Sprzęt
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

SmartThings to jedyna w swoim rodzaju aplikacja, która pozwala na pełny wgląd w ekosystem domowych urządzeń, umożliwia udostępnienia zdjęć na dużym ekranie telewizora, a także może wzbogacić nasze doświadczenia podczas seansu filmowego. A to tylko niektóre z jej licznych zastosowań, które za pomocą kilku kliknięć pozwolą zoptymalizować nasze domowe czynności.

Nie przerywaj oglądania meczu

Jednym z ważniejszych zastosowań aplikacji SmartThings[1] jest możliwość udostępniania ekranu ze smartfona na telewizor Samsung Smart TV. Wystarczy uruchomić aplikację na urządzeniu mobilnym, znaleźć telewizor w domowej sieci bezprzewodowej, wybrać opcję Wyślij obraz z telefonu na TV i po prostu rozpocząć udostępnianie. Jeśli na przykład zaczęliśmy oglądać serial w drodze z pracy na smartfonie, będziemy mogli kontynuować oglądanie go już na dużym ekranie telewizora. Opcja działa także w drugą stronę – kiedy np. w trakcie meczu będziemy chcieli wyskoczyć do kuchni po przekąski – możemy udostępnić obraz na telefonie, nie martwiąc się, że ominie nas ważna bramka czy decydujący moment rozgrywki.

 

Co więcej, dzięki aplikacji SmartThings można także pokazać naszym znajomym czy rodzinie zdjęcia i filmy zrobione smartfonem. Tym samym już za pomocą kilku kliknięć na dużym ekranie telewizora będzie można przywołać miłe wspomnienia z wakacji czy ważnych dla nas  momentów.

 

SmartThings daje szereg dodatkowych opcji. Kiedy na przykład nie mamy pod ręką pilota, aplikacja może z powodzeniem go zastąpić. Pozwoli zmienić kanał czy regulować głośność, a nawet stworzyć automatyzację, dzięki której odpowiedni tryb obrazu włączy się np. w zależności od pory dnia.

Sprawdź, czy skończyło się pranie

Kolejnym ważnym zastosowaniem aplikacji SmartThings jest możliwość stworzenia domowego centrum zarządzania domem. Można powiedzieć, że jest to system, w którym magazynowane są informacje na temat pracy naszych domowych urządzeń. To nie tylko współpraca z telewizorem, ale także pralką, lodówką, suszarką, odkurzaczem czy innymi urządzeniami AGD. Przykładowo, dzięki aplikacji, na dużym ekranie telewizora można zobaczyć powiadomienie o tym, że nasze pranie zostało zakończone albo o tym, że piekarnik nagrzał się do odpowiedniej temperatury.

 

Z drugiej strony aplikacja SmartThings nie tylko może wpłynąć na przyspieszenie i uproszczenie domowych obowiązków, ale pozwoli także m.in. na bieżąco monitorować zużycie energii elektrycznej urządzeń Samsung, takich jak lodówka, pralka czy telewizor. SmartThings pozwala zadbać także o nasze zwierzaki, kiedy jesteśmy poza domem. Przy pomocy kamerki umieszczonej na robocie sprzątającym można zdalnie podejrzeć, co porabiają nasi pupile.

Zadbaj o odpowiedni nastrój

Jeszcze innym ciekawym zastosowaniem aplikacji jest możliwość stworzenia wyjątkowego nastroju, dopasowanego do okazji[2]. Przykładowo, jeśli chcemy zaplanować romantyczny wieczór filmowy w domu, to oprócz świetnej jakości obrazu, który zapewni nam chociażby telewizor OLED S95C, oraz pysznych przekąsek czy napojów, przyda się także miła oprawa. Przy pomocy SmartThings można ustawić własną scenerię, taką jak „Randka”. Następnie za pomocą tylko jednego dotknięcia można wyłączyć światła[3] czy wybrać dźwięk przestrzenny na soundbarze, takim jak HW-Q990C.

 

Z kolei, jeśli akurat planujemy przyjęcie, to tutaj świetną opcją będzie wykorzystanie aplikacji SmartThings wraz z projektorem The Freestyle. Projektor posiada Tryb Ambient, który to pozwala na wyświetlanie na ścianie neonowych napisów, takich jak „Happy Birthday”. Z kolei przy pomocy SmartThings można ustawić scenę typu „Tryb Impreza” i tym samym zadbać o rozrywkowy nastrój.

 

[1] Aplikacja SmartThings dostępna na urządzeniach z systemem operacyjnym Android i iOS (Android OS 8↑, iOS 13↑). Wymagane połączenie z siecią Wi-Fi i konto Samsung. Wszystkie zarządzane urządzenia muszą być zarejestrowane w aplikacji SmartThings. Na kompatybilnych produktach i/lub na ich opakowaniach znajduje się logo „Works with SmartThings”.

[2] Tryb dopasowany do potrzeb współpracuje tylko z kompatybilnymi telewizorami Samsung zarejestrowanymi w aplikacji SmartThings. Pełna lista kompatybilnych telewizorów dostępna jest na stronie: https://www.samsung.com/pl/support/mobile-devices/jakie-urzadzenia-sa-kompatybilne-ze-smartthings/

[3] Wymagane kompatybilne napędy zasłon i lampy. Do nabycia oddzielnie. Pełna lista kompatybilnych urządzeń dostępna jest na stronie: https://www.samsung.com/pl/support/mobile-devices/jakie-urzadzenia-sa-kompatybilne-ze-smartthings/

 

Telewizory Samsung z hubem Smart Home IoT

WhitePress Prawa