Aktualności

 Według danych firmy doradczej McKinsey & Company, kobiety zajmują tylko 22% ról technicznych
w europejskich firmach. Do tego jedynie 23% kobiet, które ukończyły kierunki z obszaru STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics), pracuje w swoim zawodzie na technicznych stanowiskach.

 

Więcej…Dystrybucja ICT jest kobietą… Poznaj opinie i wskazówki managerek z firmy, która ma 53% kobiet w zespole

stoisko_baumit_na_XI_targach_bricomarche_m.jpg

Fot. Baumit

 

Jeszcze dobrze nie opadły emocje po targach Grupy PSB organizowanych w Kielcach w dniach 1-2 marca 2023, a w Poznaniu odbyła się kolejna ważna dla branży budowlanej impreza handlowa w ciągu roku. Mowa o wewnętrznych targach Bricomarché, które zostały zorganizowane po raz jedenasty przez Grupę Muszkieterów. W stolicy Wielkopolski gościły największe marki, a wszystkie wracały „do domów” z podpisanymi kontraktami.

 

Więcej…Z Kielc do Poznania. XI edycja targów Bricomarché już za nami!

LUX hala widowiskowo sportowa w Rogozniku fot PROJEKTPLUSARCHITEKCIBaumit 1 m

Fot. PROJEKTPLUSARCHITEKCI/Baumit

 

Każdy chyba zgodzi się, że światło odgrywa ogromną rolę we współczesnej architekturze. Ale czy samo w sobie może być ono inspiracją? Okazuje się, że tak. Wystarczy udać się na Śląsk, by się o tym przekonać. To właśnie tam, w Rogoźniku – niewielkiej miejscowości w powiecie będzińskim, w gminie Bobrowniki – swój adres ma intrygująca, przypominająca lampion hala widowiskowo-sportowa projektu Tomasza Borkowskiego i Grzegorza Tkacza z pracowni PROJEKTPLUS ARCHITEKCI.

Więcej…Hala sportowa przypominająca lampion

W zakładzie w Rovigliano rozpoczęła się przygoda firmy założonej 30 lat temu w Vico Equense. Wiele najważniejszych przedsiębiorstw zaczyna się w garażu, z wizją i marzeniem. Tak było z Apple i wieloma innymi firmami na świecie, mniej znanymi niż firma Steve'a Jobsa, ale wciąż ważnymi. Tak też stało się w Italii i w regionie Neapolu.

Więcej…Świadectwa sukcesu: Lasit, lider w dziedzinie oznakowania laserowego, w Torre Annunziata.

Czy substancje psychodeliczne mogą przyczynić się do poprawy stanu zdrowia psychicznego? Jak wykazują współczesne badania naukowe, jest to całkiem możliwe. W poniższym. Czym dokładnie są psychodeliki oraz jaki związek mają z leczeniem depresji? Odpowiedzi na te pytania zawarliśmy w poniższym artykule.

Więcej…Psychodeliki nową nadzieją dla chorych na depresję?

Sprawdź czy można skutecznie prowadzić biznes na TikToku i jak zrobił to Pan Drożdżowy. Poznaj historię Łukasza, który zaczął zarabiać na swojej pasji do pieczenia ciast.

Więcej…Pan Drożdżowy założył pierwszą w Polsce firmę, która sprzedaje ciasta przez TikToka!

Optymalizacja procesow produkcyjnych
Produkcja jednostkowa spotyka na swojej drodze wiele przeszkód. Jest ona znacznie trudniejsza i bardziej wymagająca niż produkcja masowa czy seryjna. W grę bowiem wchodzą towary tworzone na indywidualne zamówienie, w niewielkiej liczbie, niekiedy tylko jednej sztuce. To zaś oznacza, że znacznie trudniej oszacować koszty, czas czy typ specjalistów niezbędnych do pracy. Jak przebiega optymalizacja procesów produkcyjnych w dziedzinie produkcji jednostkowej? Jakie znaczenie ma dedykowany system teleinformatyczny?

Więcej…Optymalizacja procesów produkcyjnych w dziedzinie produkcji jednostkowej

Ekologiczne gospodarstwa
Niełatwo jest prowadzić działalność ekologiczną. Wysokie standardy, restrykcje i często trudne do osiągnięcia normy, które decydują o statusie „eko” upraw, spędzają sen z powiek niejednego rolnika. Niebagatelne znaczenie pełni w tego rodzaju ekologicznych gospodarstwach sprzęt rolniczy. Czy na co dzień zwracamy na to uwagę, czy eko-rolnik dobrze wyposaża swoje gospodarstwo? Na te pytania dziś poszukamy odpowiedzi.

Więcej…Ekologiczne gospodarstwa – czy są dobrze wyposażone?

wysoka rozdzielczość zobrazowań
Tak zwane zdjęcia satelitarne dzięki rozwojowi technologii są dostępne już nie tylko dla organizacji wojskowych czy naukowych. Dostarczają cenne informacje o warunkach atmosferycznych, ukształtowaniu terenu, zmianach środowiskowych itp. Wyjaśniamy, dzięki czemu możliwa jest bardzo wysoka rozdzielczość zobrazowań obserwacji Ziemi oraz omawiamy cechy charakterystyczne zdjęć VHR!

