Sprzęt
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Toalety przenosne
Zorganizowanie imprezy masowej wymaga spełnienia szeregu określonych warunków. Jednym z nich jest zapewnienie uczestnikom wydarzenia właściwych warunków higieniczno-sanitarnych. Aby sprostać temu zadaniu, organizatorzy imprez masowych najczęściej podejmują decyzję o postawieniu przenośnych toalet. W jaki sposób dobrać liczbę toalet podczas organizacji imprezy masowej? Jakie korzyści płyną z wykorzystania mobilnych toalet na imprezach masowych? Na wszystkie te pytania udzielamy szczegółowych odpowiedzi w niniejszym poradniku.

 

Toaleta przenośna - najważniejsze informacje 

Toalety przenośne to urządzenia, które z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Mimo tego, iż zazwyczaj stosuje się je przede wszystkim na terenie organizacji imprez masowych czy festynów, można je spotkać w zasadzie wszędzie tam, gdzie istnieją duże skupiska ludzi. Przenośna toaleta to powszechny standard, ponieważ dzięki nim można zapewnić właściwe standardy w zakresie bezpieczeństwa higieniczno-sanitarnego. 

Toalety mobilne znajdziemy m.in. także na placach budowy - wynika to ze specyfiki tej branży. Miejsce realizacji poszczególnych inwestycji zmienia się nawet kilkukrotnie w ciągu roku, dlatego organizacja tradycyjnego zaplecza sanitarnego wiązałaby się ze zdecydowanie wyższymi kosztami. Z kolei przenośne toalety pozwalają na to, by wszyscy pracownicy mogli w komfortowych warunkach załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne. 

 

Działanie przenośnych toalet w praktyce - co warto wiedzieć?

Mobilne toalety cechuje wiele atutów. Ich podstawowym wyróżnikiem jest fakt, iż nie wymagają podpięcia do standardowej instalacji kanalizacyjnej, co jest ogromnym ułatwieniem. W przenośnych toaletach są stosowane specjalne zbiorniki bezodpływowe na fekalia, które są cyklicznie opróżniane. W tego typu zbiornikach są też odpowiednie substancje chemiczne, które neutralizują brzydkie zapachy i drobnoustroje. Pojemność zbiorników na fekalia jest dostosowywana do zapotrzebowania i uwarunkowań konkretnej lokalizacji. 

W przenośnej toalecie znajdują się też niezbędne elementy, takie jak ubikacja, podajnik na papier, zawieszka otwarte/zamknięte, mydło itd. Bardziej zaawansowane konstrukcje są czasem wyposażane w wieszaki na ubrania, ręczniki do wycierania rąk czy nawet ogrzewanie. Podmiotów zajmujących się produkcją przenośnych toalet jest sporo, dlatego każdy bez problemu znajdzie taką toaletę, które wpisze się w jego potrzeby. Szczegółowe informacje na temat możliwości toalet przenośnych dostępne są na portalu wykonczony.pl.

 

Ile toalet należy przygotować na imprezę masową?

Jeśli przystępujemy do organizacji imprezy masowej, powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że zapewnienie odpowiedniego zaplecza sanitarno-higienicznego jest naszym obowiązkiem. Spełnia się go właśnie m.in. poprzez postawienie przenośnych toalet, których liczba musi być dostosowana do liczby uczestników imprezy. 

Polskie prawo wskazuje, że w sytuacji, gdy w wydarzeniu bierze udział do 1000 osób, wówczas należy zapewnić 1 toaletę na 250 osób. Z kolei gdy liczba uczestników wynosi od 1000 do 10 000 osób, wówczas 1 toaleta musi przypadać na 750 osób. 

 

Jakie są cele outsourcingu IT?

WhitePress Prawa