Sprzęt
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Eder
Od 1988 roku gładkie rozwiązania firmy Eder wspierają producentów kompozytów, odzieży, włóknin filtrujących i membran na całym świecie. Jeden z flagowych produktów przedsiębiorstwa to pasy wielowarstwowe PTFE, które są eksportowane z zakładów w Fałkowie do 38 krajów na całym świecie. Firma Eder jest największym producentem pasów PTFE w Polsce i trzecim w Europie, a w 2020 roku wyprodukowała ponad 55 tysięcy pasów PTFE.

 

 

 

 

 

 

 

Pasy wielowarstwowe do klejarek i maszyn laminujących są produkowane w najnowszej technologii dostępnej na rynku opracowanej przez dział badań i rozwoju polskiego przedsiębiorstwa. Dzięki połączeniu ze sobą kilku warstw (dwóch, trzech, a nawet czterech) materiału, pasy posiadają bardzo dobrą stabilność wymiarową, wysoką sztywność i wytrzymałość na zerwanie nawet na pasach o szerokości 2400 mm.

producent2

Kolejna ich zaleta to bardzo gładkie złącze. Jest to szczególnie ważne przy łączeniu ze sobą kilku warstw zgrzewanego materiału, gdzie odcisk złącza jest nie do zaakceptowania. Na specjalne życzenie firma wykonuje pasy z powłoką EDROCK™, zwiększającą żywotność pasa w najbardziej wymagających aplikacjach.

 

Przy tworzeniu powłoki EDROCK™ do pasów PTFE, firmie Eder przyświecało zachowanie najwyższych parametrów antyadhezyjnych, co udało się osiągnąć dzięki specjalnie wyselekcjonowanym fluoropolimerom. Dzięki temu pas PTFE jest bardziej szczelny i odporny na przenikanie agresywnych mediów. W ekstremalnych warunkach pracy powłoka pasów PTFE EDROCK™ pozwala na dłuższą pracę pasa. Dzięki parametrom nowo stworzonej powłoki materiał dłużej pozostaje wolny od zabrudzeń, które wpływają na szybsze zużywanie się pasów PTFE. Powłoka EDROCK™ chroni włókna szklane lub aramidowe – odpowiedzialne za wytrzymałość mechaniczną – przed penetracją agresywnych mediów w temperaturach pracy do 260°C.

producent3

To, czym odznacza się firma Eder to bardzo doświadczony zespół ekspertów, który jest gotów przyjechać do klienta i zainstalować go na konkretnej maszynie. Bardzo często zdarza się tak, że niektóre typy klejarek i maszyn laminujących nie ma możliwości montażu zamkniętego pasa. Potrzebna jest wtedy specjalistyczna wiedza do prawidłowego zainstalowania mechanizmów umożliwiających pracę urządzenia.

producent4

Pasy PTFE  stanowią prawdziwe oczko w głowie dla całego przedsiębiorstwa Eder, a nowatorskie i precyzyjne rozwiązania są wspierane przez całodobowy serwis i profesjonalną obsługę.

https://eder.com.pl/produkty/pasy-ptfe/

 

Rejestracja i zmiana danych spółki w Krajowym Rejestrze Sądowym za pośrednictwem nowej platformy – Portalu Rejestrów Sądowych.

Części do TIR-ów – na jakich producentów warto postawić?

WhitePress Prawa