Sprzęt
Typografia
 • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
 • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

rodzaje suwnic
Suwnice są dźwignicami chętnie wykorzystywanymi w różnych gałęziach przemysłu. Umożliwiają bezpieczne transportowanie różnego rodzaju ładunków i przemieszczanie ich w dwóch kierunkach – zarówno w poziomie, jak i w pionie. Jakie rodzaje suwnic można wyróżnić? Które z nich zaliczane są do grupy tych najpopularniejszych? Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znaleźć można w poniższej publikacji. Zainteresowanych tematem zapraszamy do uważnej lektury.

 

Niezastąpione suwnice pomostowe

Do jednych z najczęściej wykorzystywanych dźwignic zalicza się suwnice pomostowe. Urządzenia tego rodzaju zbudowane są z części nośnej. Opiera się ona na torze jezdnym górnym lub jest podwieszona od spodu (przy czym wykorzystuje się do tego dolną część toru jezdnego). Pierwsze z wymienionych określa się dodatkowym mianem natorowych, drugie zaś – podwieszanych.

Wśród nowoczesnych suwnic pomostowych znajdziemy jednak i takie, które są konstrukcją półbramową. W ich przypadku część nośna opierać się będzie z jednej strony na torze jezdnym, z drugiej zaś – na estakadzie.

Obecnie dźwignice pomostowe bardzo często montowane są w halach produkcyjnych. Ich obsługa zaś może odbywać się zarówno bezprzewodowo, jak i też może być prowadzona przez operatora z kabiny.

Wyróżnikiem nowoczesnych suwnic pomostowych są duże możliwości udźwigu oraz dostępność różnych rozpiętości. Pozostałe parametry dostosowywane są już indywidualnie do potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Gdzie znajdują zastosowanie dźwignice pomostowe? Głównie na halach, ale nie tylko – bardzo dobrze sprawdzają się również na placach przeładunkowych znajdujących się na zewnątrz budynków. 

Wśród suwnic pomostowych znajdują się również urządzenia dźwignicowe jednodźwigarowe i dwudźwigarowe. Dźwigary zaś można podzielić na skrzynkowe oraz wykonane z profilu walcowanego.

foto1 1

 

Dźwignice do łączenia procesów

Jednymi ze specjalistycznych suwnic bardzo chętnie wykorzystywanych współcześnie pozostają suwnice procesowe. Te profesjonalne urządzenia dźwignicowe są bardzo często rozwiązaniami dopasowanymi do indywidualnych potrzeb klienta. Do tego wyróżniają się jednym z najwyższych poziomów wydajności oraz maksymalnym stopniem bezpieczeństwa podczas eksploatacji.

Suwnice procesowe umożliwiają także zastosowanie modułowych systemów manewrowania ładunkami – w tym pozwalają na naprawdę efektywną manipulację zarówno niewielkimi ładunkami, jak i tymi dużymi.

Do tego znajdują zastosowanie w bardzo wymagających branżach, w których liczy się przede wszystkim najwyższa precyzja zaopatrywania w surowiec stanowisk obróbki stali, maszyn czy linii pras.

Nowoczesne suwnice procesowe wykorzystywane są w:

 • recyklingu,
 • transporcie materiałów sypkich,
 • procesach obróbki stali,
 • przemyśle lotniczym,
 • przemyśle papierniczym.

Wśród suwnic procesowych wyróżnia się dźwignice:

 • chwytakowe,
 • lejnicze,
 • chwytnikowe,
 • wsadowe,
 • kleszczowe,
 • łapowe,
 • striperowe oraz
 • kuziennicze.

 

Ekonomiczne suwnice uniwersalne

Dźwignice nazywane uniwersalnymi zaliczane są do urządzeń znanych z ponadprzeciętnej ekonomiczności eksploatacyjnej. To jednak nie wszystko. Wybierane są bardzo często również ze względu na najwyższą jakość wykonania oraz niezawodność.

Do tego warto podkreślić, że tego rodzaju dźwignice są urządzeniami ogólnego przeznaczenia i z powodzeniem mogą być wykorzystane do niemal każdego zadania. Świetnie sprawdzą się więc nie tylko w różnorodnych procesach transportowych, ale również magazynowych, produkcyjnych, przeładunkowych oraz montażowych.

 

Suwnice od najlepszych

W trosce o jak najbezpieczniejszy i super wydajny proces eksploatacji nowoczesnych suwnic warto postawić na wybór dźwignic dostępny u najlepszego producenta z branży. O tym zaś, jaki ten wybór jest szeroki, przekonać się można, odwiedzając stronę.

W zróżnicowanej ofercie producenta znaleźć można najlepsze suwnice każdego typu – wśród nich jednak wciąż największą popularnością cieszą się dźwignice pomostowe, procesowe oraz uniwersalne. Jeśli szukasz suwnicy, która usprawni pracę w Twojej firmie, zwróć się o pomoc do Demagcranes: doświadczeni specjaliści pomogą Ci dobrać dźwignicę na miarę potrzeb Twojego biznesu.

 

Czym jest magazyn wysokiego składowania?

Księgowość - w obliczu zmian przepisów

WhitePress Prawa