Aktualności
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

wartości
Polacy, kupując samochód najchętniej wybierają te z drugiej ręki. Cena nowego samochodu prosto z salonu często jest równoważna z ceną zakupu mieszkania - nie każdy może sobie na to pozwolić. Kredyt na samochód stanowi pewne rozwiązanie, dla osób planujących zakup pojazdu, jednak nierzadko wymaga posiadania wkładu własnego. Rozwiązanie? Wynajem długoterminowy samochodu!

 

 

 

 

Nowe samochody, najczęściej kupowane są w ramach kredytu samochodowego, który podejmują osoby prywatne lub leasingu, na który decydują się przedsiębiorcy. Obie formy finansowania podnoszą całkowitą kwotę z uwagi na oprocentowanie i marżę naliczaną na placówki bankowe czy innych operatorów udzielających finansowania.

 

Kiedy auto najwięcej traci na wartości?

Auto traci najwięcej na wartości w ciągu pierwszych 3 latach. Spadek ceny samochodu wynosi często nawet połowę jego wartości początkowej. Niemniej, planując zakup samochodu, warto przeanalizować modele, których wartość rynkowa utrzymuje się na przyzwoitym poziomie, zwłaszcza jeśli planujemy późniejszą odsprzedaż pojazdu.

 

Jak szybko samochód traci na wartości?

Nowe samochody najwięcej tracą w ciągu pierwszych 3 lat od wyjazdu z salonu. Już pierwszego dnia nowy samochód może utracić nawet 10% wartości. Utrata wartości w tym wypadku nie wynika z potencjalnej szkody, a z personalizacji. O wiele trudniej jest odsprzedać samochód, który został skrojony na miarę poprzedniego właściciela. W ciągu pierwszego roku samochód może tracić nawet 30%. Drugi rok to utrata wartości na poziomie kolejnych 10%, trzeci rok to w zależności od oferowanej gwarancji producenta czy samej eksploatacji samochodu spadek o kilka do kilkunastu procent. W przypadku starszych samochód powyżej 10 lat wartość rezydualna samochodu może utrzymywać się na poziomie 20-30% i zależy ona przede wszystkim od stanu technicznego. Klasyki motoryzacji, oldtimery takie jak kultowy już dzisiaj Fiat 126p z rocznika 1976-1980 na wielu aukcjach internetowych wart jest blisko 30 000 zł. To cena za markę, model, historię i pewien sentyment, tym bardziej jeśli model jest w doskonałym stanie.

Oczywiście to nie wszystko - więcej informacji o tym, co pływa na utratę wartości samochodu przeczytasz na Superauto.pl

 

Które samochody tracą najwięcej? Utrata wartości samochodu po 5 latach

top20

Wynajem długoterminowy - czy to się opłaca

Wynajem długoterminowy samochodu jako zewnętrzna forma finansowania samochodu jest jedną z najtańszych form aktualnie dostępną na rynku. Brak wkładu własnego sprawia, że nie mamy żadnych ograniczeń w przypadku wyboru pojazdu. możemy zdecydować się na abonament w danej chwili, bez konieczności zaciągania wysokooprocentowanych pożyczek. Abonament na samochód wyliczany jest m.in. na podstawie utraty wartości samochodu w ciągu trwania umowy wynajmu. Wniosek? Wybierać samochód, który mało traci w ciągu pierwszych trzech lat, możemy podróżować całkowicie nowym samochodem w niższej cenie niż w przypadku kredytu. Wynajem długoterminowy samochodu nie ejst obciążony obowiązkiem wykupu samochodu. Korzyścią tego rozwiązania jest brak zobowiązań finansowych oraz możliwość zmiany samochodu na całkowicie nowy po zakończeniu trwania umowy najmu. Z uwagi na formę dzierżawy, abonament na samochód obejmuje nie tylko ratę miesięczną od samochodu, ale także składkę ubezpieczeniową, autoryzowany serwis, karty paliwowe czy komplet zmiennych opon wraz z usługą ich magazynowania. Wypadek? Kolizja? Awaria? Dzięki składce wliczonej w cenę abonamentu, kosztu związane z naprawą samochodu w przypadku nieszczęśliwego wypadku pokrywa właściciel, czyli dzierżawca pojazdu.

 

Wynajem długoterminowy cena abonamentu

Toyota C-HR wynajem długoterminowy abonament od 1417 zł

Suzuki Jimny wynajem długoterminowy abonament od 1560 zł

Hyundai Tucson wynajem długoterminowy abonament od 1599 zł

Dacia Duster wynajem długoterminowy abonament od 1197 zł

Volkswagen Tiguan wynajem długoterminowy abonament od 2500 zł

Toyota Yaris wynajem długoterminowy abonament od 1261 zł

Mitsubishi ASX wynajem długoterminowy abonament od 1560 zł

Toyota Corolla wynajem długoterminowy abonament od 1345 zł

Toyota RAV4 wynajem długoterminowy abonament od 1859 zł

Skoda Kamiq wynajem długoterminowy abonament od 1206 zł

Nissan Qashqai wynajem długoterminowy abonament od 1427 zł

Skoda Octavia wynajem długoterminowy abonament od 1394 zł

Kia Sportage wynajem długoterminowy abonament od 1560 zł

Renault Clio wynajem długoterminowy abonament od 1010 zł

Skoda Fabia wynajem długoterminowy abonament od 897 zł

Fiat 500 wynajem długoterminowy abonament od 850 zł

Volkswagen Golf wynajem długoterminowy abonament od 1370 zł

Suzuki Vitara wynajem długoterminowy abonament od 1470 zł

 

Marketing lokalny – sposoby reklamowania biznesu

Co zyskuje firma dzięki systemowi CRM?