Sprzęt
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Graffiti
Drukarnia Graffiti, firma należąca do Grupy Etisoft, wzbogaciła swój park maszyn o nową, zaprojektowaną na zamówienie karuzelę. Wieloramienne karuzele służą do zadruku i równoczesnego suszenia kilku następujących po sobie kolorów na panelach kontrolnych, zwanych również window panelami. To elementy wbudowane na frontach urządzeń elektronicznych i sprzętów AGD. Pełnią one nie tylko funkcję dekoracyjną, ale przede wszystkim służą do sterowania całym urządzeniem.

 

 

 

 

Graffiti, firma z Grupy Etisoft, rozbudowuje park maszynowy. Karuzela do zadruku paneli kontrolnych pozwala na produkcję do 5 000 gotowych detali na dobę.

 

Prawie 1 300 000 więcej sztuk detali rocznie

Nowa maszyna zwana potocznie – przez wzgląd na jej niewielkie gabaryty w porównaniu do swoich starszych sióstr – „małą karuzelą”, pozwala zwiększyć roczną produkcję gotowych detali o niemal 1 300 000 sztuk. Tak znaczące wsparcie obecnego parku maszyn z powodzeniem zabezpiecza bieżące zapotrzebowanie klientów oraz przygotowuje do przyjmowania nowych projektów o podobnej charakterystyce.

 

Najnowsze urządzenie wyposażone jest w osiem ramion, które pozwalają na druk do trzech kolorów podczas jednego pełnego obrotu maszyny. Następne trzy wyposażone są w lampy UV LED. Pozostałe dwa to dodatkowe palety umożliwiające nieprzerwany proces druku i schnięcia. Warto dodać, że urządzenie posiada również system stabilizujący surowy detal przed zadrukiem, co umożliwia precyzyjny druk nakładających się na siebie farb zarówno od przodu, jak i tyłu detalu.

 

Więcej ekologicznych rozwiązań

- Mała karuzela została wyposażona w szereg usprawnień. To nóż powietrzny służący do czyszczenia surowego wtrysku zaraz przed położeniem warstwy farby oraz kamera z powiększonym podglądem drukowanych detali. Wspomaga ona wstępną weryfikację pod kątem zgodności z rysunkiem klienta, jakości samego druku i obecności niepożądanych zanieczyszczeń. Kolejnym elementem wyróżniającym najnowszą maszynę są lampy UV LED. Dzięki nim możliwe jest zastosowanie dedykowanych, bardziej ekologicznych farb, które wysychają natychmiastowo pod wpływem światła ultrafioletowego, minimalizując powstawanie szkodliwych oparów podczas procesu produkcyjnego – mówi Żaneta Maladyn, inżynier procesu w Drukarni Graffiti.

 

Przy wykorzystaniu ośmiu ramion, maszyna jest w stanie drukować do trzech kolorów z prędkością do 5000 gotowych detali na dobę.

 

Firma Graffiti z Grupy Etisoft jest liderem i czołowym europejskim producentem paneli frontowych. Dostarcza je na produkty największych światowych marek z branży AGD/RTV i automotive.

 

Dlaczego opłaca się zamówić etykiety na rolce?

WhitePress Prawa