Zanim jednak przejdziemy do procesu, wyjaśnijmy, czym jest i w jaki sposób może pomóc ci to niezwykłe rozwiązanie.
Dzbanek filtrujący to funkcjonalny sprzęt kuchenny oczyszczający wodę kranową z chloru, który skutecznie łączy w sobie zalety filtracji i stylowego serwowania ulubionych napojów. To ty decydujesz, poprzez wybór filtrów, w jaki sposób pomoże ci dzbanek z filtrem na wodę:
- Alkaliczny pH+ Classic (podwyższa pH wody, alkaliczna woda pozwala skutecznie walczyć z zakwaszeniem organizmu, nie usuwa zawartych w wodzie minerałów, redukuje chlor)
- Magnezowy Mg+ Classic (oczyszcza i wzbogaca wodę kranową w jony magnezu, magnez sprawia, że woda smakuje lepiej)
- AGD+ Classic (zmiękcza wodę kranową, skutecznie chroni urządzenia AGD przed kamieniem kotłowym)
- Filtr Standard (oczyszcza wodę kranową oraz znacznie redukuje jej twardość)
Wiesz już, w jaki sposób działają poszczególne filtry, ale co to oznacza dla ciebie? Co zyskasz, sięgając po dzbanek filtrujący?:
- zadbasz o środowisko (ograniczysz zużycie jednorazowych opakowań, w których sprzedawana jest butelkowana woda ze sklepu, dzięki temu będziesz EKO)
- zaoszczędzisz czas i pieniądze (uwolnisz się od kupowania zgrzewek butelkowanej wody ze sklepu, a co za tym idzie wnoszenia ich do domu)
- wyrobisz w sobie nowy pozytywny nawyk (dzbanek z filtrem pomoże ci zadbać o regularne nawadnianie organizmu)
- zapewnisz sobie wygodne rozwiązanie (smaczną filtrowaną wodę będziesz miał zawsze pod ręką)
- zadbasz o swoje sprzęty AGD (pozbędziesz się kamienia kotłowego z wody kranowej)
Czas przejść proces, pamiętaj, aby regularnie (raz w miesiącu) wymieniać filtry, tym samym zapewnić sobie najwyższą skuteczność. Przypomni ci o tym odpowiedni wskaźnik (w zależności od modelu manualny lub LED sensor). Jak wygląda wymiana filtra w dzbanku? Do dzieła!
KROK 1
Wymienny filtr umieść w specjalnym zbiorniku na wodę kranową, a następnie delikatnie dociśnij. Nałóż pokrywę, zaczynając od przedniej części przy lejku.
KROK 2
Przed pierwszym użyciem każdego wymiennego filtra, dwukrotnie przefiltruj i wylej wodę. Ma to na celu odpowietrzenie filtra oraz usunięcie ewentualnych mikro drobinek węgla aktywnego. Aby nie marnować wody, możesz jej użyć do podlania kwiatów.
KROK 3
Na koniec ustaw przypomnienie wymiany filtra w dzbanku. Użyj do tego wskaźnika, w który wyposażony jest każdy dzbanek. Jeśli masz wersję manualną ustaw dzień i miesiąc (data przypadająca za miesiąc od pierwszego użycia). Jeżeli posiadasz dzbanek wyposażony w LED sensor, powinieneś, przytrzymać przycisk tak długo aż dioda zaświeci się na niebiesko (od teraz twój wskaźnik będzie odmierzał miesiąc). Następnie otrzymasz dwie informacje: żółte światło diody oznacza, przygotuj się do wymiany filtra, natomiast czerwone oznacza, wymień filtr na nowy.
Chcesz zobaczyć proces w innej formie? Wejdź na stronę i dowiedz się, jak wygląda wymiana filtra w dzbanku w wersji wideo.