Sprzęt
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Nie bez powodu mówi się, że metamorfoza szafy, to metamorfoza stylu życia. W obu sferach, już od kilku lat, popularność zyskuje minimalizm. W modzie funkcjonuje on pod nazwą szafy kapsułowej, której ideą jest less waste. Kupując ubrania w sposób bardziej przemyślany ograniczamy konsumpcję oraz ilość zasobów, jakie wykorzystywane są przy ich produkcji. Natomiast dzięki odpowiedniej pielęgnacji, np. z pomocą szafy odświeżającej Samsung AirDresser, wydłużamy im życie.

 

Zawartość naszej szafy odzwierciedla sposób w jaki żyjemy. Jeśli na co dzień cenimy prostotę i minimalizm, to z pewnością będzie to widoczne również w naszej szafie. W garderobie kapsułowej chodzi o to, aby wybierać ubrania w sposób bardziej świadomy i przemyślany tak, aby posłużyły nam przez długie lata. Jest ona przeciwieństwem tzw. szybkiej mody (ang. „fast fashion”). Wybór rzeczy dobrej jakości to połowa sukcesu. Równie ważna jest ich odpowiednia pielęgnacja. Doskonałym sposobem jest odświeżanie ubrań za pomocą pary w szafie Samsung AirDresser. Dzięki niej ograniczymy liczbę prań, wydłużając życie tkaninom, a także przysłużymy się środowisku.

 

Najpierw porządek, potem zmiany

Tworzenie szafy kapsułowej powinniśmy zacząć od zrobienia gruntownego przeglądu tego co znajduje się na naszych wieszakach. To najważniejszy krok każdej metamorfozy. Najlepiej podzielić ubrania na 3 kategorie: te, które nosimy najchętniej; ubrania, po które sięgamy od czasu do czasu oraz rzeczy, z których nie korzystamy wcale. To bardzo ważne, aby bez sentymentów rozstać się z elementami garderoby, których po prostu nie używamy.

 

Kolejnym krokiem jest wprowadzanie zmian. Szafa kapsułowa składa się zazwyczaj z dobrej jakości tzw. elementów bazowych z niewielkim udziałem tzw. wyróżników, czyli ubrań wyjątkowych. Bazę stanowią rzeczy gładkie, w jednolitym kolorze, bez wzorów. Takie, z których łatwo jest stworzyć różnorodne stylizacje na każdą okazję. To też ubrania, w których po prostu dobrze się czujemy i po które intuicyjnie sięgamy najczęściej.

 

Wiele z ubrań, które już znajdują się w naszej szafie, będziemy mogli wykorzystać. Są to przede wszystkim gładkie marynarki, klasyczny płaszcz, dobrze skrojone jeansy, biała koszula, czarny i biały t-shirt, gładkie garniturowe spodnie, wygodne sportowe buty, płaskie botki i szpilki, a do tego dodatki. Butiki cyrkularne to doskonały sposób na to, aby uzupełnić swoją garderobę.

 

Jakość ubrań vs środowisko

Dzięki szafie kapsułowej nie stajemy już przed dylematem „nie mam się w co ubrać”. Do tego zawsze wyglądamy stylowo. Nasza nowa szafa stanowi wyraz zmiany myślenia o modzie na bardziej odpowiedzialne. To, co ją wyróżnia, to doskonała jakość i ponadczasowość oraz większy porządek. Lepiej świadomie postawić na jeden kaszmirowy sweter, który posłuży nam latami, niż kilka sztucznych blezerów, które zmechacą się już po kilku założeniach. Aby metamorfoza naszej szafy zakończyła się sukcesem, powinniśmy dopasować sposób pielęgnacji do rodzaju tkanin. Wełniane czy kaszmirowe swetry nie lubią zbyt częstego prania, nawet ręcznego. Regularnego odświeżania wymaga także odzież wierzchnia, w tym puchowe kurtki, które tak chętnie nosimy w mroźne dni. Nie sposób prać je często. Tutaj z pomocą przychodzi szafa Samsung AirDresser odświeżająca ubrania za pomocą pary.

 

Jak działa Samsung AirDresser?

Urządzenie to ma aż w 20 specjalistycznych programów, przeznaczonych do pielęgnacji różnego rodzaju odzieży, nawet tej najdelikatniejszej. Sprawi, że nasze rzeczy będą nie tylko perfekcyjnie odświeżone i zdezynfekowane, ale do tego także pozbawione zagnieceń i nieprzyjemnych zapachów*. Bez konieczności wizyt w pralni.

 

Wystarczy powiesić ubranie na wieszaku AirHanger i wybrać odpowiedni program. W aplikacji SmartThings w sekcji „Moja szafa” mamy możliwość wskazania rodzaju odświeżanej tkaniny, aby uzyskać rekomendację najlepszego w danym przypadku cyklu. Silny podmuch powietrza JetAir dokładnie i bezpiecznie oczyści ubranie z drobnych pyłków i kurzu. Urządzenie wygładzi także powstałe zagniecenia i wysuszy ubrania, a lampa UV z filtrem ceramicznym skutecznie usunie z niego nieprzyjemne zapachy. W trybie Historia, zapiszesz aż do 9 najbardziej przydatnych cykli, których kolejność w przyszłości można dowolnie zmieniać.

 

Dodatkowym atutem urządzenia jest możliwość jego zdalnej obsługi za pomocą aplikacji Samsung SmartThings**. Pozwala ona na przykład zdalnie uruchomić szafę lub sprawdzić, czy nasze ubranie jest gotowe do wyjęcia. AirDresser będzie stanowił nieocenioną pomocą w dbaniu o ulubione rzeczy, tak by nie traciły na jakości i służyły nam przez długi czas.

 

* Eliminuje: do: 1) 99,9% trzech typów wirusów (Adenowirus, Wirus grypy i Herpeswirusy) na podstawie badań przeprowadzonych przez Laboratorium Szkoły Farmakologii Uniwersytetu Koreańskiego; program Sanitize 2) do 99,9% dwóch typów bakterii (E.coli i S.aureus); program Sanitize
** Dostępna na urządzeniach z systemem operacyjnym Android od wersji 7.0 oraz iOS od wersji 10.0. Wymagane połączenie z siecią Wi-Fi oraz konto Samsung Account.

 

Święta z projektorem The Freestyle od firmy Samsung

WhitePress Prawa