Sprzęt
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Pielęgnacja trawnika pozornie wydaje się zadaniem bardzo prostym. W końcu wystarczy tylko regularnie przejechać po trawniku kosiarką i gotowe, prawda? No właśnie, okazuje się, że wcale nie. Dbanie o trawnik na przydomowym ogrodzie oczywiście opiera się przede wszystkim na korzystaniu z kosiarki, ale w garażu warto znaleźć miejsce także dla podkaszarek oraz wertykulatorów. Czym są te ostatnie urządzenia i do czego służą? Właśnie na to pytanie odpowiadamy w dzisiejszym artykule!

Co to jest wertykulator?

Przede wszystkim należy odpowiedzieć na pytanie, co to jest wertykulator. Mówiąc najprościej, jest to urządzenie ogrodnicze, które przy pomocy długich ostrzy tworzy w glebie pionowe nacięcia na głębokości najczęściej od 5 do 15 mm (choć współcześnie coraz częściej można kupić także wertykulatory, które tworzą nacięcia na głębokości 20 mm).

Po co to wszystko? Chodzi o nacinania darni znajdującej się na konkretnej głębokości. Znajdujące się na głębokości 5-20 mm obumarłe części roślin i mchy tworzą z czasem gęsty filc, który słabo przepuszcza powietrzę i wodę, uniemożliwiając tym samym prawidłowy wzrost trawnika i negatywnie wpływając na jego wygląd.

 

Wertykulatory – rodzaje

Obecnie w stacjonarnych marketach budowlano-ogrodowych i sklepach internetowych takich jak Krysiak (https://www.krysiak.pl/kategoria-produktu/urzadzenia/wertykulatory-aeratory/) można znaleźć różne rodzaje wertykulatorów, które dzieli się przede wszystkim ze względu na sposób zasilania. Na podstawie tej klasyfikacji wyróżniamy przede wszystkim urządzenia spalinowe i elektryczne.

 

Wertykulatory spalinowe

Wertykulatory spalinowe, które możesz kupić na stronie https://www.krysiak.pl/kategoria-produktu/urzadzenia/wertykulatory-aeratory/wertykulatory-spalinowe/, to urządzenia zasilane przy pomocy benzyny. Mają one dużą moc, są bardzo wydajne, ale jednocześnie są dość drogie i wymagają regularnej konserwacji. Nie można też zapominać o tym, że podczas pracy hałasują i emitują do środowiska spaliny.

Jednak ze względu na całkowitą mobilność (nie ogranicza je przewód), są niezastąpione wtedy, gdy wymagana jest praca na dużych powierzchniach.

 

Wertykulatory elektryczne

Wertykulatory elektryczne to modele zasilane prądem elektrycznym, a co za tym idzie, do pracy niezbędny jest dostęp do sieci elektrycznej. I to właśnie konieczność podłączenia sprzętu do gniazdka oraz ograniczenie w postaci przewodu są największymi wadami tego modelu.

Niemniej w warunkach domowych wertykulatory elektryczne, które możesz kupić tutaj: https://www.krysiak.pl/kategoria-produktu/urzadzenia/wertykulatory-aeratory/wertykulatory-elektryczne/, sprawdzają się znakomicie. Są lekkie, proste w obsłudze, pracują cicho i doskonale radzą sobie z mniej wymagającymi trawnikami.

 

Zamów wertykulator w sklepie Krysiak

Jeżeli szukasz urządzeń ogrodniczych, takich jak kosiarki, podkaszarki czy wertykulatory, polecamy zapoznać się z ofertami doświadczonych sprzedawców, którzy w swoim asortymencie mają nowoczesne urządzenia najlepszych marek. Polecamy na przykład sklep Krysiak, którego ofertę możesz obejrzeć tu: https://www.krysiak.pl/.

Wędzarnia elektryczna - idealne rozwiązanie dla przetwórstwa mięsnego i owocowo-warzywnego

WhitePress Prawa