Sprzęt
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Minęły już czasy, gdy głównym kryterium wyboru izolacji technicznych były wyłącznie ich parametry robocze. Dziś zwraca się również uwagę na prosty, eliminujący ryzyko błędu montaż, a także wizualny aspekt wykończenia instalacji. Nowy system izolacji PAROC Hvac BlackCoat to efektywne i efektowne zarazem rozwiązanie, które wyróżnia się na wszystkich tych polach.

 

PAROC Hvac BlackCoat to kompletny system przeznaczony do izolacji termicznej, akustycznej, przeciwkondensacyjnej oraz przeciwpożarowej okrągłych i prostokątnych kanałów i urządzeń wentylacyjnych. Wyróżnikiem rozwiązania jest specjalne, matowe pokrycie aluminiowe w kolorze czarnym, które zapewnia eleganckie i dyskretne wykończenie instalacji – bez żadnych dodatkowych prac i bez generowania dodatkowych odpadów na placu budowy.

 

Z uwagi na wysoki opór dyfuzyjny pary wodnej (MV2), paroszczelne pokrycie mat izolacyjnych zapobiega wykraplaniu się wilgoci zarówno na wewnętrznej, jak i zewnętrznej powierzchni kanałów. Jeśli dodamy do tego skuteczną izolacyjność akustyczną przed dźwiękami generowanymi przez pracujące instalacje oraz wysoką klasę reakcji na ogień A2-s1,d0 dla całego systemu, otrzymujemy wszechstronne, skuteczne i eleganckie zabezpieczenie dla instalacji budynkowych.

 

Pewność w systemie

Co istotne, gotowe wykończenie izolacji przekłada się nie tylko na efektowny wygląd oraz znaczą oszczędność czasu na placu budowy, lecz także na pewność parametrów technicznych izolacji.

 

– Brak konieczności malowania, jak w przypadku standardowej izolacji, oznacza że projektant i wykonawca nie muszą martwić się o ewentualną zmianę właściwości termicznych, ogniochronnych czy przeciwkondensacyjnych izolacji – wyjaśnia Paweł Stankiewicz, ekspert firmy Owens Corning PAROC.

 

Na bardzo dobre właściwości systemu wpływa również optymalne dopasowanie wszystkich wchodzących w jego skład elementów. PAROC jako jedyny producent na rynku oferuje bowiem całościowy system, na który składają się: mata termoizolacyjna, taśma montażowa, izolowane gwoździe odwrotne do zgrzewania, zgrzewarka, nóż do cięcia izolacji oraz specjalne kaptury z tworzywa sztucznego do zabezpieczania palet w czasie transportu i składowania.

 

Zastosowanie systemowego rozwiązania umożliwia uzyskanie spójnej, szczelnej i nieprzepuszczającej pary wodnej powłoki, która dodatkowo eliminuje ryzyko mostków termicznych. Z uwagi na niski współczynnik przewodzenia ciepła w 40°C (λ10 = 0,038 W/mK), rozwiązanie skutecznie ogranicza straty energii z instalacji.

 

Efektowne wykończenie instalacji przy mniejszym nakładzie pracy? Łatwiejszy montaż, a przy tym większa pewność parametrów? Wszystko to zapewnia nowy, kompleksowy system PAROC Hvac Lamella Mat BlackCoat

 

 Izolacja dachu. O czym warto wiedzieć? (Paroc)

WhitePress Prawa