Sprzęt
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Kalki termotransferowe znajdują się w sklepach, biurach czy w przemyśle. Takie kalki służą do drukowania etykiet, przywieszek bądź paragonów. Mają one różną szerokość, a także długość. Poza tym mogą drukować na różne kolory. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej.

Kalki termotransferowe

Jakie są rodzaje kalk termotransferowych 

Podział kalk termotransferowych jest związany z czynnikiem barwiącym. Czynnikiem barwiącym może być wosk bądź żywica. Pod tym względem należy zrobić rozeznanie, do czego najlepiej użyć konkretnej folii. Kalki termotransferowe mogą być: woskowane, żywiczne czy woskowo-żywiczne. Taka kalka może być montowana w drukarkach różnego typu, na przykład biurowych czy przemysłowych. To jaka będzie średnica wałka taśmy zależy od rodzaju drukarki. Dlatego przed zakupem warto jest przeczytać instrukcję.

 

W jaki sposób zamontować kalkę termotransferową? 

Taka taśma zakładana jest do drukarki termotransferowej. Taśmę należy włożyć pod pokryw drukarki. Na pierwszą warstwę trzeba nawijać pustą szpulkę, która umieszczona jest tuż pod nią. Trzeba pamiętać o tym, że musi być zakręcona w taki sposób, by nie zsunąć się ze szpulki. W trakcie drukowania taśma powinna się automatycznie przesuwać, a następnie nawijać już jako zużyta na kolejną szpulkę.

Taśma, która jest odwijana na papierze oraz etykiecie pozwala na zaprogramowanie znaków w drukarce. Zazwyczaj zdarza się, że rolka wraz z papierem bądź etykietami znajduje się pod mechanizmem taśmy termotransferowej. Jednak zależne jest to od rodzaju drukarki, w jakiej jesteśmy posiadaniu. Natomiast folia musi stykać się z głowicą, żeby nanosić na papier odpowiednie znaki.

 

W jaki sposób nanoszony jest druk na etykietę? 

Taka kalka działa kiedy dociskana jest rozgrzana głowica. Głowica umieszczona jest pomiędzy pustą etykietą a barwiącą rolką. Głowica musi wytwarzać odpowiednie ciepło, tak by barwik mógł się odklejać. Dzięki temu będzie mógł być stworzony odpowiedni druk.

Drukarki termotransferowe, które drukują przy pomocy kalki mogą być zarówno stacjonarne jak i mobilne. Te stacjonarne mogą być podłączone pod komputer, a z kolei mobilne mają określony wbudowany system, symbole czy czcionki. Dzięki temu można obejść się bez posiadania komputera, żeby wydrukować potrzebne kody kreskowe bądź etykiety z nadrukami.

Ceny takich kalk są bardzo różne. Dużo zależy od bieżących metrów, szerokości czy marki drukarki oraz producenta. Rozbieżność cenowa może być naprawdę spora, gdyż kalki można nabyć w cenie od 8 do 300 złotych. Więcej można dowiedzieć się na stronie https://sklep.lagraf.com.pl/.

WhitePress Prawa