Aktualności

Zielony Ład to pakiet zmian, które wprowadzania Unia Europejska w celu uzyskania neutralności klimatycznej. Jego zadaniem jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych przez poszczególne kraje członkowskie do zera do 2050 roku. Firmy budowlane, deweloperzy i architekci już teraz muszą skupić się na tworzeniu niskoemisyjnych mieszkań i domów. Sprawdź, jakie zmiany dla budownictwa na obecnym etapie niesie ze sobą wprowadzenie Zielonego Ładu.

Więcej…Zielony Ład w budownictwie

Znamy już projekt, który złożyło Ministerstwo Rozwoju Technologii w porozumieniu z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw, przygotowano 22 stycznia 2024 r. Obecnie trwają konsultacje dotyczące między innymi wakacji składkowych dla przedsiębiorców. Planowane jest wprowadzenie tzw. urlopu od płacenia ZUS-u dla prawie 1,8 mln osób. Projekt przewiduje jednak ulgę tylko przez jeden miesiąc w roku.

Więcej…Wakacje składkowe dla przedsiębiorców

BM nowe wydanie 1a

Fot. Baumit

 

Zrównoważony rozwój, atrakcyjna architektura, ciekawe wywiady, technologiczne nowinki – to wszystko można znaleźć w najnowszym numerze półrocznika wydawanego przez cenionego w branży producenta materiałów budowlanych – firmę Baumit. Jeśli jest ci bliska ochrona klimatu, cenisz estetykę przestrzeni, szukasz inspiracji, planujesz odmienić wygląd zewnętrzny domu – ta lektura jest właśnie dla ciebie!

Nowe wydanie półrocznika to kolejna porcja wiedzy z obszaru architektury i budownictwa, przeznaczona dla architektów, wykonawców, inwestorów… wszystkich, którym bliska jest filozofia zrównoważonego rozwoju oraz życia w zdrowej, pięknej, energooszczędnej przestrzeni.

 

Więcej…Jutro z przyszłością – nowe wydanie Baumit Magazynu

Pandemia COVID-19 nie tylko zmieniła nasze życie codzienne, ale także miała znaczący wpływ na różne sektory gospodarki, w tym handel detaliczny. Sklepy stacjonarne, które były sercem handlu przez wiele lat, musiały szybko dostosować się do nowej rzeczywistości, która postawiła przed nimi nowe wyzwania. Równocześnie dała wiele więcej możliwości. Jak sklepy stacjonarne radzą sobie w czasach po pandemii COVID-19, jak dostosowują swoje modele działania oraz jak rozwijają handel elektroniczny?

Więcej…Jak sklepy stacjonarne radzą sobie w czasach po pandemii COVID?

 

LSK Polska Centrum Dystrybucji 2 m

fot. LSK

5 grudnia LSK Polska Sp. z o.o. uroczyście otworzyła pierwsze logistyczne Centrum Dystrybucji w naszym kraju, obsługujące sieć sklepów KiK. Położony przy ul. Bliskiej 61 w Rabowicach (gmina Swarzędz), obiekt znacząco zwiększy efektywność procesów transportowych i magazynowych na rzecz znanej marki dyskontów. Wyposażona w najnowocześniejsze, przyjazne dla środowiska i pracowników rozwiązania hala Centrum liczy w sumie 34 908 miejsc paletowych. LSK Polska zatrudni docelowo ok. 130 osób.

 

Więcej…LSK Polska: nowe centrum logistyczne pod Swarzędzem z 40 000 mkw. powierzchni magazynowej

Kiedy lato przechodzi w jesień, dni są coraz krótsze i zimniejsze, trzeba zastanowić się, w jaki sposób ogrzewać dom. Bierzemy pod uwagę czas potrzebny na podniesienie temperatury w budynku i koszty ogrzewania. Obecnie do najpopularniejszych źródeł ciepła należą gaz i pompa ciepła. Jakie są wady i zalety obu rozwiązań? W tym artykule postaramy się przedstawić najważniejsze różnice, które pomogą podjąć decyzję.

