Aktualności
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

W zakładzie w Rovigliano rozpoczęła się przygoda firmy założonej 30 lat temu w Vico Equense. Wiele najważniejszych przedsiębiorstw zaczyna się w garażu, z wizją i marzeniem. Tak było z Apple i wieloma innymi firmami na świecie, mniej znanymi niż firma Steve'a Jobsa, ale wciąż ważnymi. Tak też stało się w Italii i w regionie Neapolu.

 

Przykładem jest Lasit, firma zajmująca się oznakowaniem laserowym, obecnie zlokalizowana w Torre Annunziata, przy Via Solferino w Rovigliano. Została założona w 1990 roku, nie w Kalifornii, ale na Słonecznym Wybrzeżu, w historycznym miasteczku Vico Equense. Tutaj, dwaj założyciele, Candida Colonna i Marco Ievoli, mieli percepcję: zainwestuj w sektor laserowy, specjalizując się.

"Intuicja była dokładnym prognozowaniem kierunku rynku" - mówi Claudia Neri, odpowiedzialna za stosunki zewnętrzne firmy. Dziś Lasit zatrudnia ponad 100 pracowników w zakładzie o powierzchni 12 000 m² w Torre Annunziata. "W ostatnich latach inwestowaliśmy również w Europę Wschodnią, otwierając biura handlowe i serwisowe, aby utrzymać bezpośredni kontakt z klientami i przyciągnąć nowych".

 

Czym dokładnie zajmuje się Lasit?

Produkuje maszyny do pisania i grawerowania na każdym rodzaju powierzchni za pomocą technologii laserowej. "Nasze codzienne życie jest pełne przedmiotów, które przemieszczają się pod maszynami, które produkujemy" - wyjaśnia Pani Doktor Neri. Wspomnijmy o butelkach na wodę z aluminium lub szklanych opakowaniach na perfumy i kosmetyki. A jeśli przejdziemy do innego sektora, wystarczy otworzyć maskę samochodu i zobaczyć napisy na częściach silnika. Wszystkie te przedmioty są poddawane laserowej oznakowaniu za pomocą naszych maszyn.

Lasit jest obecnie największą fabryką w swoim sektorze we Włoszech i może pochwalić się prestiżową listą klientów, takich jak Ferrari, Volvo i FCA, wymieniając tylko kilka z nich. Wzrost i sukces firmy były możliwe dzięki innowacyjnej wizji i silnym inwestycjom w badania i rozwój, jak pokazano to tworzeniem głowicy trójosiowej i systemu oznaczania wkładek w latach 90.

Lasit wkroczył na ważny etap swojej kariery jako lidera w swoim sektorze, decydując się na rozszerzenie swojej obecności na arenie międzynarodowej. W latach 2015 i 2019 firma otworzyła swoje oddziały w Rosji i Polsce, skupiając się na szybko rozwijającym się rynku Europy Wschodniej. Nowa struktura, na przykład, oferuje strefy relaksu, takie jak siłownia, biblioteka i miejsce dla dzieci, co przyczynia się do stworzenia atmosfery zespołu i poprawy warunków pracy. Lasit, z historią sukcesów i inwestycji, ponownie udowadnia swoją zdolność do wzrostu i pokonywania wyzwań.