Sprzęt
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Krzyżowanie nóg, pochylanie się, siedzenie w niewygodnej pozycji - wszystko to prowadzi do tego, że po kilku godzinach spędzonych przed komputerem boli nas kręgosłup. Podstawowa zasada, którą trzeba wtedy przestrzegać, to jak najczęstszy odpoczynek. Ale najważniejszy jest sam fotel, który powinien być odpowiednio dostosowany i solidny. Przyjrzyjmy się zatem temu, jaki fotel na bolący kręgosłup będzie najlepszy.

 

fotel na bolący kręgosłup

 

Dobry fotel to podstawa

Kupując fotel biurowy, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, aby oferował on wygodę, ale też był stabilny i trwały. Najlepiej, jeśli ma on kilka funkcji regulacji, dzięki którym można indywidualnie ustawić wysokość siedziska i oparcia,

a także nachylenie się i odchylenie do tyłu. Następna ważna sprawa to rodzaj wykonania, wybierajmy modele wyprodukowane z najlepszych materiałów, takie jak precyzyjne i mocno spasowane metalowy stelaż oraz wytrzymały materiał tapicerski. Fotel biurowy powinien być dopasowany do naszych warunków fizycznych, a zwłaszcza do wymiarów naszej sylwetki i wzrostu oraz wagi.

 

Krzesła ergonomiczne

Aby zapewnić jak najwyższy komfort siedzenia i jednocześnie najlepszą postawę, najlepiej kupić krzesło ergonomiczne, które dostosowuje się elastycznie i bezproblemowo do naszej sylwetki i trybu pracy. Krzesła takie posiadają wsparcie na plecy i obręcz lędźwiową oraz regulację siedziska tak, aby stymulować mięśnie i zapobiec zmęczeniu. Niektóre z nich mają również dodatkowe funkcje, takie jak: funkcje masażu, łatwe regulowanie kąta nachylenia oparcia, pozytywnie wpływające na kręgosłup funkcje wyważania nacisku, czy regulację podparcia pod kolana.

 

Fotele gamingowe

Dla osób, które spędzają sporo czasu przed komputerem, w przyjemny sposób mogą przeciwdziałać bólowi kręgosłupa, gdy skorzystają z fotela gamingowego. Skierowane są one przede wszystkim do graczy, jednak ich wytrzymała struktura i wsparcie lędźwiowe sprawiają, że często służą też pracownikom biurowym. Takie krzesła zazwyczaj mają regulowaną i obrotową siedzisko oraz podłokietniki, a także możliwość składania i regulacji. Wygodne piankowe oparcie i przyjemne w dotyku obicie sprawiają, że nawet siedząc kilka godzin, nadal będziemy czuć się wygodnie.

Podsumowując, zanim zdecydujemy się na dany model krzesła, ważne jest, abyśmy przemyśleli nasze potrzeby i preferencje. Ważne też jest, abyśmy wybrali fotel, który będzie nam optymalnie wspierał kręgosłup. Krzesła ergonomiczne i fotele gamingowe są świetnym rozwiązaniem, jeśli chcemy zapobiegać bólowi kręgosłupa. Pamiętajmy jednak, aby dany model krzesła był wygodny i stabilny, a ustawienia odpowiadały naszemu wzrostowi i wadze.

WhitePress Prawa