Sprzęt
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

klucz pneumatyczny
Czas zakupu nowych narzędzi to ekscytujący moment, choć pełny trudnych do podjęcia decyzji. Szeroka gama produktów dostępnych na rynku sprawia, że nawet najwięksi profesjonaliści miewają problemy z ich wyborem. Od której strony zabrać się za zakup kluczy pneumatycznych? Aktualny ranking porządkuje najlepsze narzędzia, które cieszyły się popularnością wśród konsumentów w roku 2022.

 

 

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego klucza pneumatycznego?

Przed każdym zakupem należy skupić się na tym, czego oczekujemy od danego narzędzia. Najlepszy produkt to taki, który posłuży na całe lata. Dlatego warto spojrzeć na zakup przez pryzmat inwestycji. Dobór materiałów i solidna produkcja to jedne z wielu czynników, które sprawiają, że jakość rośnie wprost proporcjonalnie do cen. Jeżeli zależy nam na jak najdłuższym czasie użytkowania i skuteczności narzędzia, warto rozglądać się przede wszystkim po wyższych półkach cenowych. Porównując tańsze i droższe produkty, często widać wyraźne różnice w jakości ich wykonania, a co za tym idzie - działaniu i komforcie użytkowania.

Ponadto, najważniejszą cechą, na którą należy zwrócić uwagę, jest moc maksymalna, którą osiąga klucz. Moc dostosowana do naszych potrzeb pozwala na najlepsze zoptymalizowanie pracy według naszych potrzeb.

 

Ranking top 6 najpopularniejszych kluczy pneumatycznych

Klucz udarowy 1/2" Huzair KU-12S

Klucz udarowy Huzair KU-12S to propozycja dla tych, którzy cenią sobie precyzję wykonania i klasyczne rozwiązania. Metalowa obudowa świadczy o wytrzymałości narzędzia, które idealnie układa się w dłoni. Płynne sterowanie, dzięki dynamicznemu spustowi, czyni pracę przyjemną i satysfakcjonującą. Urządzenie wyposażone jest w dwubijakowy mechanizm udarowy (Twin Hammer). Moc tego klucza osiąga maksymalnie 950Nm, co czyni go najmocniejszym w swojej kategorii. Huzair KU-12S można zakupić już w cenach od 579,00 zł do 608,85 zł.

 

Huzair Klucz udarowy 1/2" KU-12E

Kolejny produkt marki Huzair to atrakcyjny klucz osiągający moc 1400Nm w momencie maksymalnym. Odznacza się budową z wysokiej jakości kompozytu i metalu, zakończeniem wrzeciona pierścieniem blokującym oraz progresywnym spustem. KU-12E posiada dwubijakowy mechanizm udarowy. Przełącznik obrotów przy dokręcaniu dysponuje 3 pozycjami, natomiast przy odkręcaniu działa w pełnej mocy. Ceny wahają się w okolicach 466,23 zł - 490,77 zł

 

Ingersoll Rand 36QMAX Ultra kompaktowy klucz udarowy 1/2" z napędem

Niezawodną opcją w wyborze klucza udarowego jest sięgnięcie po produkt marki Ingersoll Rand. Moc 870Nm w momencie maksymalnym (nawet przy obciążeniu 1,1kg) oraz kompaktowa konstrukcja to cechy, dzięki którym warto zastanowić się nad wyborem tego klucza. Stosunek mocy do masy stawia Ingersoll Rand 36QMAX jako jednego z liderów na rynku w swojej klasie. 3-pozycyjny regulator mocy pozwala na dostosowanie wydajności pracy. Atrakcyjność produktu podkreśla jego długa żywotność, która okazuje się nawet 2 razy dłuższa, niż w przypadku konkurencyjnych narzędzi. Ceny 36QMAX osiągają na rynku nawet 2 437,35 zł. Można go jednak znaleźć w cenie już od 901,79 zł.

 

Klucz pneumatyczny udarowy Ingersoll Rand 2135QXPA

Co czyni Ingersoll Rand 2135QXPA tak skutecznym narzędziem? System udarowy Twin Hammer to jest już must-have w rankingu najlepszych kluczy. Urządzenie posiada 4-stopniowy regulator mocy oraz wygodny system przełączania kierunku obrotów (wystarczy do tego jeden palec). Jego moc osiąga nawet 1057Nm. Co więcej - niski poziom hałasu, niewielka waga (1,8kg) oraz ergonomiczne wykonanie pozwalają cieszyć się najwyższym komfortem użytkowania. Zakupu można dokonać w cenach ‎966,04 zł - 1 586,70 zł.

 

Klucz pneumatyczny udarowy Ingersoll Rand 231gxp

Nie ma śruby, która sprawiłaby problem dla tego narzędzia - Ingersoll Rand 231gxp to wyposażony w system Twin Hammer, jak również w aż 5-stopniową regulację mocy produkt najwyższej jakości. Stalowa obudowa to gwarancja solidnej produkcji. Maksymalny moment obrotowy wynosi 610Nm. Urządzenie zużywa powietrze na poziomie 118l/min. 231gxp można zakupić w cenach pomiędzy 966,04 zł a 1 586,70 zł.

 

SATRA KLUCZ UDAROWY PNEUMATYCZNY 1/2" 1500Nm SC-O1500 S-CO1500P

Zasłużone pierwsze miejsce na podium - klucz udarowy pneumatyczny Satra SC-O1500 stawia na najwyższą jakość i wydajność. Moc maksymalna osiąga 1500Nm, przez co staje się produktem bezkonkurencyjnym. Praca z nim staje się przyjemna dzięki precyzyjnemu spustowi i ergonomicznej aluminiowej obudowie. Regulacja prawych obrotów odbywa się na 3 stopniach, lewych obrotów - na jednym. Satra SC-O1500 to wyjątkowy produkt polecany przez ekspertów, który w atrakcyjnej cenie zapewnia skuteczne działanie i komfort użytkowania. Jest to najpopularniejszy i najczęściej polecany klucz wśród konsumentów. Cenowo waha się w przedziale od 249,00 zł do 397,23 zł.

 

Najczęściej wybierane pistolety pneumatyczne.

Okazuje się, że jednym z najlepszych wyborów jest klucz udarowy pneumatyczny Satra SC-O1500. Świetnie sprawuje się w trakcie pracy i warto przekonać się o tym na własnej skórze. W rankingu pojawiają się również produkty Ingersoll Rand oraz Huzair - marki znane i uwielbiane, na których również warto zawiesić oko.Produkty można zakupić na stronie importera www.bogusz-bls.pl

 

Praca Bielsko-Biała: specyfika rynku pracy

Koła do kosiarek - jak znaleźć te dobre?

WhitePress Prawa