Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Rozwiązanie Asseco Softlab HR umożliwiło efektywne zarządzanie grupą blisko 800 pracowników Diaverum w Polsce, którzy obsługują pacjentów w 25 centrach nefrologicznych na terenie kraju.

Oprogramowanie HR od Asseco Business Solutions zastąpiło szereg pojedynczych aplikacji, pozwalając klientowi na kompleksową obsługę procesów kadrowych oraz wygodną wymianę danych w skali całej firmy. Głównym celem wdrożenia było zwiększenie efektywności w obszarze HR, wspieranie zatrudnienia oraz umożliwienie pracy w zgodzie z często zmieniającymi się przepisami.

Wraz z rozwojem naszego przedsiębiorstwa i uruchomieniem nowych ośrodków nefrologicznych, wzrosła liczba zatrudnianych pracowników w nowo otwieranych centrach. Dotychczas wiele czynności z zakresu kadr i płac wykonywane było przy pomocy odrębnych, niezintegrowanych aplikacji. Przy większej ilości pracowników było to bardzo trudne i czasochłonne oraz narażało nas na błędy. Dlatego też poszukiwaliśmy dojrzałego rozwiązania HR, które zaoferuje nam nie tylko bogaty zakres funkcjonalny w obszarze zarządzania personelem, ale także umożliwi nam duże możliwości konfiguracyjnemówi Marek Grabski, Dyrektor ds. Personalnych oraz Pełnomocnik Zarządu ds. ISO w Diaverum Polska Sp. z o.o.

System Asseco Softlab HR pozwolił Diaverum Polska na uporządkowanie i zintegrowanie kartoteki zatrudnionych pracowników oraz sprawne zarządzanie danymi osobowymi, danymi dotyczącymi zatrudnienia, a także innymi informacjami w ramach struktury organizacyjnej, a także umożliwiło zintegrowanie naliczania listy płac z bazą danych pracowników oraz zautomatyzowaną wypłatę wynagrodzeń. Program posiada ponadto takie udogodnienia jak e-Dokumenty oraz e-Deklaracje oraz pozwala na wygodny eksport danych.

„Nowy program Asseco Softlab HR znacząco poprawił efektywność pracy w naszym dziale personalnym” – dodaje Marek Grabski.

Diaverum Polska jest drugim co do wielkości dostawcą usług nefrologicznych w Polsce, obejmujących swoim zakresem takie obszary jak profilaktyka, hemodializa, dializa otrzewnowa oraz przygotowanie do przeszczepu. W chwili obecnej pod szyldem Diaverum działa w naszym kraju 25 stacji dializ, 20 poradni i 2 oddziały nefrologiczne, w których leczonych jest około 4000 pacjentów. Zatrudniająca blisko 800 pracowników w całej Polsce grupa Diaverum jest jednym z wiodących dostawców usług nefrologicznych. Pacjenci Diaverum leczą się w ponad 300 ośrodkach zarówno  Europie, jak i Azji, Ameryce Południowej czy Australii.

Asseco Softlab HR to jedno z wiodących rozwiązań do zarządzania zasobami ludzkimi. Program od kilkunastu lat wspiera kilka tysięcy przedsiębiorstw w Polsce, dla których obszar HR jest ważny z punktu widzenia kompleksowego zarządzania firmą. Rozwiązanie pozwala zarówno na obsługę kadrową oraz rozliczanie pracowników (tzw. twardy HR), a także udostępnia rozbudowane narzędzia do zarządzania kapitałem ludzkim (miękki HR).

Asseco Business Solutions posiada bogate doświadczenie w implementacji systemów klasy HRM i ERP w branży medycznej oraz farmaceutycznej. Z rozwiązań firmy korzystają m.in. tacy klienci jak Polpharma, Bristol-Myers Squibb Polska, Centrum Medyczne Damiana, Centrum Medyczne ENEL-MED, Diagnostyka Medyczne Centrum Laboratoryjne, LEK czy Ministerstwo Zdrowia.

WhitePress Prawa