Sprzęt
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

powietrza
Smog stał się poważnym problemem współczesnego świata. Wskaźniki jakości powietrza pokazują, że m.in. w Polsce jest ono w fatalnym stanie. Duże polskie miasta, takie jak Kraków, Katowice, Poznań czy Warszawa, rokrocznie znajdują się na liście miast o największym zanieczyszczeniu powietrza na świecie. Jedynym miejsce, w którym możemy przejąć kontrolę nad tym, czym tak naprawdę oddychamy, jest nasz dom.

 

 

 

 

Mieszkańcy wielu polskich miast nawet przez 1/3 roku oddychają powietrzem, które zupełnie nie nadaje się do oddychania. Pod koniec listopada br. w pierwszej dziesiątce rankingu iqair.com, który bada jakość powietrza na świecie, znalazły się aż trzy polskie miasta*. Zestawienie otwierał Kraków, Warszawa zajęła niechlubne 5. miejsce, a Wrocław znalazł się na miejscu 8. 15 grudnia w Poznaniu stężenie pyłu PM10 było na poziomie 96 µg/m3, podczas gdy normy WHO wynoszą 60 µg/m3. Skuteczny oczyszczacz powietrza już dawno przestał być kaprysem. Jest koniecznością, jeśli chcemy zadbać o zdrowie domowników.

 

Zanieczyszczone powietrze – jest gorzej niż przypuszczaliśmy

We wrześniu 2021 r. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opublikowała nowe wytyczne dot. światowych standardów jakości powietrza**. Rekomendacje maksymalnych stężeń sześciu głównych substancji zanieczyszczających powietrze, tj. pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5, dwutlenku azotu, dwutlenku siarki, ozonu oraz tlenku węgla, zostały zaktualizowane po 15 latach. Co istotne, część z nich jest nawet czterokrotnie niższa od wcześniejszych wytycznych. Podczas zmiany rekomendacji, WHO bazowała na rosnącej liczbie badań naukowych, które potwierdzają szkodliwość wspomnianych zanieczyszczeń – dużo wyższą niż sądziliśmy kilkanaście lat temu.

 

“Rekomendacje WHO dotyczące zaostrzenia norm jakości powietrza są dowodem na to, jak ogromny wpływ ma stan powietrza na zdrowie ludzi. Nie możemy tego bagatelizować. Dlatego też niezbędnymi urządzeniami w każdym domu stały się oczyszczacze powietrza. Urządzenia te gwarantują nam, że przynajmniej w domu, zarówno my, jak i nasi bliscy, oddychamy czystym, zdrowym powietrzem, bez zanieczyszczeń.” – mówi prof. Dorota Sands, lekarz alergolog, pediatra i pulmonolog.

 

Zdrowy oddech w domu

Wysokiej jakości oczyszczacze powietrza zagwarantują, że powietrze w naszym domu będzie czystsze i zdrowsze. Różnicę w samopoczuciu odczujemy praktycznie od razu. Oczyszczacze marki Samsung skutecznie niwelują przedostawanie się zanieczyszczeń do wnętrz, usuwając aż do 99,97%*** mikroskopijnych cząsteczek. Zaawansowany filtr ultra drobnego pyłu wyłapuje cząsteczki smogu PM1,0; PM2,5 i PM10. Filtr wstępny zatrzymuje m.in. kurz. Z kolei węglowy eliminuje niebezpieczne gazy i zapachy.

 

Dodatkowo, dzięki laserowemu czujnikowi pyłu, urządzenia Samsung pozwalają precyzyjnie kontrolować jakość powietrza w domu****. Na bieżąco monitorują one jego stan, wykrywają cząsteczki już od wielkości 1,0 ㎛ (!) oraz zanieczyszczenia w postaci gazów. Oczyszczacz, przy pomocy 4-kolorowego wyświetlacza, będzie informował nas o aktualnej jakości powietrza w domu. Jego stan sprawdzimy także zdalnie przy pomocy aplikacji SmartThings na smartfonie*****. Aplikacja umożliwi również zdalne sterowanie urządzeniem.

 

Czyste powietrze w domu sprawia, że lepiej funkcjonujemy w nim na co dzień, a także lepiej się wysypiamy. Dzięki szerokiej gamie oczyszczaczy powietrza Samsung, dostosowanych do oczyszczania powierzchni od 32 m² do 90 m², z łatwością wybierzemy model, który sprawdzi się w naszym wnętrzu – od pokoju dziecka, poprzez salon aż po gabinet i sypialnię.

 

Dorota Sands – alergolog, pediatra i pulmonolog, profesor dr hab. nauk medycznych, kierownik Zakładu Mukowiscydozy Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie oraz kierownik Klinicznego Oddziału Chorób Płuc w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym.

 

Szczegółowe informacje na temat oczyszczaczy powietrza Samsung można znaleźć na stronie: tlendobry.pl

 

* Źródło: World Air Quality Index (AQI) Ranking | IQAir
** Źródło: https://www.who.int/news-room/questions-and-answers/item/who-global-air-quality-guidelines
*** Filtr zapewnia do 99,97% wydajności wyłapywania cząsteczek o wielkości 0,26 ㎛ zgodnie z wymogami określonymi w 42 CFR cz. 84 Na podstawie badań przeprowadzonych w Narodowym Instytucie Testów w Korei.
**** W niektórych oczyszczaczach powietrza zastosowano czujnik na podczerwień, np. w AX34.
***** Dostępna na urządzeniach z systemem operacyjnym Android od wersji 7.0 oraz iOS od wersji 10.0. Wymagane połączenie z siecią Wi-Fi oraz konto Samsung Account.

 

Samsung o cyberbezpieczeństwie. Jak dbać o nie?

WhitePress Prawa