Sprzęt
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Firma Samsung już od kilku lat utrzymuje pozycję lidera na globalnym rynku soundbarów. Według danych firmy badawczej FutureSource Consulting, soundbary Samsung już po raz 9. z rzędu są najchętniej kupowane na świecie. Urządzenia te cieszą się dużą popularnością także w Polsce – wiodą prym w tej kategorii już od 8 lat.

Soundbary Samsung królują na światowym rynku już po raz dziewiąty z rzędu. Według firmy badawczej FutureSource Consulting, Samsung posiadał 20,2 proc. udziału w rynku i odpowiadał za 18,4 proc. wielkości sprzedaży tych urządzeń w 2022. Soundbary Samsung już od 8 lat są także nr 1 w Polsce. Według wewnętrznych danych Samsung zakończył w Polsce 2022 rok z ponad 40 proc. udziałem ilościowym i ponad 43 proc. udziałem wartościowym w rynku soundbarów.

 

Choć soundbary Samsung pojawiły się na światowym rynku stosunkowo niedawno, to od kilku lat cieszą się niesłabnącą popularnością, zarówno na świecie, jak i w Polsce. Według Futuresource Consulting, globalny rynek soundbarów, który wykazuje stały wzrost o około 5,7 proc. w okresie ostatnich trzech lat, odnotował w 2022 r. sprzedaż 23,16 miliona sztuk. Według prognoz do 2025 roku osiągnie ona poziom 26 milionów urządzeń.

 

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie konsumentów, oferta soundbarów z roku na rok jest coraz bogatsza i bardziej zróżnicowana. W tym roku Samsung przenosi swoją linię soundbarów na jeszcze wyższy poziom, dzięki urzekającemu dźwiękowi przestrzennemu i funkcjonalnym rozwiązaniom, które podbiją serca konsumentów i entuzjastów kina domowego.

 

W modelach Q-Serii, Ultra Slim i S-Serii wykorzystano po raz pierwszy na świecie funkcję Bezprzewodowego Dolby Atmos[1]. Dzięki niej można zapomnieć o nieestetycznej plątaninie kabli. Funkcja pozwala połączyć soundbar bezprzewodowo z telewizorem i odkryć przestrzenne kinowe brzmienie za sprawą technologii Dolby Atmos.

 

Z kolei funkcja Q-Symphony[2] tworzy synergię dźwięku, jednocześnie wykorzystując głośniki soundbara i telewizora Samsung, takiego jak Neo QLED czy OLED. W tradycyjnych rozwiązaniach po podłączeniu soundbara, głośniki telewizora były wyłączane. Samsung zdecydował się wykorzystać moc obu urządzeń do spotęgowania wrażeń dźwięku przestrzennego. Tym samym, dzięki funkcji Q-Symphony, po podłączeniu soundbara, górne i boczne głośniki telewizora wykorzystywane są jako dodatkowy kanał audio. Funkcja dostępna jest w soundbarach Q-Serii, Ultra Slim i S-Serii.

 

W najwyższym tegorocznym modelu Q-Serii, czyli Q990C, przestrzenne brzmienie zagwarantuje Wielokanałowy Dźwięk Przestrzenny 11.1.4. Oznacza 11 kanałów równomiernie rozprowadzających dźwięk, 1 niskotonowy i 4 skierowane ku górze. W efekcie dźwięk będzie otaczać  widzów z każdej strony, a przeżycia staną się jeszcze bardziej wciągające i realistyczne.

Otocz się dźwiękiem kinowej jakości i odbierz zwrot do 900 zł

Jeszcze do 2 lipca b.r. można skorzystać z wyjątkowej promocji na soundbary Samsung. Ofertą objęte są najpotężniejsze soundbary z Q-Serii takie jak Q990C czy Q990B oraz modele z designerskiej linii Ultra Slim: HW-S800B i HW-S801B. Wystarczy tylko zostawić swoją opinię i zyskać nawet do 900 zł zwrotu. Szczegóły promocji oraz regulamin można znaleźć na stronie: https://www.samsung.com/pl/campaign/tvs/promocja-soundbary2023/

 

[1]  Bezprzewodowa Technologia Dolby Atmos wymaga połączenia za pomocą Wi-Fi. Funkcja kompatybilna wyłącznie z wybranymi telewizorami Samsung z 2022 roku. Informacja o kompatybilności dostępna w specyfikacji telewizorów na stronie samsung.pl. Wymagane źródło dźwięku w formacie Dolby Atmos.

[2]  Funkcja Q-Symphony jest kompatybilna z wybranymi telewizorami Samsung Neo QLED, QLED, Crystal UHD. Informacja o kompatybilności jest dostępna w specyfikacji telewizorów na stronie samsung.pl

 

Telewizory Samsung z hubem Smart Home IoT