Sprzęt
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Zastosowanie kurtyn paskowych
Kurtyny paskowe znajdują swoje zastosowanie na wielu szczeblach przemysłu. Dzięki świetnej odporności akustycznej oraz termicznej, a także niepodatności na szkodliwe czynniki zewnętrzne — świetnie sprawdza się, chociażby w magazynach czy halach przemysłowych. Chcesz dowiedzieć się więcej o kurtynach paskowych? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

 

 

 

Kurtyny paskowe co to takiego i jak działają?

Kurtyny paskowe zwane również jako kurtyny PCV są wykonane z elastycznego tworzywa sztucznego i pełnią rolę mobilnej, umownej ścianki. Dzięki temu, że kurtyna ta wykonana jest z pojedynczych pasów PCV o różnej szerokości, które oddzielone są od siebie małą przerwą — bardzo łatwo jest przez nią przejść. Do głównych zadań, które pasy PCV spełniają, zaliczamy m.in. ochronę przez zewnętrznymi warunkami atmosferycznymi. Kurtyna paskowa zapewnia bowiem świetną izolację termiczną. 

Kurtyna paskowa pcv jest odpowiedzialna również tłumienie dźwięku z zewnątrz, zabezpieczenie przed przedostającym się wiatrem i deszczem. Może nie każdy to wie, ale jednym z podstawowych elementów wyposażenia chłodni są właśnie kurtyny paskowe. Kurtyny do chłodni zapobiegają przedostawaniu się ciepłego powietrza do jej wnętrza. Wiele miejsc, w których produkowane są różnego rodzaju chemikalia, również stosuje kurtyny PCV w celu uniemożliwienia przedostawania się nieprzyjemnych zapachów. Nie jest to metoda idealna, ale przynajmniej znacznie spowalnia ten proces.

 

Łatwość montażu

Montaż kurtyn paskowych jest bardzo prosty i tak naprawdę każdy powinien sobie z nim poradzić. Pierwszym najważniejszym krokiem jest dokonania odpowiednich pomiarów wysokości i szerokości, w zależności od przewidywanego miejsca docelowego dla kurtyny. Klient otrzymuje indywidualną ofertę na podstawie przesłanych wymiarów. W przypadku zaakceptowania warunków następnym krokiem jest odbiór przesyłki z niezbędnymi elementami, które pozwolą na montaż kurtyny.
 

Inwestycja w kurtyny PCV

Jak sami możecie przeczytać, wykorzystanie kurtyn PCV w miejscach pracy daje ogromne korzyści. Dzięki nim powierzchnie magazynowe lub przemysłowe mogą funkcjonować w bardziej przyjazny dla ludzi sposób. Oprócz tego zapewniają bezpieczeństwo maszyn, narzędzi oraz towarów. Jeżeli zastanawiałeś się nad inwestycją w ten rodzaj produktów, to zwróć uwagę na korzyści płynące z tego rozwiązania. Jest to jednorazowy zakup, który starczy na długie lata i który będzie przypominać Ci o swojej funkcjonalności każdego dnia.

Zamów online kurtyny magazynowe: https://ekranypcv.pl/kurtyny-magazynowe/

 

Księga gości weselnych – jak powinna wyglądać w 2023?

WhitePress Prawa