Sprzęt
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Pompy hydrauliczne pełnią istotną rolę w wielu różnych procesach produkcyjnych, dlatego też każda awaria niesie za sobą przestoje i straty finansowe firmy. Wówczas istotnym czynnikiem jest czas i decyzja o naprawie czy zakupie nowej pompy. Regeneracja obecnie cieszy się coraz większym powodzeniem, a kompleksowość i szybkość usług naprawczych pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy.

 

 

 

 

Zasada działania i rodzaje pomp hydraulicznych.

Zadaniem pompy hydraulicznej jest transportowanie pod ciśnieniem cieczy do silnika hydraulicznego, rozdzielacza czy innego odbiornika. Służy do zasilania wielu sprzętów budowlanych, rolniczych czy przemysłowych. Jej budowa jest stosunkowo prosta, jednak jej niezwykle precyzyjne wykonanie wymaga sporej wiedzy w ustaleniu i naprawie awarii. Dlatego też, w przypadku regeneracji pomp hydraulicznych warto skorzystać z fachowych firm naprawczych takich jak hydromotor.pl, gdzie specjaliści szybko zdiagnozują i wyeliminują problem. Naprawa różni się także w zależności od rodzaju pompy, wśród których wyróżnia się:

  • Pompy tłokowe - najpowszechniejsze i najczęściej wykorzystywane do zadań złożonych. Są to pompy wyporowe działające na zasadzie ruchu postępowo- zwrotnego z wykorzystaniem tłoka do przemieszczania wody. 
  • Pompy łopatkowe - posiadające prostszą konstrukcję, mające zastosowanie przy niższych ciśnieniach i dużych przepływach. 
  • Pompy zębate -  działające za pomocą dwóch kół zębatych zazębiających się ze sobą w celu wyparcia wody. 

Każdy rodzaj pompy różni się zastosowaniem i konstrukcją, dlatego przed naprawą pompy hydraulicznej niezbędne jest sprawdzenie systemu i dotarcie do pierwotnej przyczyny awarii. Wówczas należy sprawdzić następujące elementy.

  • Rodzaj pompy i jej specyfikacje.
  • Sposób działania pompy przed awarią.
  • Termin ostatniej wymiany oleju i jego rodzaj.
  • Historię konserwacji.

Typowe awarie pomp hydraulicznych

Najczęściej spotykanym problemem jest zużycie komponentów pompy takich jak m.in: cylinder, tłoczki, płyta sterująca czy łożyska, spowodowane zanieczyszczeniami i wysoką temperaturą. Diagnostyka polega na demontażu pompy hydraulicznej w celu zidentyfikowania przyczyny problemu. Po określeniu rodzaju awarii, wyeksploatowana część zostaje wymieniona lub naprawiona jeśli jest to możliwe. Ostatnim krokiem jest ponowne zamontowanie i przetestowanie sprawności i działania hydrauliki. Korzystając z usług firmy Hydromotor, uzyskujesz nie tylko gwarancję jakości usług, ale dzięki stacjonarnemu posiadaniu części zamiennych, szybką naprawę i mniejszy koszt przestoju maszyny.

W celu zminimalizowania kosztów niezwykle ważna jest konserwacja i szybkie wykrycie problemu. Głośniejsza praca pompy, wysoka temperatura oleju czy wolniejsze i nieefektywne działanie powinno dać sygnał o pojawieniu się awarii. Odpowiednio szybka reakcja będzie wówczas kluczowa do taniej i szybkiej naprawy pompy hudraulicznej. Zbagatelizowanie tej czynności może skutkować natomiast powstaniem poważnych i kosztownych awarii.

Utrata wartości auta - wynajem długoterminowy najkorzystniejszy

Jak wybrać firmę dostarczającą usługi energetyczne?

WhitePress Prawa