Sprzęt
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

podnosnik koszowy
Prowadzenie prac na wysokości wymaga zastosowania sprzętu, który pozwoli na bezpieczne dotarcie do miejsca, w jakim ma być realizowane zadanie, a także na zabranie ze sobą potrzebnego sprzętu, narzędzi lub urządzeń. Rozwiązaniem, które zapewnia największą swobodę w tym zakresie i sprawdza się znakomicie przy doraźnych pracach instalacyjno-montażowych, a także związanych z remontami albo czyszczeniem są podnośniki koszowe.

 

 

 

Czym charakteryzują się podnośniki koszowe?

Istnieją różne rodzaje sprzętu pozwalającego na prowadzenie robót wysokościowych, lecz urządzeniami oferującymi największe możliwości są podnośniki koszowe. Składają się one z wahliwego ramienia teleskopowego umieszczonego na obrotowej podstawie oraz połączonego z nim przegubowo kosza będącego platformą roboczą otoczoną barierką zabezpieczającą. Dzięki możliwości obrotu ramienia, a także jego uniesienia oraz rozsunięcia przy wykorzystaniu siłowników hydraulicznych segmentów, do których przytwierdzony jest kosz, podnośnik tego typu może obsługiwać obszary znajdujące się na sporej powierzchni, zarówno jeżeli chodzi o szerokość, jak i wysokość, a także odległość od punktu, w którym został rozstawiony. Podnośniki koszowe mogą być montowane na podwoziach samojezdnych, ale większe możliwości daje wykorzystanie samochodów dostawczych lub ciężarowych, ponieważ ułatwia dotarcie do oddalonych lokalizacji oraz pozwala na szybsze i sprawniejsze wykonywanie poszczególnych zadań np. wymianę źródeł światła w wielu lampach znajdujących się wzdłuż ulic czy zmianę plakatów na większej liczbie tablic reklamowych.

 

Jakie są najważniejsze parametry podnośników koszowych?

Podstawowymi kwestiami, na jakie należy zwrócić uwagę przy wynajmie podnośnika koszowego, jest jego wysokość podnoszenia, czyli maksymalna wysokość, na jakiej można umieścić kosz i przeprowadzać roboty wysokościowe. Przy wielu zadaniach np. rozwieszaniu siatek reklamowych liczyć się będzie także wysięg, czyli największe oddalenie platformy roboczej od osi obrotu jej podstawy. Ważne będzie maksymalne obciążenie kosza, które określa jaką masę mogą mieć łącznie osoby prowadzące prace oraz zabrane przez nie materiały i narzędzia. W niektórych przypadkach istotne mogą się okazać wymiary kosza. W miejscach trudnodostępnych znaczenie będą miały masa i wielkość pojazdu, na którym jest zainstalowany podnośnik.

Firmą, która zajmuje się wynajmem podnośników koszowych, jest Lisowski z Poznania. Dostępne są podnośniki operujące na wysokości do 45 metrów. Oferuje także prowadzenie prac z użyciem żurawi samojezdnych o udźwigu do 100 ton.

 

Frezarki konwencjonalne

WhitePress Prawa