Aktualności
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

W biznesie, jak w grze w szachy, przydaje się umiejętność przewidywania kilku ruchów wprzód. Aby zostać liderem w swojej dziedzinie dobrze jest wspomóc strategię działania korzystając z przetwarzania danych. Analityka biznesowa wykorzystuje narzędzia, które w przystępny dla kadry menadżerskiej sposób zbierają, interpretują i analizują dane. Jej celem jest wzrost wyników przedsiębiorstwa przez usprawnienie procesu podejmowania decyzji. Jak korzystać z systemu Business Intelligence, by ułatwić zarządzanie w firmie?

 

Jak to działa?

Narzędzie Streamsoft BI umożliwia tworzenie (na podstawie zebranych danych z systemu ERP) analiz i raportów, które wspierają zarządzanie i ułatwiają szybkie podejmowanie kluczowych decyzji. O ile łatwiej jest przewidywać kolejne kroki, jeśli ma się do tego odpowiednią wiedzę w postaci uporządkowanych danych. A jeszcze prościej, gdy te dane są przedstawione w przystępny sposób. Na bieżąco aktualizowane wykresy i grafiki pozwalają na szybką reakcję i zarządzanie przedsiębiorstwem w czasie rzeczywistym. Unowocześnienie w postaci systemu Business Intelligence systematyzuje informacje i daje obiektywny ogląd na całą sytuację w firmie lub wybrane obszary jej działalności.

Klik, klik... i wykres gotowy.

Dobór informacji, z których ma zostać wygenerowany gotowy graf, jest dowolny. W zależności od aktualnej potrzeby, możemy sprawdzić tendencje co do popularności produktów czy sposobów płatności, system jest w stanie zobrazować ranking sprzedaży oddziałów lub sprzedawców, nawet według wybranych regionów geograficznych. W dalszej perspektywie możliwe jest również prognozowanie trendów sprzedaży i badanie zależności między danymi.

Dzięki inteligentnej organizacji dostępu do informacji, wszyscy pracownicy mają otwartą drogę do danych w każdej chwili. System Business Intelligence dostarcza wielowymiarowe analizy od ręki, podczas gdy na zestawienia opracowane przez człowieka trzeba poczekać. I nie chodzi w tym przypadku o to, że system informatyczny odbiera pracę analitykom biznesowym, raczej oszczędza im czas. Po co liczyć „na piechotę”, skoro mamy „kalkulator”. System eliminuje błędy, ułatwia i przyspiesza pracę oraz wspomaga decyzje. Serwuje obiektywne, niepodważalne jakościowo dane, przefiltrowane i usystematyzowane względem aktualnej potrzeby. Jest w stanie zintegrować kilka raportów w jedno zoptymalizowane zestawienie.

Biznes da się zbadać

System Business Intelligence współgra z systemem ERP, który gromadzi dla niego dane z wielu obszarów działania produkcji, handlu czy usług. Jest bazą informacji niezbędnych dla tworzenia analiz. Streamsoft BI, jako rozszerzenie systemu ERP Streamsoft Prestiż stanowi uzupełnienie dla przedsiębiorstw, które cenią sobie komfort posiadania szeroko zakrojonych analiz danych.

Dzięki temu umożliwia kadrze zarządzającej odpowiedzi na pytania biznesowe, o których nie mieli przeświadczenia lub trudno było znaleźć na nie odpowiedzi. Streamsoft BI posiada gotowe wzorcowe analizy, co stanowi bazę do konfigurowania własnych wersji oraz układania zupełnie nowych algorytmów. Można również zdefiniować automatyczne raporty cykliczne celem porównania wyników, określenia tendencji czy odchyleń lub po prostu kontrolnie. Streamsoft BI wygeneruje zarówno wielowymiarowe analizy jak i raporty płaskie bez szkody dla obciążenia pracy systemu ERP Streamsoft Prestiż. Działają one bowiem na odrębnych bazach, mimo tego są kompatybilne względem siebie.

Inwestycja w rozwiązania technologiczne są opłacalne, jeśli podejdzie się do tematu całościowo i pomyśli o tym, jak widzi się firmę za przykładowe pięć lat. Zadanie jakie spełnia Business Intelligence w przedsiębiorstwie jest podstawą do dalszego rozwoju firmy. Skoro system ERP gromadzi dane, należałoby wykorzystać tę funkcję i z pomocą BI zarządzać firmą w najbardziej korzystny sposób.

 

 

 

WhitePress Prawa