Sprzęt
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Urządzenia mobilne są dzisiaj używane wyjątkowo intensywnie i nie mowa tutaj wyłącznie o telefonach. Laptop to drugi po smartphonie najszybciej eksploatujący się sprzęt. Służy on zarówno do działań biznesowych, jak i prywatnych. Widok osób siedzących przy laptopie w kawiarni lub komunikacji miejskiej nadrabiających zaległości lub pracujących nad ważnym projektem nie należy już do rzadkości. Bateria w laptopie zapewnia długi czas pracy bez kabla jednak nie jest on nieograniczony. Sprzęt potrafi się rozładować w najmniej odpowiednim momencie, a nerwowe spoglądanie na pasek baterii przy pracy nie tylko rozprasza i zmniejsza komfort, ale przede wszystkim obniża funkcjonalność sprzętu mobilnego.

 

 

Dziś w wielu miejscach - w autobusach, kolejkach oraz placówkach istnieje możliwość szybkiego podpięcia swojego sprzętu do gniazdka i zapewnienia sobie stałego kontaktu ze światem. Wiele nie znaczy jednak wszędzie. Czasem w środku ważnej pracy nagle użytkownika przywita ciemny ekran, co kończy się narastającą frustracją. Tego rodzaju sytuacji można uniknąć i to bez wleczenia ze sobą wszędzie zasilacza. Rozwiązaniem jest powerbank do laptopa. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że tego typu gadżety istnieją i są na wyciągnięcie ręki.

 

Nie tylko telefon

Przyjęło się, że lepiej mieć zawsze powerbank pod ręką do swojego telefonu. W końcu smartphona używa się kilkadziesiąt razy dziennie, a każda aplikacja, zdjęcie, filmik oraz kliknięcie w ekran zużywa energię. Telefony po roku muszą w wielu przypadkach spędzać coraz więcej czasu na kablu i być uwiązanymi do przestrzeni najbliższego gniazdka. Powerbank pozwala zachować większą mobilność i naładować oraz doładować telefon, kiedy tylko zajdzie potrzeba. Dlaczego zatem z laptopami ma być inaczej? Jedyną różnicą jest wielkość powerbanku oraz jego pojemność.

 

Jak działa powerbank do laptopa?

powerbank

Powerbank do laptopa to przenośny akumulator, wystarczy odpowiednio dopasowany powerbank podłączyć za pomocą kabla do sprzętu, który od razu zacznie się ładować. Każdy powerbank się jednak nie sprawdzi. Do laptopów muszą być to dopasowane warianty, które obsługują technologię USB-PD. Wybierając powerbank do laptopa trzeba zwrócić uwagę na kilka szczegółów, gdzie najważniejszym jest pojemność. Powerbank do laptopa powinien dysponować pojemnością w okolicach 20 tysięcy mAh. Drugim jest szybkość ładowania baterii w laptopie jak i samego powerbanku. Sprzęt powinien szybko doładować laptop żeby zapewnić mu bezpieczny użytkowy margines. Sam powerbank nie może też wiecznie blokować dojścia do gniazdka.

 

 

Wielowymiarowa inwestycja, która się zwraca

Zakup powerbanku do laptopa pozwoli na wygodniejsze i bardziej niezawodne korzystanie z urządzenia mobilnego poza domem. Brak dostępu do gniazdka przestanie być jakimkolwiek problemem, a spadający pasek energii będzie mógł szybko wrócić do optymalnych poziomów. Powerbank do laptopa jest inwestycją, która pozwala odzyskać mobilność oraz tchnąć nowe życie w sprzęt w każdej sytuacji. W efekcie jest to zakup, który szybko się zwraca zarówno w krótko, jak i długoterminowym rozrachunku.

 

 


Artykuł partnera

WhitePress Prawa