Sprzęt
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Mycie okien na piętrze, wyczyszczenie rynny, wymiana żarówki, obcinanie gałęzi — to kilka przykładów czynności, które wymagają użycia drabiny. Dobra drabina aluminiowa to narzędzie, które jest połową sukcesu w przypadku wielu prac remontowych. Warto jednak wybrać odpowiedni typ drabiny, a także zainwestować w produkt wysokiej jakości.

Drabina 3 elementowa

Jaki rodzaj drabiny wybrać do zastosowania profesjonalnego i domowego?

Przed wyborem drabiny, zastanów się, jak długiego i jak ciężkiego modelu szukasz. Czy zależy Ci na łatwości przenoszenia? Jakie ustawienie drabiny będzie Ci potrzebne? Każda drabina ma swoje specyficzne właściwości, które mogą być bardziej pożądane lub mniej, w zależności od planowanych prac. Ważne jest jednak, aby drabina aluminiowa przystosowana była do najwyższych standardów bezpieczeństwa.

 

Jak wybrać drabinę 3 elementową?

Jednymi z najpopularniejszych obecnie modeli są drabiny 3 elementowe. Ich zastosowanie jest niezwykle szerokie. Taka konstrukcja nie zajmuje wiele miejsca, a możliwość rozłożenia i ustawienia odpowiedniej pozycji za pomocą śrub sprawia, że można pracować nawet na większych wysokościach. Co więcej, 3 elementowa drabina przystawna aluminiowa będzie także bardzo lekkim rozwiązaniem, dzięki czemu łatwo można przenosić ją z miejsca na miejsce. Modele 3 elementowe sprawdzą się zarówno w pozycji przystawnej, jak i wolnostojącej. Rodzaj łączenia 3 elementowego sprawia, że łatwo ustawić je też można w miejscach takich, jak np. schody. Warto zdecydować się na produkt wykonany z aluminium, który będzie mieć antypoślizgowe stopnie, stabilizator, a także blokadę zapobiegającą niekontrolowanemu złożeniu się drabiny. Podsumowując, drabina 3 elementowa to świetna opcja dla osób, które szukają funkcjonalnego narzędzia do prac w różnych warunkach.

 

Wybierz długość, wagę oraz maksymalne obciążenie drabiny

Do użytku domowego, czyli lekkich prac, takich, jak np. obcinanie gałęzi, zrywanie winogron, czy też czyszczenie rynien, w zupełności nadadzą się lekkie drabiny aluminiowe z ryflowanymi szczeblami. Jeśli szukasz modelu, który będzie bardzo wytrzymały i sprawdzi się przy przewożeniu w samochodzie, do prac monterskich, czy też konserwacyjnych, wybierz drabinę z wysuniętym trzecim elementem. Taka drabina 3 elementowa będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które szukają uniwersalnego produktu o dobrych parametrach, jednak wciąż w korzystnej cenie. Na rynku znaleźć można też specjalne drabiny dla profesjonalistów, które mają wiele przydatnych funkcji (np. blokady automatyczne pozycji). Zwykle wykonane są one z dodatkowo wzmacnianych materiałów oferujących najwyższą wytrzymałość i stabilność.

WhitePress Prawa