Więcej…Gaz z butli czy pompa ciepła? Wybieramy najlepsze ogrzewanie 2024

W dzisiejszych czasach, gdy tempo życia jest szybsze niż kiedykolwiek, firmy oraz indywidualni klienci oczekują usług, które nie tylko są efektywne i niezawodne, ale również dostępne na wyciągnięcie ręki. W świecie, gdzie każda sekunda ma znaczenie, zdolność do zdalnego zamawiania usług, śledzenia postępów i dokonywania rozliczeń online staje się standardem, a nie dodatkowym atutem. Rozwój technologii cyfrowych umożliwił transformację tradycyjnych procesów biznesowych, takich jak aplikowanie o wizy czy legalizacja dokumentów, w bardziej przystępne i użytkownikowi przyjazne doświadczenia. W odpowiedzi na te zmiany i rosnące oczekiwania, WizaSerwis wprowadza nową usługę - app.wizaserwis.pl, która jest dostosowana do potrzeb nowoczesnych użytkowników, oferując im szybką i sprawną obsługę w pełni online. Przełamując bariery biurokracji oraz skracając czas oczekiwania, app.wizaserwis.pl wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy cenią sobie wartość swojego czasu i komfort zarządzania swoimi sprawami z dowolnego miejsca na świecie.

Więcej…Przełom w Legalizacji Dokumentów: Rozmowa z Tomaszem Kamolą o Innowacyjnej Aplikacji WizaSerwis

W listopadzie 2023 r. do lead teamu Artgeist Sp. z o.o. dołączył Robert Ścisłowski, obejmując stanowisko Direct To Consumer Director. Pokieruje działaniami całego obszaru D2C – zarówno w kanałach Own Stores, jak i Marketplaces.

Więcej…Robert Ścisłowski – nowy D2C Director w Artgeist Sp. z o.o.

Frank szwajcarski, symbolizowany jako CHF, jest jedną z najsilniejszych i najstabilniejszych walut na świecie. Ta szwajcarska waluta cieszy się opinią bezpiecznej przystani finansowej i stanowi istotny element światowego rynku walutowego. W tym artykule przyjrzymy się bliżej frankowi szwajcarskiemu, jego charakterystyce oraz czynnikom wpływającym na kurs franka szwajcarskiego.

Więcej…Frank szwajcarski: Stabilność i kurs franka szwajcarskiego

Gdy rozmawiamy o przemyśle, często myślimy o hali produkcyjnej pełnej maszyn, urządzeń i ludzi w białych kaskach. Ale współczesny obraz przemysłu jest znacznie bardziej zaawansowany, dzięki ewolucji automatyki przemysłowej.

Więcej…Ewolucja automatyki przemysłowej: Ku inteligentnym zakładom produkcyjnym

Rozwój przemysłu nieodzownie związany jest z postępującymi innowacjami w zakresie technologii oraz automatyzacją procesów produkcyjnych. Rewolucje technologiczne nie raz utwierdziły ludzkość w przekonaniu, że są bezpośrednio powiązane z postępem przemysłowym i zawsze prowadzą do osiągnięcia wyższego poziomu w automatyzacji zakładów. Z pozoru wydaje się, że ogromna część procesów już została w całości zautomatyzowana, jednak nadal wiele czynności może być przeprowadzanych w lepszy sposób. W jakie technologie warto zainwestować, tak aby zarządzanie procesami na hali produkcyjnej odbywało się szybciej i skuteczniej? Sprawdź w naszym poradniku!

Więcej…Rola technologii w doskonaleniu procesów produkcyjnych

Media alarmują - coraz więcej dzieci zmaga się z depresją, na co wpływa wywiera presja środowiska, szkoła i tempo nauki, niekiedy sytuacja w domu rodzinnym. Zaburzenia lękowe, trudności wychowawcze czy zaburzenia odżywiania - to tylko część czynników, które powinny zaalarmować rodziców i opiekunów. A przecież to od naszych pociech zależy przyszłość, w końcu to najmłodsi pozostają strukturą społeczną, która już za kilka lat będzie odgrywała niezwykle istotną rolę w procesach zmian zachodzących w świecie.

