Sprzęt
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

urządzenia
Firma Softgraf wprowadziła na polski rynek kompaktowe i proste w obsłudze, intuicyjne plotery laserowe Beamo, Beambox, Beambox Pro oraz EM-Smart wraz z gamą urządzeń poszerzających zakres ich zastosowania, wśród których znajdziemy przystawkę obrotową, autofocus czy system filtracji.

 

 

 

 

 

 

 

 

Lasery CO2 Flux
Beamo, Beambox oraz Beambox Pro to kompaktowe urządzenia wycinające oraz grawerujące. Maszyny umożliwiają korzystanie ze standardowych materiałów używanych przy ploterach CO2. Znajdą się wśród nich  materiały dedykowane pod grawerowanie m.in. sklejki, laminaty grawerskie, drewno, szkło oraz guma do pieczątek. Producent za pośrednictwem przystawki udostępnił możliwość grawerowania na materiałach typu metal lub jego pochodne. Lasery marki Flux o mocy od 30 do 50W posiadają pola robocze w formatach od A4 do A2. Prowadzenie wiązki w tych urządzenia jest identyczne jak w przemysłowych, wielkoformatowych maszynach.  Urządzenia Flux posiadają dedykowane oprogramowanie, które wyróżnia się na tle podobnych grawerek laserowych, prostotą i łatwością użytkowania.

 

Przewaga dzięki oprogramowaniu.
Dołączone darmowe oprogramowanie, dla użytkownika jest przedłużeniem  używanego przez niego oprogramowania graficznego. Łatwość manewrowania warstwami, kolorami, dostępnymi profilami dla materiałów i łatwością ich definiowania plus niewątpliwie pomocna kamerka z podglądem pola pracy. Ta ostatnia cecha to nie tylko wygoda, kamerkę kalibrujemy z głowicą drukującą, co pozwala nam na bardzo precyzyjne wycinanie kształtów lub precyzyjny grawer na przedmiotach.
W samym oprogramowaniu możemy wykonywać proste projekty czy nanosić np. teksty, co idealnie sprawdzi się przy okazjonalnym grawerze jak i personalizacji przedmiotów.
Dzięki odczytowi pola pracy poprzez wykonywanie sekwencji zdjęć, możemy również dokładnie wykorzystać nasz materiał, np. gumę do pieczątek nie martwiąc się, że zmarnujemy pozostały materiał. Dostępność opcji związanych z ustawieniem mocy, prędkości oraz rozdzielczości pozwala na uzyskanie wielu efektów.
Ucieszą się również użytkownicy innych systemów operacyjnych niż Windows, ponieważ oprogramowanie Beam Studio współpracuje na równi z Mac OS oraz wybranymi systemami Linux. Producent wyposażył urządzenia w dobrą komunikację, mamy do wyboru port USB, pamięć wewnętrzną – dzięki której możemy wznawiać powtarzalne prace bez podłączania komputera, WiFi, LAN oraz połączenie typu per to per, pozwalające bezpośrednio kablem LAN spiąć urządzenie z komputerem.


Dodatki.

Producent dostarcza również efektownie wyglądający, ale przede wszystkim efektywny dla swoich urządzeń filtr zewnętrzny, czterowarstwowy węglowy, umożliwiający na skuteczną separację związków niebezpiecznych oraz zapachów.
Dodatkowo, w zależności od modelu urządzenia możemy dokupić przystawki poszerzające zakres zastosowania naszych maszyn. Są to automatyczny Focus, przystawka rotacyjna, czy dla najmniejszego lasera przystawka lasera diodowego.
Należy też dodać, że najmniejsze z oferowanych urządzeń posiada zdejmowaną podłogę, jest to dedykowane rozwiązanie dla przystawki rotacyjnej, dzięki czemu mamy jednak dodatkową możliwość podłożenia wyższego przedmiotu do grawerowania.
Wszystkie urządzenia mają zabudowany wydajny wentylator odciągowy, dzięki czemu nie musimy dokupować dodatkowych urządzeń, jeżeli mamy możliwość podpięcia odciągu do naszego systemu wentylacji.

 

Znakowarki EM-Smart
Znakowarki laserowe marki EM-Smart to wyjątkowo łatwe w obsłudze i niewielkich rozmiarów urządzenia laserowe w technologii Fiber. Stanowią doskonałe uzupełnienie urządzeń laserowych Flux o doskonałej jakości i trwały nadruk na metalach.
Jednakże ich możliwości znakowania nie ograniczają się wyłącznie do metalu. Będą równie dobrze znakować wiele materiałów z plastiku.
Mały rozmiar urządzenia oraz gotowość do pracy po skręceniu kilku śrub, to wielki atut urządzenia. Współpraca ze znanym na rynku oprogramowaniem Ezcad pozwala na szybkie rozpoczęcie pracy. Jest idealnym narzędziem do znakowania gadżetów, personalizacji, znakowania zegarków, biżuterii, realizacji tabliczek znamionowych i wielu innych zastosowań.

 

Podsumowanie.
Podsumowując, urządzenia Flux oraz EM-Smart to doskonałe urządzenia na start, idealne do małej pracowni architektonicznej, punktu poligraficznego czy usługowego. Doskonale naddają się również do szkolnych pracowni, jak również w szkolnych kołach zainteresowań czy w domach kultury.

 

Więcej o laserze EM-Smart: https://sklep.softgraf.pl/pl/280-em-smart

Więcej o laserach Flux: https://fluxlasers.pl/

 

 

Strony internetowe - na co zwrócić uwagę podczas realizacji

Projekt technologiczny - kiedy twój lokal go potrzebuje?

WhitePress Prawa