Więcej…Bardzo wysoka rozdzielczość zobrazowań obserwacji Ziemi – cechy charakterystyczne

KOMSA pur RGB

2 tysiące sprzedanych laptopów gamingowych jak dotąd. 100% wzrost na jednej
z marek gamingowych rok do roku. Do tego prognozy na bardzo dobry czwarty kwartał i zamknięcie całego roku. Dane prezentowane przez KOMSA Polska, czołowego dystrybutora ICT na rodzimym rynku, pokazują, że gaming mocno opiera się negatywnym trendom obserwowanym na rynku PC.

 

Więcej…Notebooki gamingowe: KOMSA Polska szykuje się na wygrany sprzedażowo rok

JOTUL CAPITA
Inwestowanie staje się coraz przystępniejsze dla standardowych użytkowników Internetu. Coś, co kiedyś wydawało się niesamowicie odległe i nieosiągalne dla ludzi spoza świata giełd, dzisiaj jest na wyciągnięcie ręki każdego, kto tylko ma ochotę spróbować swoich sił. JOTUL CAPITAL to niesamowicie przystępny serwis internetowy, zyskujący sobie przychylność Internautów, którzy jednoznacznie wyrażają pozytywne recenzje o możliwościach, jakie daje ten serwis.

Więcej…JOTUL CAPITAL zbiera pozytywne recenzje inwestorów

pm techlandu
Od dłuższego czasu gracze z niecierpliwością czekali na informację o następnych krokach Techlandu, szczególnie po wielkim sukcesie Dying Light 2: Stay Human. To oczekiwanie właśnie się kończy, ponieważ Paweł Marchewka, właściciel firmy Techland, opowiedział o planach na najbliższą przyszłość.

Więcej…Właściciel Techlandu opowiedział o przyszłości firmy

standy plastry apteo 2022 02 07 stand b bez
Zakończył się Festiwal Marketingu, jedno z największych wydarzeń branży reklamy i poligrafii. Podczas dwóch dni na EXPO odbył się szereg prezentacji i konkursów, najsilniej (jak zwykle) reprezentowana była branża FMCG. A jakie trendy z wydarzenia może wyciągnąć dla siebie branża farmaceutyczna? Jak będą wyglądać materiały POS i standy w aptekach w najbliższym czasie?

Więcej…POSy i STANDy w aptekach – trendy które zmieniają rynek

technician touch control tablet format inkjet printer during yellow vinyl1
Rok 2022 stawia przed branżą drukarską wiele wyzwań. Dynamicznie rozwijający się rynek e-commerce, wzrost wymagań klientów indywidualnych oraz potrzeba personalizacji treści to tylko niektóre z nich. Jakie innowacyjnie rozwiązania stosuje ten sektor, aby im sprostać?

Więcej…Nowinki w branży druku online w 2022

wordpress 6 co nowego
Już jest! Świeżutki WordPress 6 pełen nowych funkcji! Co się zmieniło? Na co warto zwrócić uwagę? Jak nie dać się zaskoczyć? Oto krótkie podsumowanie najważniejszych nowości w szóstej wersji WordPressa.

Więcej…WordPress 6 - co nowego?

Sygnalista
Od końca 2021 r. obowiązuje unijna dyrektywa w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa w przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych. Przepisy wymagają implementacji na krajowym rynku. Jednak polski organ ustawodawczy nie spieszy się z procedowaniem wymaganej ustawy. Dlaczego ważna jest rola sygnalistów w przedsiębiorstwach i dlaczego warto ich chronić?

Więcej…Sygnalista czy donosiciel? Polscy pracownicy wciąż czekają na ustawę.

Pracownicy
Pracy szukają pracownicy z Ukrainy. Muszą konkurować z pracownikami z Białorusi i Mołdawii, którzy również szukają zatrudnienia. Ukraina ma wysoką stopę bezrobocia na poziomie, a jej gospodarka znajduje się w głębokiej recesji. To efekt konfliktu z Rosją. W związku z tym moc pracowników poszukuje rynków zagranicznych.

Więcej…Zatrudnianie pracowników z Ukrainy, Białorusi i Mołdawii

Tankuj korzyści z Shell
Shell wystartował z promocją, w której obecni i nowi klienci, w ramach programu lojalnościowego Shell ClubSmart, otrzymają 30 groszy rabatu za każdy litr paliwa Shell FuelSave 95 i Shell FuelSave Diesel. Nie ma żadnych limitów określających liczbę czy częstotliwość tankowań, a jednorazowo można otrzymać rabat za zakup maksymalnie 50 litrów paliwa. Akcja potrwa do 31 sierpnia 2022 roku.

Więcej…Tankuj korzyści z Shell - teraz taniej 30 groszy na litrze

wibor
Dla wielu osób zaciągnięcie kredytu hipotecznego to jedyny sposób, aby spełnić marzenia o własnym mieszkaniu czy domu jednorodzinnym. Niestety, rosnące stopy procentowe nie pozostają bez wpływu na WIBOR. Czy w najbliższych miesiącach stopa WIBOR wzrośnie?

Więcej…Czy wibor wzrośnie? Jakie są prognozy ekonomistów?

Podkategorie