Aktualności
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Małopolscy Innovatorzy powalczą o prestiż w 10 edycji Innowator Małopolski

To już dziesiąta, jubileuszowa edycja konkursu Innovator Małopolski, w ramach której w 7 kategoriach zostaną nagrodzone najbardziej innowacyjne małopolskie przedsiębiorstwa. Zgłoszenia można składać do 31 grudnia 2015 r.

Kto może wziąć udział i jak wystartować?

Konkurs ruszył 16 listopada 2015 r. i przeznaczony jest dla wszystkich mikro, małych i średnich przedsiębiorców, posiadających siedzibę firmy na terenie Województwa Małopolskiego.

- Do współzawodnictwa mogą przystąpić firmy usługowe, produkcyjne, które mogą poszczycić się sukcesami pod kątem nowych produktów, nowatorskich rozwiązań, unikatowych usług i innowacyjnych metod działania. Udział w konkursie oraz tytuł Innovatora Małopolski ma się stać oznaką prawdziwego sukcesu gospodarczego dla takiej firmy ­– opowiada Dyrektor Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej – Jakub Kruszelnicki.

Zgłoszone do konkursu produkty i technologie powinny wpisywać się w 7 kategorii, które odzwierciedlają następujące inteligentne specjalizacje Województwa Małopolskiego tj.: nauka o życiu, energia zrównoważona, technologie informacyjne i komunikacyjne, chemia, produkcja metali
i wyrobów metalowych oraz wyrobów z mineralnych surowców niemetalicznych, elektrotechnika
i przemysł maszynowy, przemysły kreatywne i czasu wolnego.

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza online dostępnego na stronie www.innovatormalopolski.pl, a następnie wysłanie go do 31 grudnia 2015r. drogą elektroniczną
i tradycyjną na adres biura konkursu.

Jakie etapy konkursu w tym roku?

Tak jak w ubiegłym roku konkurs będzie realizowany w dwóch etapach. W pierwszej części zostaną zweryfikowane formularze konkursowe złożone przez uczestników. Jeśli zgłoszenia będą poprawne, to specjalne grupy robocze ds. Małopolskich Inteligentnych Specjalizacji dokonają ich analizy. Na  ich podstawie do kolejnego, drugiego etapu jury wybierze po 3, w każdej z 7 kategorii branżowych.  W tej części nastąpi również wizytacja audytorów w siedzibie firmy i sporządzenie raportu przekazywanego kapitule konkursu.

Jaka nagroda i kto ją przyznaje?

- To kapituła powołana przez Rektora Politechniki Krakowskiej, jest odpowiedzialna za przygotowania i przeprowadzenie konkursu, jak również wybór laureatów i udział we wręczaniu nagród – mówi Dyrektor CTT PK.

W tym roku kapituła konkursu poszerzy się o nowe osoby i będzie składała się z 13 członków. Przewodniczącym kapituły jest Rektor PK, a pozostali członkowie to osoby ze świata nauki i biznesu, oraz przedstawiciele samorządu. Główną nagrodą w konkursie jest: tytuł Innovatora Małopolski, statuetka z pamiątkowy dyplomem oraz szeroka akcja promocyjna w mediach. Laureaci będą mogli posługiwać się logiem konkursu przez okres 2 lat.

- Przedsiębiorcy z naszego regionu coraz mocniej stawiają na innowacje, dlatego też mam nadzieję, że wyróżnienie to spotka się po raz kolejny z zainteresowaniem oraz życzliwym przyjęciem w kręgach mikro, małych i średnich firm dodaje prof. Kazimierz Furtak, Rektor Politechniki Krakowskiej.

Co daje start w konkursie?

Konkurs w każdej edycji przyciąga po kilkadziesiąt firm, które chcą walczyć o tytuł najbardziej innowacyjnego przedsięwzięcia w regionie. W ubiegłym roku zgłosiło się ponad 50 firm.

- Tytuł Innovatora Małopolski otworzył dla nas nowe możliwości biznesowe. Udział w konkursie spowodował, że produkty oraz marka naszej firmy zaczęły być bardziej rozpoznawalne. Utwierdza nas to w przekonaniu że warto dalej podążać w kierunku inwestowania i rozwijania innowacji – mówi Zbigniew Dobrowolski, Prezes Dodd-Inwest / Laureat w kategorii mikro firma w konkursie INNOVATOR MAŁOPOLSKI 2011 za OZO - naturalne kosmetyki z ozonowaną oliwą (bez parabenów).

Więcej informacji o konkursie znajdziemy na stronach Centrum Transfer Technologii Politechniki Krakowskiej oraz na oficjalnej stronie konkursu www.innovatormalopolski.pl.

Innovator Małopolski to konkurs dla najlepszych, najbardziej nowatorskich przedsiębiorstw
z Województwa Małopolskiego organizowany od 10 lat przez Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska (CTT PK) wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. Głównym przesłaniem konkursu jest promocja i zachęcanie firm do poszukiwania nowatorskich rozwiązań technologicznych. Projekt dofinansowany jest przez Komisję Europejską. Dzięki konkursowi CTT PK od 2006 roku pomogło rozwinąć się wielu przedsiębiorstwom. Wśród nich znalazły się m.in.: WIMED Oznakowanie Dróg Sp. z o.o. (za konsekwencję we wdrażaniu rozwiązań innowacyjnych w przedsiębiorstwie), SILVERMEDIA Sp. z o.o. (kompleksowe rozwiązanie do wspierania diagnostyki kardiologicznej SILVERMEDIC-CARDIO), BOLARUS S.A. (za innowacyjny system ochrony żywności wykorzystujący nanotlenek tytanu).

Więcej informacji: www.innovatormalopolski.pl Facebook: EnterpriseEuropeNetworkPolskaPoludniowa

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu:
Grzegorz Kolasiński
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 504 041 528