Sprzęt
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Nowy, czy używany – to dylemat, przed którym staje wielu przedsiębiorców stawiających pierwsze kroki w biznesie. Tworząc budżet domowego biura, z pewnością zwracamy uwagę na każdą przysłowiową złotówkę i staramy się jak najbardziej zminimalizować koszty. Jedną z opcji wartą rozważenia jest kupno sprzętu leasingowanego.

 

 

 

Leasing - co to takiego?

Na samym początku warto odpowiedzieć sobie na pytania: Czym właściwie jest leasing? Jego nazwa pochodzi od angielskiego czasownika lease, oznaczającego dzierżawić lub najmować. W dużym skrócie jest to zatem rodzaj umowy, w której jedna strona udostępnia za opłatą swoją własność drugiej. Po upłynięciu danego okresu tzw. leasingobiorca może odkupić użytkowany przedmiot za stosunkowo niską kwotę. W przypadku sprzętu komputerowego tak się nie dzieje i trafia on ponownie na rynek, dzięki zajmującym  się tego rodzajem działalności firmom.

 

 

Wady i zalety

Niezaprzeczalną zaletą laptopów poleasingowych jest ich cena. Przykładowo, laptop poleasingowy HP może być nawet o połowę tańszy od tego samego modelu ze sklepowej półki. Dodatkowo z zainstalowanego na nich oprogramowania możemy w pełni za darmo korzystać. Poleasingowe laptopy HP w niskich cenach znajdziesz na stronie https://rnew.pl/pl/menu/laptopy/popularni-producenci/hp-185.html .

Kolejnym kryterium przemawiającym za używanymi komputerami jest jakość. Decydując się na zakup laptopa poleasingowego, warto zwrócić uwagę na serie premium. Laptopy poleasingowe HP z serii biznes będą zrobione ze znacznie lepszych materiałów. Wykorzystywane do ich produkcji stopy metali, czy aluminium charakteryzują się większą wytrzymałością. Również wykonanie detali powinno przykuć naszą uwagę. Tani laptop HP będzie porównywalny pod względem precyzji ich wykonania, nawet z  najlepszymi modelami z klasy konsumenckiej. Parametry również będą znacznie się różnić, od standardowych modeli. Modele z segmentu biznes z racji swojego przeznaczenia mają o wiele bardziej pojemną baterię.  

 

 

Na co musisz uważać

Po serii zalet należy wypunktować wady, z którymi niestety możemy spotkać się po zakupie używanego sprzętu. Należą do nich głównie uszkodzenia mechaniczne. Bardzo prawdopodobne jest, że urządzenia takie będą miały rysy, ślady obić i wgniecenia. Uszkodzenia mogą także dotyczyć niewidocznych na pierwszy rzut oka podzespołów wewnętrznych. Warto zatem zadbać, aby przed zakupem lub tuż po komputer obejrzał, ktoś z branży informatycznej. W przypadku wykrycia wszelkich mankamentów, urządzenia poleasingowe objęte są 3-miesięczną gwarancją. Kolejną trudnością mogą być różnice dotyczące klawiatury i systemu operacyjnego. Artykuły poleasingowe pochodzą z różnych regionów świata i bardzo prawdopodobne jest, że możemy trafić na inny układ klawiatury, niż ten obowiązujący w naszym kraju. 

Nowe laptopy mają zatem tę przewagę, że kupując je, dokładnie wiemy, czego możemy od nich oczekiwać. Decyzja dotycząca zakupu leasingowanego komputera wiąże się z pewnym ryzykiem. Szukając laptopa do domowego biura, z pewnością opłacalne jest przemyślenie kwestii komputera poleasingowego. Jeśli nie mamy co do sprzętu sprecyzowanych wymagań, to laptop poleasingowy będzie godnym uwagi rozwiązaniem.

 


Artykuł powstał przy współpracy z firmą Rnew

WhitePress Prawa