Sprzęt
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Silowniki pneumatyczne
Są takie prace, które wymagają zastosowania odpowiedniego sprzętu. Dzięki temu mogą być wykonane dobrze i szybko. Dużą rolę odgrywają siłowniki pneumatyczne, które mają zastosowanie w maszynach. Co warto o nich wiedzieć i dlaczego to tak dobry wybór?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Siłowniki pneumatyczne - zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu 

Siłowniki pneumatyczne mają zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Oczywiście dobre modele to takie, które zostały wyprodukowane według właściwych norm i standardów, takich jak choćby ISO 6431. Wysoka jakość wykonania, a także trwałość sprawiają, iż przyspieszają one wiele prac w halach produkcyjnych, w szeroko rozumianych firmach przemysłowych. Co ciekawe siłowniki pneumatyczne użytkowane są zarówno na liniach produkcyjnych, jak i liniach do pakowania gotowych produktów. Znacząco przyspieszają ten proces i sprawiają, iż efektywność pracy, a także jej dokładność znacząco się zwiększa. Siłowniki pneumatyczne mogą być też częścią rozwieraków oraz podobnych tego typu narzędzi, choćby przecinaków. A to oznacza, że są szeroko stosowane przez służby ratunkowe, choćby straż pożarną. Tak naprawdę trudno dopatrzyć się branży, w której nie są wykorzystywane. Każdy właściciel samochodu korzysta z nich regularnie, gdyż znajdują się w pojazdach i służą do otwierania drzwi. Automatyczne bramy wjazdowe także wykorzystują siłowniki. 

 

Siłowniki pneumatyczne - dobra alternatywa dla siłowników elektrycznych

Kiedy prowadzone są profesjonalne prace, wiadomo, że liczy się czas, ale i jakość usług. Dlatego też należy szukać takich rozwiązań, które rzeczywiście ułatwiają zakres wykonywanych obowiązków. Tutaj pojawia się pytanie: "czy lepiej zdecydować się na siłowniki elektryczne, czy pneumatyczne?" Odpowiedź w sumie jest prosta, gdyż zarówno jedne, jak i drugie mają szerokie spektrum zastosowania. Ich zadanie polega na wprowadzeniu w ruch urządzeń. Siłowniki pneumatyczne użytkuje się w maszynach, gdzie występuje ruch jednostajny i regularny. Kolejną zaletą jest niezwykle prosta budowa oraz łatwa obsługa. Czynnikiem napędzającym siłownik pneumatyczny jest sprężone powietrze, które jest łatwo dostępne i tanie. Dzięki temu siłowniki pneumatyczne stanowią doskonałą alternatywę dla tych elektrycznych, gdyż są zdecydowanie tańsze i w przeciwieństwie do elektrycznych mogą być wykorzystywane w każdych warunkach. Siłowniki pneumatyczne doskonale pracują w niskich, a nawet bardzo niskich temperaturach, a także w wysokich i bardzo wysokich. Są jednocześnie bezpieczne oraz w pełni neutralne dla środowiska. 

 

Jak redukować straty, by móc zoptymalizować pracę przy wykorzystaniu siłowników pneumatycznych?

Wiadomo, że przy wykorzystaniu zespół maszyn może dochodzić do strat. Na szczęście, stosując właściwe rozwiązania, można maksymalnie zoptymalizować pracę przy wykorzystaniu siłowników pneumatycznych. Tutaj trzeba wiedzieć, że siłowniki penumatyczne, które używane są do produkcji napędów, są wykonane z tworzyw sztucznych. Oczywiście dotyczy to tłoków, tuleji prowadzących czy pokryw. Dzięki temu siłowniki mają niższą masę, co przekłada się na fakt, iż maszyny, które je wykorzystują są lżejsze. Użycie tworzyw sztucznych zapewnia, iż siłowniki są tańsze. Trzeba też zwrócić uwagę, że zastosowanie uszczelnień o niskim współczynniku tarcia sprawia, iż można stosować niższe ciśnienie, co rzeczywiście maksymalnie minimalizuje koszty wytwarzania sprężonego powietrza. 

 

Układy pneumatyki siłowej - czy siłowniki pneumatyczne się sprawdzają?

Jeżeli dochodzi do pracy, w której wykorzystuje się zasilanie sprężonym powietrzem, pozwala to na wykorzystanie siłowników pneumatycznych. Tutaj należy wiedzieć, że w siłownikach pneumatycznych wykorzystuje się uszczelnianie, np. z gumy NBR czy też poliuretanowe, które są w pełni odporne na działanie oleju hydraulicznego i nie przyczyniają się do degradacji. Oczywiście należy zdawać sobie sprawę, że wykorzystując siłowniki pneumatyczne, trzeba stosować dobrane do nich ciśnienie pracy. Wykorzystanie siłowników nawet w warunkach zapylenia, np. w przemyśle meblarskim, budowlanym, paszowym czy szeroko rozumianym - spożywczym, wymaga stosowania osłon tłoczysk. Alternatywą dla nich mogą być zgarniacze mosiężne, które w znaczący sposób efektywnie usuwają przyklejający się do tłoczyska pył. Zatem szerokie spektrum zastosowania i możliwość automatyzacji przemysłu sprawia, iż warto stawiać na siłowniki pneumatyczne.

 

Jakich gadżetów reklamowych użyć, aby firma stała się zauważalna? Na jakie rozwiązania postawić, aby zdobyć wiernego klienta?

Net Pocket – platforma internetowa i nowy wymiar cashbacku

WhitePress Prawa