Aby przetrwać ewolucję, zapewniając firmie wysoką sprzedaż oraz zadowolenie klientów należy sprostać stawianym wyzwaniom.
CASE STUDY
Case Study
Wzrost liczby urodzeń. Wpływ obcokrajowców.
Trendy demograficzne są nieubłagane. Polacy się starzeją, a ekonomiści prześcigają się w prognozach dotyczących coraz mniejszej liczby pracujących osób i wpływu tego zjawiska na system emerytalny. O ile nie należy oczekiwać zmian gwarantujących wzrost liczby urodzeń, o tyle warto uzupełnić analizę o wpływ cudzoziemców. A ci odprowadzają coraz większe składki do ZUS i rodzą w Polsce coraz więcej dzieci.
Wyzwania w pracy na produkcji
Zatrudnienie w firmach produkcyjnych, choć często nie wiąże się z wymogiem posiadania wcześniejszego doświadczenia zawodowego, może stawiać przed pracownikami pewne wyzwania. Warto mieć ich świadomość, decydując się na złożenie aplikacji do przedsiębiorstwa działającego w tym sektorze.
Terminal przeładunkowy. Co musi wiedzieć przedsiębiorca korzystający z takiego rozwiązania?
Terminal przeładunkowy to miejsce, w którym dochodzi do zmiany środka transportu na inny, i co się z tym wiąże - przeładunku transportowanych towarów. W praktyce terminale zajmują ogromną powierzchnię, wyposażone są w szereg rozwiązań umożliwiających przeładunek, jak chociażby urządzenia przeładunkowe, czy bocznice kolejowe. Dodatkowo, najnowocześniejsze w tym zakresie obiekty oferują dostęp do usług fakultatywnych, z których skorzystanie zdecydowanie usprawnia i przyspiesza procesy logistyczne. Terminale przeładunkowe stanowią niezwykle ważne ogniowo systemu dostaw. To w dużej mierze od nich zależy szybkość, z jaka realizowane są przewozy. Co powinien wiedzieć przedsiębiorca, korzystający z takiego rozwiązania?
Jeszcze prostsze raty? Rozmowa z Małgorzatą Szulik; Business Project Manager w Provema.
Sprzedaż ratalna nie jest nowym zjawiskiem. Od co najmniej dwóch dekad mamy możliwość odwrotnego oszczędzania, czyli kupuje teraz - spłacam później. Mogłoby się wydawać, że w tym segmencie nic nas nie zaskoczy, a mimo to konsumenci coraz częściej sięgają po finansowanie zakupów.
Powiązanie nowych spraw ze starymi
Zdarzają się sytuacje, kiedy ktoś dopuszcza się zabronionego czynu po raz kolejny lub też zdarzenie jest w jakiś sposób związane ze sprawą, która została zakończona. Czasami bywa tak, że nowe rzeczy są ujawniane nawet po dłuższym czasie od zakończenia śledztwa, przez co konieczne jest jego wznowienie i ponowne przeszukanie akt sprawy, a także przebadanie zarówno nowych, jak i starych materiałów dowodowych, gdyż nowe fakty mogą doprowadzić do skazania właściwej osoby.
Automatyzacja magazynów - komu dedykowana i jakie ma zalety?
Niemal w każdej gałęzi przemysłu i w każdej branży regularnie pojawiają się nowe, innowacyjne rozwiązania, dzięki którym można pracować lepiej, skuteczniej, wydajniej czy lżej i bardziej komfortowo. Chcąc rozwijać swoją firmę, warto wprowadzać nowe rozwiązania technologiczne, ponieważ są one źródłem wielu korzyści nie tylko dla funkcjonowania firmy, ale także dla pracowników. Jedną z takich nowoczesnych opcji jest automatyzacja magazynów i informatyczny system zarządzania nimi. Komu takie rozwiązanie jest polecane, jakie ma zalety i jakie korzyści płyną z jego wprowadzenia?
Przeprowadzki firm - jak przeprowadzić to sprawnie
Zmiana siedziby firmy to nie tylko zaktualizowanie oficjalnej dokumentacji i powiadomienie odpowiednich organów. To też zaplanowanie sporego przedsięwzięcia.
Od przyjaciela do przełożonego. Czy można być dobrym managerem?
Życie zawodowe dla sporej grupy ludzi jest ważną częścią życia. Nie zawsze stanowi jedynie źródło dochodu. Z danych udostępnionych przez Organizacje Współpracy Gospodarczej i Rozwoju wynika, że między 20 a 65 rokiem życia, przy odliczeniu jakichś dwóch tygodni urlopu rocznie, czas spędzony w pracy wynosi 90 360 godzin. To ponad dekada naszego życia. Wnioski nasuwają się same. W pracy spędzamy bardzo dużo czasu a co za tym idzie nawiązujemy różne relacje. Zdecydowana część pracowników jest zgodna co do tego, że atmosfera w pracy i stosunki między pracownikami są istotne i niejednokrotnie stanowią m.in. źródło nawiązania lub rozwiązania współpracy w danej organizacji.
Zaawansowana technologia vs excel. Czy inwestycje można zautomatyzować?
Z silną konkurencją zmagają się każdego dnia przedstawiciele firm na całym świecie. Zarówno utrzymanie przewagi jak i samo zdefiniowanie jej punktu najczęściej nie jest proste. Wygrywanie na ogół nie jest łatwe.
