Sprzęt
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

zaluzje fasadowe
Domy z przeszkleniami od podłogi do sufitu cieszą się coraz większą popularnością. Tak duże okno znakomicie doświetla pomieszczenie oraz ukazuje widoki za nim. Choć wydają się one być dobrym rozwiązaniem, mają także swoje wady. Latem, silne promienie słoneczne są uciążliwe i szybko nagrzewają pomieszczenie. Istnieje też ryzyko, że do środka będą zaglądać ciekawscy sąsiedzi. Aby tego uniknąć, warto zadbać o odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną do wielkogabarytowych okien.

 

Czym są żaluzje fasadowe?

Żaluzje fasadowe wyglądem przypominają klasyczne żaluzje, różnią się jednak sposobem montażu - montowane są po zewnętrznej stronie okna. Do ich produkcji wykorzystuje się odporne na warunki atmosferyczne materiały - w szczególności aluminium. To właśnie z tego stopu stworzony jest ich główny element, czyli lamele oraz kaseta. Elementy tekstylne są przystosowane do zmiennych warunków atmosferycznych i odporne na przecieranie, rozciąganie oraz oddziaływanie promieni UV. Występują również w wersji przystosowanej do zabudowy podtynkowej.

Lamele wykorzystywane w żaluzjach fasadowych mają kilka kształtów i szerokości co zapewnia różne właściwości. Lamele w kształcie litery Z dają większe zaciemnienie, zaś elementy w kształcie litery C z zawiniętymi brzegami zapewniają dodatkową wytrzymałość. Wybór odpowiedniego modelu żaluzji powinien być warunkowany indywidualnymi potrzebami oraz efektem, jaki klient chce osiągnąć.

 

Dlaczego warto wybrać żaluzje fasadowe?

Żaluzje fasadowe umożliwiają ochronę przed nagrzewaniem. Między powierzchnią lameli a szybą wytwarza się bariera termiczna, która spowalnia wymianę ciepła. Umożliwiają one także swobodną      i płynną regulację ilości dostającego się do środka światła, bez konieczności zamykania całego systemu.

Klienci chętnie wybierają żaluzje fasadowe również ze względu na ich estetykę i design. Aluminium, z którego są wykonane, świetnie wygląda na tle drewna, szkła, kamienia, betonu oraz cegły. A to właśnie te produkty często wykorzystuje się do wykończenia budynków. Osłony dostępne są w kilku kolorach, co pozwala dobrać odpowiedni model do wyglądu domu.

Następną zaletą rozwiązania jest łatwość obsługi żaluzji fasadowych oraz przyjemne i łatwe funkcjonowanie na lata – oznacza to, że oprócz wysokiej trwałości, nabywcy mogą cieszyć się również prostym system czyszczenia lameli, dzięki czemu szybko zadbają o odświeżenie wyglądu żaluzji. Wystarczy umyć lamele za pomocą wilgotnej gąbki zwilżonej roztworem mydlanym ze środkiem odtłuszczającym. Dodatkowo są one dostosowane do każdego typu użytkownika i nie sprawiają trudności w obsłudze – poradzi sobie z nimi zarówno osoba starsza, jak i dziecko.

 

Gdzie najlepiej sprawdzają się żaluzje fasadowe?

Żaluzje fasadowe szczególnie polecane są w budynkach z wielkogabarytowymi przeszkleniami, np. w hotelach, halach produkcyjnych i biurowcach. Właściciele takich obiektów sięgają po żaluzje fasadowe ze względu na ochronę przed promieniami słonecznymi oraz oszczędność energii. Nie można zapominać także o eleganckim wyglądzie żaluzji. Zalety te coraz częściej doceniają także właściciele domów rodzinnych. Duża różnorodność dostępnych na rynku modeli sprawia, że pasują one zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych elewacji.

 

Jak sterować żaluzjami fasadowymi?

Sterowanie radiowe jest najbardziej polecane ze względu na precyzyjną obsługę kąta nachylenia lamel. W łatwy sposób można również rozbudować system o czujniki pogodowe. Dzięki sensorowi wiatru nie trzeba pamiętać o podnoszeniu żaluzji przy porywistym wietrze, ponieważ zrobi to automatycznie. Wybierając system ze sterowaniem radiowym IO home control wraz z modułem TaHoma zyskują Państwo możliwość sterowania osłonami poprzez mobilną aplikację oraz otrzymywanie informacji zwrotnych o położeniu żaluzji.

 

Gdzie kupić żaluzje fasadowe?

Firma ANROL to sprawdzony dystrybutor żaluzji fasadowych Bielsko - ich doświadczenie oraz wyspecjalizowana oferta jest w stanie zadowolić każdego klienta. Firma posiada specjalistów z zakresu osłon okiennych, którzy zawsze doradzą fachową poradą. Odwiedź stronę www lub zadzwoń na numer +48 601 808 572 

 

Budka telefoniczna do biura - dlaczego jest idealna do biura typu open space?

WhitePress Prawa