Aktualności
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

 

Warszawa, 7 kwietnia 2020 r.: Zentiva Group a.s. ogłasza zakończenie zapowiadanego wcześniej przejęcia działalności Alvogen w Europie Środkowej i Wschodniej (CEE). Dzięki transakcji Zentiva może dalej mocno organicznie się rozwijać i wzmacniać swoją pozycję rynkową w Polsce, Rumunii i Bułgarii, a także wejść na nowe rynki, takie jak Rosja, Ukraina, Kazachstan, Węgry, Chorwacja i Zachodnie Bałkany.

Akwizycja oznacza połączenie dwóch liderów branży leków generycznych i leków OTC w regionie Europy Środkowej i Wschodniej w jedną potężną organizację. Otwiera nowe możliwości dla Zentivy w Polsce, aby dalej wypełniać misję dostarczania wysokiej jakości leków w przestępnej cenie, których pacjenci potrzebują każdego dnia. Dzięki portfelom produktów generycznych i OTC, które stanowią dla siebie doskonałe uzupełnienie, firma zaoferuje asortyment leków z wielu obszarów terapeutycznych takich jak kardiologia, neurologia, psychiatria, gastroenterologia, reumatologia, leki przeciwzapalne i przeciwbólowe, a także pulmonologia, onkologia i alergologia. Zentiva wykorzysta doświadczenie obu zespołów na rynku lokalnym, aby kreować większą wartość dla swoich klientów i pacjentów.

Robert Łukawski będzie dalej kierował firmą Zentiva w Polsce, a decyzja o jego nominacji na Dyrektora Generalnego została zatwierdzona w trybie natychmiastowym.

Robert Łukawski pełni funkcję Dyrektora Generalnego Zentiva Polska od 2017 roku. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe, a swoją ścieżkę profesjonalną w branży farmaceutycznej zaczął od stanowiska Dyrektora ds. Operacji Finansowych. Następnie zajmował stanowiska  Dyrektora Handlowego i Dyrektora Generalnego BU General Medicines. Posiada wykształcenie prawnicze. 

- Przed Zentivą otwiera się kolejny ekscytujący rozdział działalności w Polsce, który przyspieszy nasz wzrost. Jestem dumny, że stanąłem na czele połączonej organizacji w Polsce po zakończeniu akwizycji. Nasza firma umocni swoją pozycję na krajowym rynku farmaceutycznym, zyskując unikalne portfolio markowych leków generycznych i OTC, uzupełniane przez kompleksową ofertę nowych produktów. Poszerzając nasz zasięg i umacniając współpracę z naszymi partnerami, koncentrujemy nasze wysiłki z myślą o potrzebach zdrowotnych polskich pacjentów – mówi Robert Łukawski.

Więcej informacji o zakończeniu procesu przejęcia Alvogen można przeczytać na www.zentiva.pl.