Sprzęt
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

regeneracja maszyn budowlanych
Każdy właściciel firmy, której praca opiera się na maszynach wie, że serwis i szybka naprawa są niezbędne, aby zmniejszyć koszty poważniejszych napraw. W maszynach budowlanych drobna usterka, której nie naprawimy o czasie, bardzo często zamienia się w poważną awarię. Na przykład jeśli tak dzieje się z tulejami. Pierwszy luz w maszynie często wydaje się nie warty zauważenia, ale gdy maszyna popracuje w takim stanie, luz robi się coraz większy i większy. Dlaczego tak się dzieje?

 

 

 

Luz powoduje, że do ruchu obrotowego dodawany jest luz promieniowy, który szybciej uszkadza gniazda. Wtedy luzy na maszynie pojawiają się z ogromną szybkością, przez to, że inne elementy są zmuszone przeciwdziałać powstającym luzom w tym jednym miejscu.

Problem ten można wyeliminować stosując tuleje (zwane też tulejami klejonymi), które wykonane są z dwóch warstw: zewnętrznej wykonanej z tulei stalowej lub brązowej (w zależności od zastosowania), oraz wewnętrznej wykonanej z PTFE (teflon).

 

Gdzie wykorzystywane są tuleje?

Tuleje są wykorzystywane w wielu zastosowaniach. Tuleje są instalowane w maszynach budowlanych i rolniczych. W maszynach budowlanych, tuleje są stosowane do części obrotowych koparki (łyżka, ramię łyżki). Tuleje są również instalowane w maszynach rolniczych, takich jak kosiarki, traktory i spulchniacze. W tych maszynach tuleje są stosowane do części obrotowych kombajnu (kombajn do kukurydzy, kombajn do pszenicy, kombajn do słonecznika), do mechanizmu podnoszenia, do tarcz tnących i do innych części obrotowych.

t2

 

Tulejowanie otworów w maszynach budowlanych – kiedy konieczna jest wymiana tulei?

Tuleje działają przez ograniczony czas i muszą być regularnie wymieniane. Zaleca się wymianę tulei, gdy maszyna się starzeje, ponieważ części ruchome z wiekiem stają się luźne i szybciej się zużywają. Tuleje należy również wymieniać, gdy maszyna jest poważnie uszkodzona lub przeciążona. Dlatego zaleca się regularne sprawdzanie maszyny zgodnie z instrukcjami konserwacji. Jeśli zauważymy, że niektóre mechanizmy lub przystawki nie działają prawidłowo, należy sprawdzić, czy nie wymagają naprawy lub wymiany.

 

Na czym polega tulejowanie otworów w maszynach budowlanych?

Proces wymiany tulei podzielony jest na kilka kroków, które należy wykonać przy wymianie zużytych tulei. Najpierw należy przygotować maszynę do pracy i usunąć stare tuleje. Następnie należy zamontować nowe tuleje w miejsce starych. Na koniec należy przetestować maszynę, aby upewnić się, że działa ona prawidłowo. Cały proces trwa od około dwóch godzin do kilku dni i obejmuje wymontowanie i zamontowanie części tulei oraz uprzątnięcie zanieczyszczeń pozostałych po procesie instalacji.

t3

 

Cena tulejowania maszyn

Cena tulei może być bardzo różna. Wszystko zależy od danej maszyny i nakładu pracy. Jeśli interesuje nas wycena, najlepiej zadzwonić do zaufanego serwisu naprawy maszyn budowlanych i poprosić o nią. Wtedy przekonamy się, ile dokładnie będzie kosztowała naprawa naszej konkretnej maszyny.

Jeśli nie chcemy mieć więcej problemów z daną maszyną, zaleca się jej serwisowanie raz do roku. Można to zrobić dzwoniąc do serwisu naprawy maszyn lub przetransportować maszynę do ich warsztatu. Serwisy dysponują dużym zapasem tulei i często są w stanie dostarczyć je od ręki w razie potrzeby.

Doświadczony serwis maszyn budowlanych ma z pewnością spore doświadczenie z tulejami i serwisanci doskonale wiedzą, co działa najlepiej dla każdego typu maszyny. Oznacza to, że udzielą nam najlepszej porady na temat tego, co jest najbardziej odpowiednie dla naszej maszyny.

Jeśli nie jesteśmy pewni, czy nasza maszyna w ogóle nadaje się do tulejowania, być może serwisant będzie musiał przyjrzeć się jej bliżej, aby dokonać oceny. Niektóre serwisy świadczą mobilne usługi, co jest bardzo wygodną opcją. Klient dzwoni, opisuje problem a serwis wysyła na miejsce swojego serwisanta wraz z mobilnym warsztatem. Najczęściej diagnoza stawiana jest na miejscu awarii, jeśli uda się także dokonać napraw na miejscu to serwisant przystępuje do pracy.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem maszyn budowlanych https://hydroserwishs.pl/

 

Wymiana szybki w iPhone

Wybór odpowiedniej sprężarki powietrza