Sprzęt
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Lodówka to jedno z najważniejszych urządzeń w domu. Kolorowa lub monochromatyczna, typu French Door, Side-by-Side, Multidoor lub Combi, a może do zabudowy – opcji jest naprawdę wiele. Na co jednak powinniśmy zwrócić uwagę najbardziej podczas wybierania lodówki? Podpowiadamy 5 ważnych funkcji, które warto wziąć pod uwagę wybierając lodówkę – tak aby cieszyć się nią przez długie lata.

 

 

1. Przestrzeń na wszystko co lubisz jeść!

Pojemność lodówki odgrywa niebagatelną rolę nie tylko w przypadku wielodzietnych rodzin. Wiele z nas kupuje jedzenie np. na 1-2 tygodnie. Większość produktów, takich jak mięso, wędliny, sery i nabiał, muszą być przechowywane w odpowiednich warunkach, dlatego warto zainwestować w lodówkę z większą powierzchnią użytkową. I wcale nie musi ona mieć ogromnych rozmiarów. Alternatywą dla gabarytowych modeli jest lodówka z technologią Space Max™. Technologia Space Max™ w lodówkach Samsung zapewnia większą pojemność lodówki przy takich samych wymiarach zewnętrznych. Dzięki nowemu systemowi wydajnej izolacji ścianki urządzenia są cieńsze, co zapewnia więcej miejsca wewnątrz na produkty spożywcze. Wnętrze takiej lodówki daje nawet o 18 l więcej pojemności do dyspozycji[1]. A wszystkie parametry zewnętrzne pozostają bez zmian. Dzięki temu mamy więcej przestrzeni na wszystko co lubimy, bez wielogabarytowej lodówki w kuchni.

 

2. Raz chłodziarka, raz zamrażarka – wybór należy do Ciebie

Planujesz duże przyjęcie i wyjątkowo potrzebujesz więcej przestrzeni w lodówce? A może przed świętami przygotowujesz więcej jedzenia i nie masz gdzie go przechowywać? Wybór lodówki, która daje możliwość zamiany zamrażarki w chłodziarkę i odwrotnie – rozwiązuje ten problem. Strefa CoolSelect+ w lodówkach Samsung umożliwia przechowywanie różnych artykułów spożywczych w optymalnej dla nich temperaturze, dzięki czemu wszystko jest świeże i świetnie smakuje. Możesz korzystać z tej strefy jako zamrażalnika (od -23 do -15°C) lub za jednym dotknięcie zamienić zamrażalnik w jedną z komór, w której utrzymuje się optymalna ustalona temperatura 2°C (tryb chłodziarki), -1°C (podmrażanie), -5°C (lekkie delikatne mrożenie).

 

3. Specjalne komory dla różnych produktów

Nie ma jednej optymalnej temperatury dla wszystkich produktów. Warzywa i owoce, nabiał, mięso – wszystkie wymagają odpowiedniego przechowywania, dzięki czemu nie tylko zachowają swoje walory smakowe, ale nie zepsują się tak szybko. A to zapobiega marnowaniu żywności. Dlatego warto wybrać lodówkę, która posiada specjalne komory dla różnej różnego rodzaju żywności. Lodówki Samsung posiadają Komorę Optimal Fresh +, którą można używać na dwa sposoby. W trybie pojedynczym ustawiasz jedną, stałą temperaturę, ale możesz też wydzielić dwie strefy z różnym poziomem temperatur[2]. Nie wiesz, jak przechowywać surowe mięso w lodówce? W lewej części tej komory panuje niższa temperatura, która stwarza optymalne warunki właśnie dla mięsa, wędlin oraz ryb (np. świeżość łososia wydłużysz ustawiając temperaturę -1°C). Prawa część z wyższą temperaturą będzie za to idealna na przechowywanie warzyw i owoców[3]. Na zewnętrznym panelu komory świeżości wybierzesz odpowiedni tryb, a wielkość stref łatwo dopasujesz za pomocą podziałki.

 

4. Pełny No Frost

Każdy z nas pamięta czasy, gdy lodówki bardzo szybko zamieniały się w swego rodzaju domowe igloo. Oszroniona lodówka okazywała się prawdziwym utrapieniem, była trudna w czyszczeniu, a lód zajmował znaczną część komory zamrażalnika. Lodówka No Frost, dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii, pozwoli Ci zapomnieć o tej niedogodności. Lodówka No Frost na dobre eliminuje problem oblodzenia i szronu w lodówce. Nie musisz więcej jej rozmrażać, co zawsze wiązało się z dużym wysiłkiem i kłopotem. Każdy, kto kiedykolwiek korzystał z urządzeń pozbawionych tej technologii, z pewnością ją doceni. Istota działania lodówki bezszronowej sprowadza się do kontroli poziomu wilgotności wewnątrz urządzenia. System No Frost na bieżąco dokonuje cyrkulacji powietrza wewnątrz lodówki i odprowadza z niej wilgoć, z której bierze się szron i lód.

 

5. Rozwiązania smart

Inteligentne rozwiązania w sprzętach AGD wprowadzają do naszego życia wiele udogodnień i większy komfort na co dzień. Dlatego warto o nich pomyśleć – również w kontekście lodówki. Każdemu z nas zdarza się nie pamiętać co już mamy w domu i kupować niepotrzebnie te same produkty, przez co tracimy nie tylko czas, ale i marnujemy żywność. Z lodówką multimedialną – Family Hub, masz możliwość zdalnego zaglądania do wnętrza lodówki. Funkcja View Inside wyświetli zawartość lodówki na ekranie Twojego telefonu. Co więcej, dzięki aplikacji SmartThings[4] możesz dodawać produkty do listy zakupów i będzie ona widoczna dla wszystkich domowników. Natomiast ekran Family Hub w lodówkach Samsung będzie domowym centrum dowodzenia, które ułatwi życie wszystkim domownikom.

Więcej o lodówkach Samsung znajdziesz na: www.samsung.com

 

[1] Porównując model RB38T600ESA/EF do modelu z serii RB5000 RB37J5000SA/EF.
[2] Ustawienia temperatur w strefach są zależne od ogólnych ustawień chłodziarki.
[3] Przykładowe warunki dla temperatury chłodziarki 1°C. Temperatura w lewej strefie jest obniżona o 2°C względem tej ustawionej w całym urządzeniu.
[4] Dostępna na urządzeniach z systemem operacyjnym Android od wersji 7.0 oraz iOS od wersji 10.0. Wymagane połączenie z siecią Wi-Fi oraz konto Samsung Account.

 

 Samsung o gotowaniu w parze i na parze

WhitePress Prawa