Więcej…Psycholog dziecięcy online Warszawa

 Jakub Bilik Dyrektor Zarzadzajacy BB HOTELS Polska m

Fot. B&B HOTELS/Jakub Bilik, Dyrektor Zarządzający B&B HOTELS Polska

 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Grupa B&B HOTELS zatwierdziła niedawno nową strategię dla Polski i planuje zostać liderem rynku w segmencie value-for-money. Jej najważniejsze cele to rozwój sieci hoteli oraz ewolucja standardu obiektów. B&B HOTELS chcą stanowić smart choice for guests, employees and investors - rozsądny wybór dla gości, pracowników oraz inwestorów.

 

Więcej…B&B HOTELS z nową strategią dla polskiego rynku

W świecie coraz bardziej świadomym ekologicznie, firmy nie mogą pozwolić sobie na ignorowanie swojego wpływu na środowisko. Coraz więcej przedsiębiorstw korzysta z outsourcingu środowiskowego, czyli zewnętrznego zarządzania swoimi działaniami związanymi z ochroną środowiska. Dzięki temu mogą skupić się na swojej głównej działalności, a jednocześnie przestrzegać przepisów prawa środowiskowego.

Więcej…Zielony Outsourcing: Kiedy Prawo Środowiskowe Spotyka Biznes

Finansowe środki nadzoru są niezwykle istotne dla organizacji, które dążą do skutecznego zarządzania transakcjami finansowymi. Wdrożenie odpowiednich systemów zarządzania i procesów ma kluczowe znaczenie dla poprawnego monitorowania, dokładnego księgowania oraz terminowego rozliczania transakcji finansowych. W niniejszym artykule przedstawimy istotę finansowych środków nadzoru według normy ISO 37001 oraz zaprezentujemy metody, które organizacje mogą zastosować w celu ograniczenia ryzyka korupcji.

Więcej…Finansowe środki nadzoru w kontekście działań antykorupcyjnych

fot baumit

fot. Baumit

Te słowa sprawdzają się dzisiaj jak nigdy przedtem. Wąskie gardła dostaw surowców i związane z nimi wzrosty cen energii sprawiają, że ogrzewanie jest coraz droższe. Nie oznacza to jednak, że nie możemy nic na to poradzić. Wręcz przeciwnie! Mamy do dyspozycji narzędzie o dużym potencjale związanym z oszczędzaniem energii. Mowa o dociepleniu elewacji. Warto o tym pomyśleć, bo to się po prostu opłaca!

 

Więcej…Najlepsza i najtańsza energia to ta, której się nie zużyje

Kredyt technologiczny to nowy instrument finansowy uruchomiony w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki i przyznawany w formie wsparcia dotacyjnego. Budżet dostępny w ramach tej inicjatywy to aż 150 milionów euro, które zostaną rozdysponowane pomiędzy polskich przedsiębiorców odznaczających się najwyższym potencjałem innowacyjnym w skali kraju i planujących inwestycje w nowe technologie. W jaki sposób można wykorzystać środki unijne przyznawane w ramach kredytu technologicznego FENG do rozwoju biznesu? Kto może ubiegać się o to dofinansowanie? Sprawdź najważniejsze informacje na ten temat!

Więcej…Jak kredyt technologiczny FENG pomaga w rozwoju innowacyjności małych i średnich przedsiębiorstw?

BB HOTELS Polska SCF Spring 2023 160 m

Fot. B&B HOTELS

Wysoka frekwencja, networking, branżowe nowości i dyskusje… Wiosenna edycja targów SCF 2023 przyciągnęła do Centrum Konferencyjnego Legii Warszawa ponad 1100 uczestników – deweloperów, zarządców, przedstawicieli sektora handlowego oraz dostawców usług dla branży retail. Swoją obecność podczas wydarzenia zaznaczyła także międzynarodowa sieć B&B HOTELS, która wystąpiła w podwójnej roli – partnera gastronomicznego oraz wystawcy, zainteresowanego najmem powierzchni.

 

Więcej…B&B HOTELS rusza na podbój centrów handlowych i retail parków

Podkategorie

WhitePress Prawa