Sprzęt
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Dla firm produkcyjnych kontrola jakości stanowi bardzo istotny element procesu produkcyjnego. Ponieważ jakość jest kluczowym wymogiem wszelkich procesów strategicznych, skutecznych narzędzi – które umożliwią szybką i dokładną kontrolę – wymagają zarówno procesy wielko- jak i małoseryjne. Niemniej tradycyjna, organoleptyczna kontrola jakości to proces, który nie zawsze jest skuteczny i niezaprzeczalnie kosztuje wiele czasu i pieniędzy. Czym go zastąpić? Na rynku dostępna jest innowacyjna technologia weryfikacji i wizyjnej kontroli jakości detali, która zapewnia 100% powtarzalność kontroli, eliminując tym samym ludzkie błędy. Poznajmy 5 kluczowych korzyści, jakie wynikają z jej wdrożenia.

Wyższa jakość i efektywność w produkcji dzięki przełomowej technologii

Procesy produkcyjne w branżach takich jak automotive, przemysł elektroniczny, przetwórstwo tworzyw sztucznych i wiele innych wymagają skrupulatnej kontroli jakości detali. W tym celu eksperci CBRTP opracowali Lummo  – innowacyjną technologię weryfikacji i wizyjnej kontroli jakości detali wytwarzanych w procesach wielkoseryjnych i małoseryjnych. – Opracowany przez nas system jest innowacyjnym narzędziem, które rewolucjonizuje procesy kontroli jakości detali w obu przypadkach – mówi Damian Rybczyński, Business Development Manager w Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu S.A. – Co istotne, Lummo jest wszechstronnym systemem, który może być dostosowany do specyfiki każdej branży i sprostać unikalnym wymaganiom klientów. Jest to nieocenione narzędzie dla firm produkcyjnych, które dążą do doskonałości jakościowej i optymalizacji procesów produkcyjnych – podkreśla.

Wizyjna kontrola jakości pozwala na wykrywanie wielu wad, takich jak: niezgodna geometria, niezgodny kolor, wady wizualne/estetyczne, niedolania/wypływy, deformacje, punkty wtrysku, uszkodzenia mechaniczne i wiele innych.

Dlaczego warto wdrożyć innowacyjną technologię weryfikacji i wizyjnej kontroli jakości?

Główne atuty systemu wizyjnego opracowanego przez polską firmę to z pewnością:

1. Możliwość badania różnych typów detali jednocześnie, nawet gdy są one w ruchu. To szczególnie ważne w przypadku procesów wielkoseryjnych, gdzie detale są produkowane w dużej ilości i wymagają szybkiej weryfikacji.

2. Klasyfikacja detalu – dzięki zaawansowanym algorytmom i sztucznej inteligencji, system potrafi samodzielnie rozpoznać, jaki typ detalu jest poddawany kontroli wizyjnej. – To znacznie usprawnia proces, eliminując konieczność ręcznego wprowadzania danych i redukując czas potrzebny do konfiguracji systemu – zauważa ekspert CBRTP.

3. Technologia 2D – system wykorzystuje technologię 2D, co pozwala na dokładne wykrywanie niezgodności i wtrąceń kolorystycznych na powierzchni detali. To umożliwia precyzyjną kontrolę jakości pod względem estetycznym i wizualnym.

4. Technologia 3D - dzięki technologii 3D Lummo umożliwia dokładną kontrolę geometrii detali z precyzją do 0,1 mm, wykorzystując do tego obraz uzyskany z kilku profilometrów w czasie rzeczywistym.

5. Możliwość konfiguracji systemu pod potrzeby klienta – Lummo jest elastycznym systemem, który może być dostosowany do indywidualnych potrzeb firmy. Możliwość konfiguracji pozwala producentom dostosować narzędzie do specyfiki ich procesów produkcyjnych, zapewniając optymalną kontrolę jakości.

Gdy jakość produktów ma kluczowe znaczenie

Oferowanie odpowiedniej jakości produktów może zwiększyć sprzedaż w firmie i jej konkurencyjność na rynku. Tymczasem tradycyjne metody kontroli jakości wymagają udziału człowieka, co zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem błędu. Dzięki technologii Lummo możliwe jest całkowite wyeliminowanie kontroli organoleptycznej i zastąpienie jej wizyjną kontrolą detali, która zapewnia nie tylko dokładność i precyzję w pomiarach, ale także 100% ich powtarzalności. Dzięki temu uzyskujemy wartościowe dane co do jakości badanych detali, a także możemy kontrolować jakość bez żadnych błędów.

 

W przypadku tradycyjnych metod kontroli jakości zdarzały się sytuacje, kiedy wadliwe detale trafiały do klientów. Wizyjna  pozwala na szybkie zidentyfikowanie wad i wyeliminowanie ich jeszcze przed wysyłką do klienta. Dzięki temu unikamy kosztownych zwrotów wadliwych towarów oraz zwiększamy satysfakcję klientów. Technologia Lummo cechuje się ponadto łatwością obsługi i nie wymaga zaangażowania wykwalifikowanych pracowników do obsługi systemu, co przyspiesza proces oraz obniża jego koszty.

 

RFreshID – kontroluj daty żywności, nie marnuj