Sprzęt
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Zwijarka
Elementy cylindryczne takie jak rury czy zbiorniki przy swojej produkcji wymagają zastosowania odpowiednich maszyn. Zwijarka krawędziowa do blach jest doskonałym wyborem, jeśli Twoja firma zajmuje się takimi rzeczami. Ta maszyna pozwoli na szybkie, efektywne, dokładne wyprofilowanie idealnego kształtu.

 

 

 

 

 

Bardzo ważne jest jakie sterowanie ma wybrana zwijarka do blachy. Walcowanie blach jest bardzo częstym procesem w przemyśle metalowym. Przed inwestycją w tę maszynę należy dokładnie przeanalizować jej parametry oraz wybrać tylko tą, która jest najwyższej jakości. Przed zakupem zapoznaj się także z oprogramowaniem, jakie posiada, ponieważ odpowiednio dobrane pod Twoją firmę znacznie ułatwi cały proces produkcyjny.

 

Rodzaje zwijarek krawędziowych do blach

Na rynku można spotkać 3 podstawowe rodzaje zwijarek krawędziowych do blach: ręczne, mechaniczne oraz hydrauliczne. W małych i średnich firmach najczęściej stosowane są ręczne oraz mechaniczne, większe przedsiębiorstwa decydują się raczej na hydrauliczne, które są droższe, ale i bardziej wydajne. Jest to najpopularniejszy podział.

Należy również pamiętać, że można je podzielić ze względu na ilość rolek i w tym wypadku najczęściej spotykamy: trzywalcowe oraz czterowalcowe. Niektóre firmy oferują także zwijarki krawędziowe do blach dwuwalcowe, które przeznaczone są do wielkoseryjnej produkcji.

 

Zalety zwijarek krawędziowych do blach

Nowoczesne zwijarki krawędziowe do blach pozwalają obecnie na uzyskanie różnych, pożądanych kształtów od elipsy poprzez koła czy owal aż po stożek. Bardzo często wykorzystywane są do produkcji tłumików czy zbiorników w branży samochodowej. Cały proces jest w pełni zautomatyzowany, dzięki czemu czas wykonania danego kształtu jest znacznie szybszy. Zwijarki krawędziowe do blachy często wyposażone są w dźwigi, które mają ogromny wpływ na efekt końcowy, dzięki nim uzyskujesz wysokiej jakości wyrób oraz zmniejszasz koszty obsługi urządzenia.

 

Jak działa zwijarka krawędziowa do blachy?

Działanie zwijarki krawędziowej do blachy możemy porównać do działania magla. Blachę, którą chcemy wygiąć, umieszczamy pomiędzy walcami, które są częścią tej maszyny. Walce obracając się, spłaszczają ja coraz bardziej. Dzięki temu zyskujesz możliwość gięcia oraz kształtowania blachy i nadawanie jej różnych krzywizn.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając zwijarki krawędziowe do blachy?

Przed inwestycją w zwijarkę krawędziową do blachy zawsze powinieneś zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Przede wszystkim ważne jest jej przeznaczenie oraz częstotliwość używania. Jeśli wykonujesz gięcie blachy na co dzień, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie zwijarka krawędziowa hydrauliczna. Bardzo ważne jest także sprawdzenie, jakiej grubości arkusz blachy może zostać poddany zwijaniu, jego maksymalna długość oraz średnica zwijania. Należy również zwrócić uwagę geometrię przemieszczania rolek, sterowanie oraz wyposażenie dodatkowe. Nie bez znaczenia jest również jakość materiałów, z których zostanie ona wykonana.

 

Zastosowanie zwijarek krawędziowych do blachy

Zwijarki krawędziowe do blachy wykorzystywane są w różnych gałęziach przemysłu. Wykorzystuje się je w różnych wieżach wiatrowych czy do produkcji skrzydeł oraz kadłubów samolotów. Maszyna ta znajduje również swoje zastosowanie w przemyśle samochodowym. Tak naprawdę na co dzień spotykamy się z materiałami, które zostały stworzone dzięki zwijarkom krawędziowym.

 

Wybór odpowiedniego producenta zwijarek krawędziowych – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim decydując się na zakup zwijarki krawędziowej do Twojej firmy, warto dokonać go bezpośrednio od producenta. Jeśli zdecydujesz się na zakup przez pośrednika, to możesz być pewien, że cena będzie zdecydowanie wyższa.

Ważnym kryterium przy wyborze firmy, od której chcesz kupić zwijarki, jest jej doświadczenie w tej branży. Lepiej wybrać tą, która działa na rynku już kilka lat, a jej produkty chętnie się sprzedają. Warto także w tym wypadku poczytać opinię na jej temat oraz wymienić się doświadczeniami z innymi, którzy działają w podobnej branży jak Ty.

Umów się na konsultację z przedstawicielem firmy, na której zostanie przedstawiona oferta przygotowana indywidualnie dla Ciebie. Podejście sprzedawcy da Ci już wiele informacji na temat danej firmy. Jeśli będzie to osoba rzeczowa, znająca się na produktach, które oferuje jego firma i nie będzie zbywał Twoich pytań, to jest dużo prawdopodobieństwo, że masz do czynienia z profesjonalistami. W szanujących się firmach obsługa jest na najwyższym poziomie na każdym etapie.

Jeśli potrzebujesz indywidualnego zamówienie skrojonego dla Twoich potrzeb, to dokładnie sprawdź jaka firma to oferuje. Większość w swojej ofercie posiada już gotowe maszyny, które nie są modyfikowane. Jeśli zależy Ci, aby maszyna spełniała Twoje oczekiwania, to znajdź firmę, która na podstawie Twojego projektu wykona ją dla Ciebie.

 

Hale magazynowe i namiotowe – zastosowanie

WhitePress Prawa