Aktualności
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

szkolenia IPC
Normy opracowywane i udoskonalane przez organizację IPC stanowią obecnie najpowszechniej wykorzystywane standardy w przemyśle elektronicznym na skalę globalną, a stosowanie norm IPC w praktyce pozwala firmom z branży zyskiwać przewagę konkurencyjną oraz poprawiać swoje wyniki finansowe. Jedną z zasadniczych zalet międzynarodowych standardów IPC jest fakt, że mogą one zostać bez żadnego problemu wdrożone do niemal dowolnego już istniejącego systemu kontroli jakości i zintegrowane z nim, ułatwiając stosowanie najlepszych praktyk oraz optymalizację procesów w danej firmie. Aby w pełni wykorzystać potencjał norm IPC niezbędne jest nie tylko wdrożenie określonej normy w przedsiębiorstwie, ale również przeszkolenie personelu z zakresu tej normy.

 

Kursy i szkolenia IPC – dla kogo są przeznaczone?

Profesjonalne szkolenia IPC zazwyczaj są opracowywane w taki sposób, aby udział w nich przyniósł wymierne korzyści każdemu uczestnikowi – niezależnie od tego, czy jest to pracownik z wieloletnim doświadczeniem, czy osoba, która dopiero rozpoczęła pracę jako elektronik-specjalista. Zasadniczym celem szkolenia IPC jest podniesienie kwalifikacji specjalistów z branży elektronicznej, energetycznej oraz elektroenergetycznej. Oznacza to, że szkolenia IPC to doskonałe rozwiązanie m.in. dla producentów podzespołów elektronicznych, wiązek i kabli, płytek PCB czy firm zajmujących się montażem elektroniki na potrzeby odbiorców cywilnych lub wojskowych.

 

Programy certyfikacyjne i szkolenia IPC - rodzaje

W chwili obecnej istniejące normy IPC obejmują kilkadziesiąt szczegółowych dokumentów, określających standardy produkcji i zasady kontroli jakości w odniesieniu do konkretnej branży czy dziedziny. Szkolenia IPC prowadzone przez firmy szkoleniowe na polskim rynku najczęściej obejmują następujące normy IPC:

  • IPC-A-600 (Dopuszczalność płyt drukowanych),
  • IPC-A-610 (Dopuszczalność zespołów elektronicznych), 
  • IPC-7711/7721 (Poprawki, modyfikacja i naprawa zespołów elektronicznych),
  • IPC-J-STD-001 oraz IPC-J-STD-001 SPACE (Wymagania dla lutowanych zespołów elektrycznych i elektronicznych, w przypadku certyfikacji „SPACE” - z uwzględnieniem sprzętu elektronicznego do zastosowań kosmicznych), 
  • IPC/WHMA-A-620 (Wymagania i akceptacja dla kabli oraz wiązek przewodów).

 

Szkolenia IPC dla Specjalistów oraz Trenerów

Ponieważ inwestycja w rozwój zawodowy zatrudnionego personelu jest w przypadku firm z branży elektronicznej tak naprawdę inwestycją we własną przyszłość, zaznajomienie pracowników z aktualnymi standardami IPC jest jednym z najlepszych i najłatwiejszych sposobów na podniesienie konkurencyjności własnej marki. Ułatwia to również wdrożenie najlepszych praktyk na poszczególnych stanowiskach pracy i działach firmy, zwiększając efektywność jej działania w kompleksowy sposób.

Zależnie od wybranego szkolenia IPC możliwe jest uzyskanie tytułu Specjalisty lub Trenera IPC w określonej dziedzinie dzięki uzyskaniu odpowiedniego certyfikatu po zakończeniu szkolenia i pozytywnym zaliczeniu testu egzaminacyjnego. Certyfikaty Specjalisty lub Trenera IPC są honorowane na całym świecie, a ich posiadacze zamiast tworzyć nowe standardy, mogą się odwoływać bezpośrednio do konkretnych norm, gdy zachodzi taka potrzeba.

 

PB Training – szkolenia IPC u renomowanego partnera

Organizacją i prowadzeniem kursów oraz szkoleń IPC zajmują się w Polsce firmy szkoleniowe, które posiadają odpowiednie uprawnienia do certyfikacji w zakresie konkretnej normy IPC. Do takich firm należy PB Training, czyli wewnętrzna struktura jednego z najbardziej uznanych na polskim rynku dostawców innowacyjnych, szytych na miarę rozwiązań dla producentów elektroniki.

PB Training posiada uprawnienia do certyfikacji od 2017 roku, a spektrum dostępnych szkoleń IPC i szkoleń autorskich jest nieustannie poszerzane i rozbudowywane o nowe pozycje. Wszystkie kursy IPC prowadzą specjaliści z wieloletnim praktycznym doświadczeniem w danej dziedzinie, dzięki czemu wiedza przekazywana uczestnikom tych szkoleń zawsze jest rzetelna, aktualna i oparta na realnych doświadczeniach, a nie wyłącznie na podręcznikowej teorii.


Pełna oferta PB Training, obejmująca szkolenia IPC oraz szkolenia autorskie, jest dostępna bezpośrednio na stronie internetowej firmy – zachęcamy do jej odwiedzenia pod adresem: https://pbtraining.com.pl/

 

Szybki rozwód - czym jest oraz jak go przeprowadzić?

Praca i emerytura w niemczech

WhitePress Prawa