Sprzęt
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

pochlaniacz mgly olejowej
Tak zwana mgła olejowa, która najczęściej powstaje podczas obróbki elementów metalowych, jest groźna dla zdrowia, dlatego pracownicy warsztatów i hal produkcyjnych muszą się przed nią chronić. Umożliwia to dobrej jakości, sprawdzony pochłaniacz mgły olejowej.

 

 

 

 

 

Dla wielu firm stanowi on jeden z najważniejszych elementów wyposażenia. Dzięki niemu możliwa staje się w pełni bezpieczna praca podczas obróbki metalu.

 

Jak powstaje mgła olejowa?

Choć sama nazwa brzmi nieco tajemniczo, w rzeczywistości jest to po prostu zawiesina, która składa się z drobinek wody, a także znajdującego się w nich oleju oraz innych zanieczyszczeń. Takie opary unoszą się w powietrzu przede wszystkim podczas:

  • frezowania,

  • wiercenia,

  • szlifowania,

  • toczenia.

Mowa więc o typowych czynnościach związanych z obróbką elementów metalowych. Warto podkreślić, że może ona stanowić poważne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia, dlatego tak ważne jest jej ciągłe usuwanie. Tym z kolei zajmuje się pochłaniacz mgły olejowej, określany również jako separator. Najważniejszymi elementami jego budowy są filtry. To one pochłaniają bowiem zarówno drobinki oleju, jak i pozostałe zanieczyszczenia, które mogą unosić się w powietrzu.

Co ważne, filtry zostają umieszczone w specjalnych komorach, dzięki którym są w stanie odprowadzić mgłę olejową do specjalnego zbiornika. Po jego napełnieniu, wystarczy skorzystać z zaworu spustowego. Oczywiście w taki sposób, aby nikt nie wdychał wydobywających się z niego oparów.

Pochłaniacz mgły olejowej występuje na rynku w wielu odmianach i konfiguracjach, dlatego konieczny jest właściwy dobór sprzętu. Pod uwagę trzeba wziąć między innymi rodzaj zamontowanych filtrów, sprawność działania, a także pojemność zbiornika.

Zakup lub wynajem separatora wydaje się niezbędny dla wszystkich zakładów metalurgicznych. Z ich pomocą kierownictwo jest bowiem w stanie odpowiednio zadbać o zdrowie pracowników. Pochłaniacze w sposób znaczący redukują bowiem negatywny wpływ mgły olejowej.

 

Lista obecności – co powinna zawierać

Na czym polega ochrona przeciwpożarowa?

WhitePress Prawa