Sprzęt
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

życie iPhonea
Z pewnością zdarzyło się kiedyś, że nasz iPhone odmówił posłuszeństwa i pomimo natarczywego wciskania przycisku włączania, ekran pozostawał ciemny. Jeśli przyczyną jest rozbita szybka lub zepsuta bateria, warto pomyśleć nad skorzystaniem z usług serwisu i wymiany zepsutej części.

 

 

 

 

 

 

 

 

Gdzie szukać pomocy?

Dużym wsparciem podczas naprawy może okazać się oczywiście Serwis Apple i jego strona internetowa. To właśnie na niej, wprowadzając numer seryjny telefonu, można sprawdzić czy podlega on jeszcze gwarancji. Niestety, skorzystanie z niej jest możliwe tylko w przypadku wykrycia wad fabrycznych, które nie są spowodowane przez nasze działania. W innym wypadku obowiązuje nas cena pogwarancyjna. Serwis iPhone umożliwia sprawdzenie kosztów każdej takiej naprawy poprzez czytelne i precyzyjnie skonstruowane cenniki.

 

Problem z baterią

Jedną z częściej podejmowanych przez użytkowników iPhone napraw jest wymiana baterii (więcej informacji). Jeśli zepsuciu ulegnie ona w wyniku zwykłego użytkowania, niemożliwe jest skorzystanie z gwarancji. Korzystając z serwisu Apple, za naprawę w przypadku nowszych telefonów zapłacimy około 329 zł, a w przypadku starszych 229 zł. Pamiętać należy również o cenie przesyłki, której koszty ponosimy. Aby przedłużyć czas eksploatacji baterii, warto pamiętać o niepozostawianiu urządzenia na dłużej w wysokiej temperaturze, np. w upalny dzień na plaży. Niekorzystnie na jej żywotność wpływa także nieprawidłowa liczba cykli ładowania.

 

Pęknięty ekran

Wymiana szybki to coś, z czego chociaż raz skorzystał chyba każdy (więcej tutaj). Wystarczy chwila nieuwagi lub delikatne potrącenie, aby telefon wypadł nam z ręki. Warto dlatego pamiętać o noszeniu etui czy też naklejeniu na wyświetlacz urządzenia ochronnej folii. Ryzyko uszkodzenia ekranu jest wtedy znacznie mniejsze. Naprawa niestety jest dość kosztowna, zwłaszcza w przypadku iPhone’a 12 i iPhone’a 11. 

 

Przygotowanie smartfona

Przed oddaniem do naprawy uszkodzonego iPhone’a konieczne jest wykonanie kilku prostych i szybkich czynności. Jeśli możliwe jest włączenie telefonu, pierwszą z nich jest utworzenie backupu. Warto, w razie możliwych komplikacji, przy naprawie przygotować również hasło konta Apple ID. Wskazane jest też wcześniejsze naładowanie urządzania do 30% oraz wyciągnięcie karty SIM.

 

Opłacalnie i szybko

Serwis Apple wykona swoją pracę bardzo szybko, w przypadku bowiem drobnych uszkodzeń może zająć to nawet tylko jeden dzień. Jeśli więc spotka nas problem wadliwego ekranu czy też baterii, warto pierwszorzędnie poszukać pomocy właśnie na oficjalnej stronie nadgryzionego jabłka.

 

Jak przebiega obsługa kadrowa?

Kompaktowe urządzenia laserowe

WhitePress Prawa