Sprzęt
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Podnośnik koszowy
Podnośniki koszowe to specjalistyczny sprzęt, który wykorzystywany jest nie tylko przez firmy z branży budowlanej. Podnośnik koszowy pozwala na bezpieczne wykonywanie różnych prac na wysokości. Jeśli jesteś zainteresowany usługami związanymi z podnośnikami koszowymi, dowiedz się więcej o rodzajach podnośników koszowych i ich zastosowaniach.

 

 

 

 

 

 

Rodzaje podnośników koszowych

Podnośnik koszowy jest częścią urządzeń dźwignicowych. Charakteryzuje się zintegrowaną platformą (koszem). Ze względu na taką konstrukcję, podnośniki koszowe są często wykorzystywane do pracy na wysokości. Należy jednak podkreślić, że nie dotyczy to wyłącznie sektora budowlanego: podnośniki koszowe są urządzeniami o uniwersalnym zastosowaniu. Z tego powodu często zastępują one rusztowania.

Powietrzne platformy robocze można podzielić ze względu na rodzaj podnoszenia. W związku z tym rozróżnia się:

  • Podnośniki nożycowe. Charakteryzują się one krzyżującymi się ramionami, na których jest umieszczona platforma.
  • Podnośniki przegubowe. Dzięki punktom załamania sprzęt ten może pracować w różnych miejscach.
  • Podnośniki teleskopowe. Ponieważ są one zbudowane z wysuwających się teleskopowo sekcji, mają one ramię o dużym zasięgu.

Podnośniki koszowe dzielą się również na podnośniki samojezdne i podnośniki na samochodach.

 

Podnośnik koszowy i jego zastosowania

Gdzie stosowane są podnośniki koszowe? Są one wykorzystywane do budowy różnych konstrukcji, takich jak mosty, elementy infrastruktury czy budynki. W tym ostatnim przypadku dobrym przykładem może być montaż dachu lub drewnianej elewacji. Usługi dźwigami lotniczymi skierowane są również do firm z branży budowlanej:

  • Reklamowej. Do montażu reklam wielkopowierzchniowych czy zmiany reklam na billboardach nie zawsze wystarcza drabina – czasem, zwłaszcza gdy billboard znajduje się w trudno dostępnym miejscu, niezbędny jest podnośnik koszowy.
  • Pielęgnacji zieleni. Podnośniki koszowe są wykorzystywane głównie podczas przycinania drzew i wysokich krzewów.
  • Utrzymania czystości. Mowa tu o podmiotach oferujących czyszczenie elewacji domów czy mycie okien w wieżowcach i biurowcach.

Podnośnik koszowy znajduje też zastosowanie przy montażu oświetlenia miejskiego czy zakładaniu dekoracji świątecznych na ulicach – przy takich pracach sprawdza się zdecydowanie lepiej niż np. rusztowanie.

 

Podnośnik koszowy – kupić czy wynająć?

Firmy oferujące prace na wysokości zazwyczaj inwestują we własny sprzęt, co w ich przypadku opłaca się na dłuższą metę. Inaczej wygląda sytuacja, gdy prace na wysokości są tylko jednym z wielu elementów oferty firmy, a podnośnik platformowy potrzebny jest tylko okazjonalnie. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem jest współpraca z wiarygodnym partnerem oferującym wynajem platform.

Gdzie można zamówić serwis platformy roboczej? Przy wyborze wypożyczalni należy zwrócić uwagę na ofertę i doświadczenie potencjalnego wykonawcy. Usługę kosza podwieszanego można zamówić na stronie lewandowska-dzwigi.pl/uslugi-koszem-podwieszanym. Firma dysponuje podnośnikiem, który może podnieść kosz na wysokość od 88 do 115 metrów. Jej atuty to nie tylko szeroki zakres usług dźwigowych, ale również doświadczenie. Klienci, którzy zamówią usługę podnośnika koszowego mogą liczyć na wsparcie wykwalifikowanego operatora dźwigu.

 

Salon w stylu rustykalnym

Wentylator sufitowy, rodzaje, zastosowanie i sposób montażu

WhitePress Prawa