Sprzęt
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

21 czerwca br. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Jogi. Rodzajów jogi jest bardzo dużo, ale to co je łączy to pozytywny wpływ na ciało i ducha. Praktyka w domu może być dobrą alternatywą dla zajęć w studio. Ale wówczas warto zadbać o kilka aspektów w naszej przestrzeni domowej.

Zajęcia w profesjonalnym studio jogi mają wiele korzyści. Między innymi osobisty kontakt z trenerem czy przestrzeń z profesjonalnym wyposażeniem, ale praktyka domowa również ma duże plusy. Przede wszystkim w domu czujemy się swobodnie, a czas ćwiczeń możemy elastycznie dopasować do naszego planu dnia. Aby stworzyć idealną dla nas przestrzeń – wystarczy zadbać o te 3 aspekty.

 

Dobierz matę do swoich potrzeb

Wygodny, nieograniczający ruchów strój to podstawa. Ale równie ważna jest mata, na której praktykujemy. Nie musi być bardzo droga, ale ważne, żeby była dopasowana do naszych potrzeb. Wybierając matę, warto zwrócić uwagę na 2 cechy. Po pierwsze, grubość. Do spokojniejszych ćwiczeń zalecane są cieńsze maty, ale to indywidualna kwestia. Drugim ważnym aspektem jest przyczepność. Zbyt śliska powierzchnia sprawi, że poprawne wykonanie pozycji będzie utrudnione. Dlatego warto wybrać matę z odpowiedniego materiału, który utrzyma nasze ciało w różnych konfiguracjach i zapewni nam bezpieczeństwo podczas ćwiczeń.

 

Zadbaj o przyjazne otoczenie podczas praktyki

Teoretycznie do rozpoczęcia praktyki nie potrzeba wiele – wystarczy kawałek podłogi i odpowiednia mata. Ale jeśli mamy możliwość zadbać o więcej szczegółów, warto poświecić temu trochę uwagi. Przede wszystkim zadbaj o to, żeby przestrzeń, w której ćwiczysz, była posprzątana i najlepiej usuń zbędne przedmioty. Jeśli otoczenie jest zbyt zatłoczone trudno nam się wyciszyć. Zadbaj również o odpowiednie światło, dobrze, żeby nie było za mocne, a także delikatną muzykę lub odgłosy natury, które uspokoją twój system nerwowy i sprawią, że podczas praktyki naprawdę się zrelaksujesz. Dobrym pomysłem jest też ustawienie roślin w naszym otoczeniu.

 

Zadbaj o jakość powietrza

Prawidłowe oddychanie jest bardzo ważne podczas praktyki jogi. Oddech powinien być regularny, świadomy, ale przede wszystkim zdrowy. Podczas każdego wysiłku fizycznego oddychamy szybciej i potrzebujemy więcej powietrza, dlatego warto zadbać o jego jakość. Pomoże nam w tym odpowiedni oczyszczacz powietrza.

 

Oczyszczacze powietrza Samsung usuwają aż do 99,97% [1] zanieczyszczeń. Każdy z filtrów odpowiada za usuwanie innych substancji drażniących. Najpierw filtr wstępny, który zatrzymuje większe cząsteczki kurzu, pyłki i sierść zwierząt. Kolejny, filtr węglowy eliminuje niebezpieczne gazy i lotne związki organiczne, w tym formaldehyd oraz nieprzyjemne zapachy, detergenty, tlenek węgla, opary kuchenne, dym [2]. Kluczowy dla alergików jest niezwykle precyzyjny filtr ultra drobnego pyłu, który usuwa do 99,97% mikroskopijnych cząsteczek pyłu o wielkości 0,26 ㎛, takich jak roztocza, zarodniki pleśni i bakterie. Wyłapuje też molekuły smogu PM1,0: PM2,5 i PM10.

 

W tak przygotowanej przestrzeni możemy swobodnie praktykować jogę, mając pewność, że jednocześnie zadbamy o nasze zdrowie podczas codziennej praktyki.

 

[1] Na podstawie badań cząsteczek pyłu o wielkości 0,26µm w Narodowym Instytucie Testów w Korei.

[2] Testowany w modelu AX80K7580WFD w przypadku gazów toluenu, ksylenu, benzenu, etylobenzenu, styrenu i formaldehydu w Narodowym Instytucie Testowym w Korei.

 

Samsung o gotowaniu w parze i na parze