Sprzęt
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

MOLDFLOW
Wtrysk tworzyw sztucznych jest jednym z procesów obórki tzw. bezwiórowej materiałów. Jeżeli chcemy, aby cały nasz proces przebiegł bez większych problemów, na początku naszej drogi projektowania detalu, konstruowania formy wtryskowej powinniśmy zawsze optymalizować proces za pomocą symulacji wtrysku, zwanej często symulacją moldflow w programie Moldex3d. W odróżnieniu do pokrewnego procesu odlewania ciśnieniowego metali nie jest procesem mechanicznym lecz mechaniczno-fizycznym. W procesie wtrysku uzyskujemy wypraskę charakteryzująca się nie tylko kształtem, lecz także pewną specyficzną strukturą wynikającą ze sposobu płynięcia stopu w formie oraz przebiegu jego krzepnięcia.

 

Wszystkie te procesy, które zachodzą w formie wtryskowej, konstruktor tego narzędzia musi uwzględnić oraz jednoczesne przewidzieć na etapie konstruowania produktu czy konstruowania formy wtryskowej.  W tym celu firmy , które inwestują w rozwój technologi stosują symulację wtrysku zwaną tez symulacją moldflow. Firma Pawform jest głównym i jednym przedstawicielem oprogramowania do symulacji wtrysku Moldex3D.

Moldex3d jest najlepszym system CAE na rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych. Symulacja wtrysku jest elementem uzupełniającym projektowanie form wtryskowych i wyprasek. Firmy które podsiadają ten program, albo korzystają z usług symulacji wtrysku gwarantują optymalizację projektów oraz szybkie wdrażanie wyrobów do seryjnej produkcji.

Równocześnie skonstruowanie ekonomicznie pracującej formy wymaga od konstruktora gruntownej znajomości procesów tych związanych z tworzywem jak i samą konstrukcją formy, program do symulacji wtrysku może być w tym przypadku jednym słusznym m rozwiązaniem. Właściwe ustawienie formy i procesu wtrysku jest początkiem produkcji i od nich zależy jakość wyrobów oraz opłacalność wytwarzania. Biuro konstrukcyjne Pawform jako główny partner handlowy oprogramowania Moldex3d w Polsce, oferuje użytkownikom rożne rodzaje wsparcia technicznego  w zakresie symulacji wtrysku, symulacji moldflow. Symulacja wtrysku obejmuje szereg analiz, które prowadzą do etapowej optymalizacji poszczególnych elementów oraz całego projektu, są to następujące etapy: optymalizacja detalu, optymalizacja formy, optymalizacja procesu. Analiza moldflow pokazuje jak uniknąć błędów związanych z doborem punktu wtrysku, rozkładem temperatury na wyprasce, konstrukcją układu chłodzenia czy wielkością i kierunkowością skurczu.
 Jeśli chcielibyśmy lepiej poznać możliwości analizy modlfow, firma Pawform organizuje również szkolenia z wykorzystaniem oprogramowania Moldex3D. Jest to głownie interpretacja wyników symulacji wtrysku, nie jest ważne czy na co dzień korzystasz z wyników w programie Moldex3D, Autodesk Moldflow lub innych programów, na szkoleniu skupiamy się na ocenie wyników symulacji wtrysku.  Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do współpracy oraz odwiedzania naszej  strony: www.pawform.pl oraz https://moldex3d.com.pl/ 

 

Narzędziownia Pawform Łódź

Narzedziownia Pawform

Autodesk Moldflow 

symulacja wtrysku 

Kupujesz albo remontujesz dom? Dowiedz się, czy potrzebujesz ekspertyzy budowlanej

Terminal przeładunkowy. Co musi wiedzieć przedsiębiorca korzystający z takiego rozwiązania?

WhitePress Prawa