Sprzęt
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Łańcuch sworzniowy
Łańcuchy sworzniowe spełniają istotne funkcje zarówno jako wyposażenie służące do przenoszenia napędu jak i niezastąpiony środek przy wszelkiego rodzaju urządzeniach podnośnikowych (łańcuch Galla). Wybór łańcucha odpowiadającego parametrami danej maszynie jest niezwykle istotny. Zabezpiecza ciągłość produkcji lub usług a wysoka jakość pozwala na bezawaryjne funkcjonowanie linii produkcyjnych. Sprawdźmy, na co zwrócić uwagę dokonując zakupu stosownego łańcucha sworzniowego i jaka jest jego budowa.

 

Łańcuch sworzniowy – budowa 

Swoją nazwę łańcuchy zawdzięczają sworzniom, których główną funkcją jest przenoszenie obciążeń zginających występujących pomiędzy poszczególnymi elementami oraz – tak jak w przypadku łańcuchów właśnie – stanowią łącznik płytek zewnętrznych osadzonych na czopach sworznia montowanych na wcisk.

Sworzeń zapewnia łańcuchowi także niezbędną elastyczność pozwalającą na szeroką konfigurację mechanizmów przenoszących napęd, a także zapewniającą sprawną współpracę z kołami zębatymi stanowiącymi część zespołu napędu lub układu dźwigowego.

Z uwagi na swoją efektywność i niezawodność łańcuchy sworzniowe są powszechnie stosowane jako integralne elementy maszyn i urządzeń. Dodatkową zaletą wynikającą ze stosowania łańcuchów sworzniowych jest łatwość serwisowania, co sprzyja ograniczeniu kosztów produkcji lub świadczenia usług.

 

Łańcuch Galla 

Łańcuch sworzniowy (łańcuch Galla) cechuje zdolność przenoszenia dużych sił ciągu oddziałujących przez długi czas przy niewielkich prędkościach obwodowych.

Łańcuchy tego typu wykonywane są z połączonych ze sobą ogniw w kształcie drabinki, gdzie nie ma rolek ani tulejek.
Ta nietypowa, jak na łańcuchy cecha sprawia, iż łańcuchy sworzniowe Galla doskonale sprawdzają się w urządzeniach obsługujących przemysł, zwłaszcza tych o charakterze podnośnikowym.

 

Łańcuch sworzniowy – na co zwrócić uwagę przy wyborze? 

Łańcuchy sworzniowe charakteryzują się wysoką jakością wykonania a zastosowane materiały, są najwyższej próby, dzięki czemu łańcuchy te charakteryzują się dużą trwałością i niezawodnością. Łańcuchy sworzniowe przedstawione na stronie https://sklep.komerc.pl/kategoria-produktu/lancuchy/sworzniowe/ wykonane są z doskonałej klasy stali o znakomitych parametrach wytrzymałościowych.

 

Łańcuch sworzniowy – parametry wyboru

  • Maksymalne dopuszczalne naprężenie łańcuchów;

  • Wielkość podziałki;

 

Łańcuchy sworzniowe odpowiednio smarowane i eksploatowane są trwałymi konstrukcjami, które w niewielkim tylko stopniu obciążają wały i zębatki w przekładniach.

Warto jest przy tym pamiętać o zabezpieczeniu ciągłości produkcji bądź świadczenia usług. Zdarza się, że zużycie łańcucha jest zbyt poważne, by jego naprawa mogła przynieść oczekiwane rezultaty. W takiej sytuacji o wiele korzystniej jest dokonać wymiany wyeksploatowanego łańcucha na nowy. Jest to rozwiązanie tańsze i bezpieczniejsze, stąd dobrze jest dysponować odpowiednim zapasem łańcuchów.

 

Łańcuch sworzniowy – gdzie kupić?

Łańcuch sworzniowy musi spełniać określone normy. Jakiekolwiek odstępstwa od tej zasady z pewnością objawią się w postaci częstych awarii samych łańcuchów, a w sytuacji poważniejszej istnieje ewentualność uszkodzenia całego urządzenia mechanicznego.
Z tego powodu niezwykle ważne jest nawiązanie współpracy z renomowanym dostawcą, który z pewnością dołoży wszelkich starań, by oferowane produkty spełniły pokładane w nich oczekiwania.
Wypada także dodać, iż tylko taki sprzedawca zapewni swoim klientom pełną ochronę praw konsumenckich oraz udzieli gwarancji na oferowane przez siebie produkty.

 

Zebra Technologies przedstawia wytrzymałe tablety, które pomagają pracownikom pierwszej linii pracować sprawniej i szybciej

Ile kosztują filtry sprężonego powietrza marki BOGE?

WhitePress Prawa