Nie zwalniać, a zatrudniać – jak być dobrym pracodawcą w czasach koronawirusa?
Spadek obrotów, masowe zwolnienia lekarskie, konieczność cięcia kosztów, poszukiwanie oszczędności – pandemia koronawirusa niejeden biznes i niejednego managera wystawia na niezwykle trudną próbę. Czy w ogóle da się wyjść z tej sytuacji obronną ręką? Jak tego dokonać? Na ten temat rozmawiamy z Andrzejem Majewskim, dyrektorem fabryki Cedo, która pomimo niełatwego okresu właśnie prowadzi rekrutacje na kilkadziesiąt różnych stanowisk.
Czym jest CLV i jak można go zwiększyć?
CLV (ang. Customer lifetime value) to wartość, której zasadniczym celem jest mierzenie wartości konsumenta w historii jego kontaktów z danym usługodawcą lub sprzedawcą produktu. Za jej pomocą można oszacować ilość środków finansowych, które można przeznaczyć na pozyskanie danego klienta, by inwestycja ta była opłacalna. Warto wiedzieć, jakie narzędzia wykorzystuje się do optymalizacji CLV.
Zasada safe harbour dla transakcji pożyczkowych
Ustalenie zasad wyceny transakcji na zasadach ceny rynkowej spędza sen z powiek wielu przedsiębiorcom dokonującym transakcji z podmiotami powiązanymi. Od pewnego czasu można jednak skorzystać z istotnych uproszczeń w tym zakresie. Dotyczy to po pierwsze tzw. transakcji stanowiących usługi o niskiej wartości dodanej, a po drugie- istotnej w praktyce – kwestii pożyczek.
Producent podzespołów do obróbki skrawaniem wprowadza wewnątrzzakładową obróbkę cieplną przy wsparciu SECO/WARWICK
Po konsultacji z SECO/WARWICK, jego partner zadecydował się na własną wewnątrzzakładową inwestycję w dwa różne, ale uzupełniające się piece do próżniowej obróbki cieplnej. Urządzenia SECO/WARWICK usprawnią proces produkcyjny, jego kontrolę oraz łatwiejsze zarządzenie kosztami.
Ponad 50% wypadków z pieszymi: na przejściach – dane Policji
Zgodnie z najnowszym raportem GDDKiA aż 64% przejść dla pieszych w Polsce wymaga zmian podyktowanych bezpieczeństwem. Najnowsze statystyki policyjne za 2019 rok wskazują, że ponad 50% wypadków z udziałem pieszych ma miejsce na przejściach. O tym, co trzeba zmienić, aby było bezpieczniej, a przechodnie mieli szansę być zauważeni, rozmawiamy ze specjalistami.
Czy prowadzenie własnego biznesu jest nierozerwalne z windykacją?
Własny biznes to poczucie niezależności, ale i wiele zadań, których musimy codziennie dopilnować. Należy w terminie wypłacać pensję pracownikom, płacić za usługi i towary, a finanse i reputacja firmy muszą być bez zarzutu. Chcemy dobrze zarządzać zasobami i skutecznie zwiększać obroty. Idealnie byłoby, gdyby wszystko zawsze szło gładko, ale patrząc realistycznie, musimy wiedzieć, jak radzić sobie z najczęściej spotykanymi problemami wśród przedsiębiorców - czyli jak odzyskać pieniądze w wypadku opóźnień zapłaty.
NOWY OBOWIĄZEK DLA SPÓŁEK- REJESTR BENEFICJENTÓW RZECZYWISTYCH
W związku z wejściem w życie 13 października 2019 r. przepisów ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu w zakresie Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych na określone spółki został nałożony nowy obowiązek, tj. obowiązek zgłoszenia odpowiednich danych do wskazanego Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych (CRBR).
Co zrobić gdy kontrahent nie zapłacił faktury?
Brak zapłaty za wykonaną usługę to niestety powszechny problem wielu firm. Nierzetelny kontrahent może narazić nas na utratę płynności finansowej. Warto wiedzieć co zrobić z dłużnikiem i jak się w razie takiej sytuacji zabezpieczyć. Nie trzeba się wahać przed podjęciem windykacji. Konsekwencja i systematyczne działanie to droga do sukcesu.
Czym są motoreduktory i jak działają?
Jak działa typowy silnik elektryczny to zapewne większość z nas wie. Wiemy też, że wykorzystuje się te urządzenia do napędu wielu stacjonarnych maszyn, a od niedawna także w samochodach hybrydowych, oraz jeżdżących całkowicie na prąd. Jednak motor bez przekładni często nie jest w stanie spełnić takiej roli, jaką byśmy chcieli. Czy trzeba stosować ją jako zewnętrzny mechanizm? Okazuje się, że niekoniecznie.
Comarch wdraża w La Redoute system elektronicznej wymiany dokumentów (EDI) z dostawcami
W ramach realizowanej strategii rozwoju, firma La Redoute wybrała platformę do elektronicznej wymiany danych (EDI) od Comarch. Rozwiązanie zoptymalizuje procesy w łańcuchu dostaw realizowane w modelu droppshipping, szczególnie popularnym w e-commerce. Polega on na przeniesieniu procesu dostarczenia towarów na dostawcę. Platforma umożliwia firmie skuteczniejsze śledzenie procesu składania i realizacji zamówień.