Sprzęt
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Czas nieustannie biegnie do przodu, a nowoczesne technologie wypierają na wielu płaszczyznach tradycyjne metody. Nie inaczej jest w przypadku książek. Choć ich piękna nie da się zastąpić jakimkolwiek urządzeniem, to zabieranie ze sobą w dalekie podróże całej biblioteki bywa bardzo uciążliwe. Chcąc swobodnie przewozić swoje ulubione pozycje oraz te, których jeszcze nie zdążyliśmy przeczytać, warto zdecydować się na czytnik książek. Do najpopularniejszych można zaliczyć Kindle. To produkt firmy Amazon, będącej jednym z największych sprzedawców e-booków na całym globie. Nic więc dziwnego, że wraz z książkami w formie elektronicznej, zaczęto wykonywać dedykowane urządzenia do ich czytania. W poniższym wpisie postaramy się wyjaśnić dokładnie czym jest Kindle, a także podpowiemy jak dbać o jego bezpieczeństwo. Zapraszamy!

 Kindle

Kiedy Kindle okaże się przydatne?

Na przełomie ostatnich lat, innowacja w postaci Kindle zdołała trafić w serca nawet najbardziej zagorzałych moli książkowych. Być może nie jest to produkt idealnie zastępujący książkę. W końcu, do tradycyjnej jej formy przyzwyczajano nas przez tyle lat, przez które sam zapach i czynność fizycznej zmiany kartek zdążyły utrwalić się w pamięci i sercu. Niemniej jednak, podczas podróży w delegację czy na wypoczynek nie jesteśmy w stanie zabrać ze sobą wszystkich pozycji, które w danym momencie nas interesują. Kindle daje nam możliwość przewożenia książek w jednym, małym urządzeniu.

Po co kupować natomiast specjalne urządzenie do e-booków, skoro te same książki możemy przeczytać przy użyciu laptopa bądź telefonu? Cechą, która w dużym stopniu odróżnia Kindle od pozostałych sprzętów jest ekran niemęczący oczu. Sam wyświetlacz przypomina nieco kartkę papieru i nie wytwarza tak olbrzymich ilości promieniowania, jak ma to miejsce chociażby w telefonie.

23 10 284 Czym jest Kindle jak z niego korzystać i jakie etui wybrać 2

Etui do Kindle – czy jest potrzebne?

Z etui kindle jest tak samo jak z każdą inną obudową ochronną. W naszych telefonach też nie ma konieczności jej stosowania, jednak w sytuacji upadku tego urządzenia z wysokości, każdy jest w stanie dopowiedzieć sobie dalszy ciąg historii. Etui Kindle, oprócz swojej funkcji ochronnej są również bardzo praktyczne. Występują w wersjach zamykanych, dzięki czemu nic nie będzie w stanie uszkodzić ekranu podczas transportu. Dodatkowo, niektóre rodzaje case’ów posiadają również specjalne podstawki, dzięki czemu znacznie wygodniej czyta się je bez konieczności trzymania.

Oczywiście, w zależności od producentów i preferencji nabywcy, etui na czytniki e-booków mogą występować w różnych kolorystykach, wzornictwie oraz z zastosowaniem odmiennych dodatków. Każdy może więc wybrać produkt w pełni odpowiadający swoim upodobaniom i gustom. Zachęcamy do zakupu etui na Kindle, gdyż w żaden sposób nie utrudnia ono korzystania z tego urządzenia, a wręcz przeciwnie – może poprzez zabezpieczenie ekranu przyczynić się do dłuższej jego żywotności. Warto kupować etui od sprawdzonych producentów, które oprócz estetyki będzie posiadało także funkcję ochronną.