Sprzęt
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Prawo jasno mówi o tym, że każdy przedsiębiorca, który sprzedaje towary lub usługi, musi mieć na wyposażeniu kasę fiskalną. Nie ma wątpliwości, że taką kasę należy mieć. Pozostaje jednak pytanie: na jakie urządzenie warto się zdecydować? Jest ich bowiem co najmniej kilka rodzajów. Przybywamy zatem z podpowiedzią.

 

Kasy fiskalne

Kasy fiskalne online – nowoczesne rozwiązanie dla każdej branży

Od dłuższego czasu dużą popularnością cieszą się kasy fiskalne online (ofertę znajdziesz tutaj: https://multicom.com.pl/kasy-fiskalne-online/). Dzięki takiemu urządzeniu transakcje są rejestrowane w czasie rzeczywistym, a wszelkie dane trafiają bezpośrednio do Centralnego Repozytorium Kas, podlegającemu Ministerstwu Finansów.

Nie są więc konieczne fizyczne kontrole pracownika Urzędu Skarbowego, co znacząco ułatwia prowadzenie biznesu. W przypadku tradycyjnych kas fiskalnych dane zapisują się na karcie fiskalnej lub w pamięci urządzenia. Kasy fiskalne online umożliwiają także prowadzenie sprzedaży internetowej.

Wybierając kasę fiskalną online, warto zwrócić uwagę na urządzenia, produkowane przez polską firmę Multicom.

Urządzenie może się łączyć z Internetem w dowolny sposób: przez wifi, GSM czy LAN. Z kasą można połączyć inne urządzenia, takie jak: terminal, komputer, czytnik kodów kreskowych, szufladę czy wagę. Ponadto urządzenia wysyłają automatyczne przypomnienia o nadchodzącym obowiązkowym przeglądzie.

Urządzenia te są niezwykle funkcjonalne. Sprawdzają się w każdej branży i każdym mieście: kasy fiskalne Warszawa (https://multicom.com.pl/kasy-fiskalne-warszawa/), kasy Fiskalne Gdańsk (https://multicom.com.pl/kasy-fiskalne-gdansk/) itd.

 

Różne modele kas fiskalnych – jak wybrać odpowiednie urządzenie?

Każde przedsiębiorstwo ma własne potrzeby. Kasa fiskalna powinna być idealnie dostosowana do indywidualnych potrzeb firmy (sklep, stacjonarne placówki gastronomiczne, apteka itd.). Warto zastanowić się nad tym, jakie urządzenie sprawdzi się najlepiej. Porównaj parametry techniczne oraz zdecyduj, które dodatkowe funkcje przydadzą ci się najbardziej.

Powinieneś wiedzieć, że dostępne są również takie urządzenia jak kasoterminal POSPAY Online. Jest to pierwsze na rynku urządzenie, które łączy funkcje: kasy fiskalnej, drukarki fiskalnej oraz terminala płatniczego. Jedno urządzenie zastąpi wszystkie inne. Kasoterminal ma takie funkcje, jak: aplikacja sprzedażowa, aplikacja płatnicza, terminal i urządzenie fiskalne online. We współczesnym świecie jest to niezwykle przydatne urządzenie – redukuje potrzebę posiadania urządzeń do minimum, a jednocześnie daje wiele możliwości. Większość klientów płaci przecież kartą, a zatem – tak czy siak – musisz mieć zarówno kasę, jak i terminal. Tu masz wszystko w jednym. Bez wątpienia jest to warta rozważenia opcja. 

WhitePress Prawa