Sprzęt
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

smartfon realme 9
Szukając smartfona ze średniej półki cenowej, jedną z najbardziej przyciągających wzrok propozycji, są smartfony Realme. Wyróżniają się nie tylko ceną, ale także szeregiem nowoczesnych funkcji oraz interesującym designem. Podobnie jak w przypadku innych producentów, także Realme wydaje telefony w wersji klasycznej i Pro. Która będzie lepszą opcją? Najlepiej na to pytanie odpowiedzieć na konkretach, analizując Realme 9 i Realme 9 Pro+. Oba plasują się cenowo na średnim poziomie. Który będzie lepszym wyborem? Odpowiedź pozwoli znaleźć dokładne przyjrzenie się tym telefonom i przejrzenie specyfikacji pod kątem podobieństw i różnic.

 

 

Smartfon Realme - dlaczego warto?

Zanim przejdziemy do analizy i porównania obu telefonów, warto skupić się na producencie. Realme słynie z rozsądnych cenowo, ciekawie zaprojektowanych smartfonów. Udział tego producenta w polskim rynku smartfonów rośnie z roku na rok. Nic dziwnego - proponowane modele mogą spodobać się wielu odbiorcom.

 

Kto będzie zainteresowany modelami Realme?

  • Młodzież - telefony tego producenta słyną z ciekawego designu, który zwraca uwagę. Holograficzny wzór na obudowie Realme 9 stworzony został z myślą o tych, którzy traktują telefon jako dopełnienie stylizacji - a to częste wśród młodych ludzi.
  • Osoby szukające telefonu służbowego - Realme 9 Pro+ to idealny smartfon dla każdego, kto szuka dobrej jakości telefonu służbowego w rozsądnej cenie, umożliwiającego wydajną pracę.
  • Miłośnicy fotografii - dopracowane aparaty fotograficzne w Realme 9 i Realme 9 Pro+ zachęcają do robienia zdjęć. Niezależnie od tego, czy preferujemy widoki, czy selfie - z tymi telefonami możemy eksperymentować z ujęciami.
  • Oszczędni - każdy, kto nie chce przepłacać za markę topowego producenta, doceni modele Realme, oferujące bardzo dobrą specyfikację w rozsądnej cenie.

Za sukcesem Realme stoi fakt, że coraz więcej osób chętnie sięga po rozwiązania tej firmy. Jeśli myślimy, że może być to rozwiązanie i dla nas, czas porównać Realme 9 i Realme 9 Pro+.

 

Porównanie modeli - Realme 9 czy Realme 9 Pro+

Realme 9 i Realme 9 Pro+ różnią się ceną - drugi model jest ok. 200-300 zł droższy niż pierwszy. Chociaż pod względem rozmiarów wyświetlacza są takie same, model Realme 9 Pro+ jest odrobinę cięży - waży 182g przy 178g w przypadku Realme 9.

W obu przypadkach zachwyca design. Realme 9 Pro+ jest pierwszym w Europie smartfonem typu kameleon, ze szklaną tylną okładką z dwuwarstwowego procesu fotochromowego. Przy Realme 9 gra świateł w holograficznym wzorze na obudowie nawiązuje do wyglądu wydm piaskowych. Trudno przejść obojętnie wobec tak dopracowanego wzornictwa.

Po obudowie, czas przyjrzeć się wnętrzu. Realme 9 Pro+ działa w oparciu o świetnie oceniany procesor MediaTek Dimensity 920, Realme 9 - Qualcomm Snapdragon 680. Wersja klasyczna ma więcej RAM - 8 GB wobec 6 GB przy wersji Pro+.

Ważnym aspektem, który pozwoli porównać oba modele, jest dopracowanie aparatów fotograficznych. Realme 9 ma z tyłu 108 + 8 + 2 Mpix, z przodu - 16 Mpix. W przypadku Realme 9 Pro+ liczby te wynoszą odpowiednio - 50 + 8 + 2 Mpix z tyłu i 16 Mpix z przodu.

Przy tak intensywnym użytkowaniu, nie można pominąć pojemności baterii. Przy Realme 9 Pro + wynosi ona 4500 mAh, w wersji klasycznej - 5000 mAh.

W wersji Pro+ skorzystamy z transmisji danych 5G. Za bezpieczeństwo danych w obu modelach odpowiada czytnik linii papilarnych.

Nie będzie przesadą, jeśli w podsumowaniu uznamy, że oba modele są bardzo dobrym wyborem, a podjęciu decyzji decydują niuanse - takie jak to, czy bardziej zależy nam na robieniu zdjęć, czy na zastosowaniach profesjonalnych i biznesowych. W pierwszym przypadku świetnie sprawdzi się Realme 9, w drugim - Realme 9 Pro+.

Bez wątpienia smartfony Realme w sklepie MediaMarkt będą zyskiwać popularność. To dobry moment, by postawić na rozwiązania tej marki, która wyrasta na ciekawego gracza na rynku smartfonów.

 

 

A jeśli chcesz wykorzystać swój telefon do zarabiania pieniędzy, to polecamy najlepsze aplikacje do zarabiania.

Badanie instalacji elektrycznej ważnym aspektem bezpiecznego użytkowania budynku

WhitePress Prawa