Sprzęt
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

obsluga serwisowa
Maszyny rolnicze to wyposażenie niezbędne do sprawnego funkcjonowania każdego współczesnego gospodarstwa rolnego, niezależnie od jego wielkości oraz profilu działalności. Trudne warunki pracy oraz intensywna eksploatacji to czynniki, które narażają na usterki nawet najbardziej solidne sprzęty – ważne jest, by to takich sytuacji jednak nie dopuszczać. Dlatego warto korzystać z obsługi serwisowej. Na czym ona polega?

 

 

 

Jak wygląda obsługa serwisowa maszyn rolniczych?

Obsługa serwisowa to usługa proponowana przez niektóre z firm specjalizujące się w sprzedaży nowych i używanych maszyn rolniczych – znajdziemy ją między innymi w ofercie przedsiębiorstwa Agromarket. Na czym ona polega? Jest to nic innego jak opieka nad zakupionym sprzętem w okresie gwarancyjnym oraz już po jego zakończeniu. Obsługa gwarancyjna obejmuje takie czynności jak:

  • przeglądy techniczne sprzętu rolniczego
  • wykonywanie napraw – od drobnych, możliwych do przeprowadzenia w gospodarstwie klienta, po poważne, wymagające wykorzystania profesjonalnego sprzętu warsztatowego.
  • doradztwo w kwestiach technicznych

Prawidłowa obsługa serwisowa wymaga nie tylko odpowiedniego zaplecza sprzętowego – urządzeń diagnostycznych, narzędzi czy wysokiej jakości części zamiennych – ale również dużego doświadczenia oraz odpowiednich kwalifikacji. Dlatego obsługę techniczną warto powierzyć wyłącznie sprawdzonych usługodawcom, takim jak wspomniana firma Agromarket.

 

Dlaczego warto zdecydować się na obsługę serwisową?

Obsługa serwisowa to rozwiązanie, które pozwala znacznie ułatwić życie użytkownikom maszyn rolniczych, a także usprawnić pracę w gospodarstwie. Główną rolę odgrywają tutaj regularne przeglądy, w trakcie których sprzęt sprawdzany jest pod kątem ogólnej sprawności – ocenia się czy kluczowe, najbardziej podatne na uszkodzenia czy zużycie elementy nadają się do dalszego użytku, a jeśli nie, są wymieniane na nowe. Ma to zasadnicze znaczenie dla utrzymania wysokiej wydajności sprzętu. Brak tego typu kontroli prowadzi do narastającego spadku sprawności, a w ostateczności do wystąpienia usterek lub awarii, które są w stanie całkowicie wyłączyć sprzęt z użytku. W takich sytuacjach konieczne jest przeprowadzenie czasochłonnych, napraw, których koszt to nie tylko cena zakupu części i wykonania usługi – wymuszona przez awarię przerwa w pracy maszyn rolniczych oznacza bowiem przesunięcie terminów i tym samym może prowadzić do sporych strat finansowych. Mają to na uwadze warto zdecydować się na obsługę serwisową u sprawdzonych wykonawców – pozwala to znacząco obniżyć koszty prowadzenia działalności.

 

Jak przeprowadzić ofertowanie klienta online. Recenzja modułu ofertowania SalesWizard CRM

Aplikacja DotBee udostępniła multiwalutową kartę

WhitePress Prawa