Sprzęt
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

dywan
Pomysł na dywan w kuchni może, w pierwszej chwili, wydawać się dość ekstrawagancki. Kuchnia kojarzy się raczej z miejscem, gdzie łatwo jest o rozlanie czy rozsypanie żywności. Z drugiej strony - to właśnie w kuchni często spędzamy czas przy rodzinnym biedzie, chcemy więc by było w niej przytulnie i ciepło. Obecnie dywany nie są tak kłopotliwe jak dawniej - znaczną większość modeli można po prostu prac w pralce, co znacznie ułatwia utrzymanie ich w czystości.

 

 

 

 

 

 

 

 

Warto mieć na uwadze, że bogactwo wzorów i kolorów współczesnych dywanów jest wręcz nieograniczone, dlatego możemy być pewni, że do kuchni w każdym stylu będziemy w stanie znaleźć pasujący kobierzec.

 

Minimalistycznie

Kuchnia w stylu minimalistycznym, najczęściej utrzymana w chłodnej kolorystyce bieli z elementami metalu i szkła. Na podłodze najczęściej możemy spotkać płytki,które choć bez wątpienia sprzyjają utrzymaniu czystości są mniej łaskawe dla naszych stóp a i w razie upadku naczynia na podłogę – nie ma czego ratować. A gdyby tak ten chłód nieco przełamać? Dodać nieco kolorowego szaleństwa?

Taki jest właśnie dywan ViaBlanca 01. Wzór bajecznie kolorowych prostokątów od razu wprowadzi do wnętrza powiew pozytywnej energii. Jeśli szukacie elementu, który będzie zwracał uwagę w nieco surowym wystroju - to świetny wybór. Od strony praktycznej – model ten nadaje się do prania w pralce, co znacznie ułatwia jego użytkowanie.

1 aranzacja viablanca 01 dp

 

Kuchnia w stylu tradycyjnym

W waszej kuchni dominuje drewno? Lubicie powiesić na ścianie pęczek ziół lub czosnku? Na stole nie brakuje haftowanego obrusa a w oknach wiszą kwieciste firanki? Do waszej rustykalnej kuchni również znajdziemy odpowiedni dywan.

Model ViaBlanca 03 brown, w ciepłym odcieniu beżu doskonale będzie pasował do drewnianej podłogi. Wzór przypomina strukturę drewna a jednocześnie nie przyciąga nadmiernej uwagi. W stylu rustykalnym nie brakuje elementów zdobniczych, zbyt wyrazisty dywan mógłby tylko wprowadzić efekt chaosu. W tego rodzaju wnętrzu powinien on być elementem „tła” - funkcjonalnym i wpisującym się w jego ciepły charakter. Przedstawiony model ma jeszcze jedną zaletę – można prać go w pralce, co w dużym stopniu ułatwia jego użytkowanie.

2 aranzacja dywan sznurkowy sizal fl00147 gray

 

Nowocześnie, z nutą boho

Kolejny z ciekawych modeli to dywan fl.00147 gray. Jego wzór przypomina misterną mozaikę a całość, dzięki geometrii i stonowanym kolorom świetnie sprawdzi się w nowoczesnej (choć niekoniecznie minimalistycznej) kuchni. Świetnie wpasuje się również w stylistykę boho. Od strony praktycznej - model ten charakteryzuje wysoka odporność na ścieranie i zarazem łatwość czyszczenia.

3 viablanca 03 brown dp

 

Czy warto mieć dywan w kuchni?

Jak widzicie możliwości jest bardzo wiele - my przedstawiliśmy te najczęściej spotykane style urządzania kuchni i dobraliśmy do nich pasujące modela dywanów. A co jeśli nasza kuchnia nie ma określonego stylu? Dywan może być właśnie tym elementem, który nada jej charakter.

Powróćmy zatem do pytania początkowego „Czy warto mieć dywan w kuchni”? Choć jest to rzecz gustu to naszym zdaniem – tak, warto mieć dywan w kuchni.

Czy wielkość firmy ma znaczenie dla faktoring-u?

WhitePress Prawa