odkurzaczy wyposażonych z zaawansowaną sztuczną inteligencję (AI). Odkurzacz i robot myjący Bespoke Jet Bot Combo™ wykorzystuje ulepszone funkcje AI oraz czyszczenie parą, by ułatwić sprzątanie.

Więcej…Samsung prezentuje nową linię odkurzaczy