Sprzęt
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Kombajny kosmetyczne odnajdują swoje miejsca w kolejnych gabinetach kosmetycznych, gdzie chętnie wykorzystuje się je do rozmaitych zabiegów. Ich wielofunkcyjność oraz stosunkowa łatwość obsługi uczyniły je szczególnie popularnymi w świecie kosmetologii. Na rozpowszechnienie się tej technologii wpłynęły także inne czynniki, wśród których wymienić można m.in. zapotrzebowanie na bardziej kompaktowe urządzenia czy chęć oszczędzenia na zakupie osobnego sprzętu dla każdej procedury zabiegowej. Co jeszcze warto wiedzieć o kombajnach kosmetycznych i kiedy okazują się one szczególnie przydatne? Podpowiadamy.

kombajn kosmetyczny

Czym jest kombajn kosmetyczny?

Mianem kombajnu kosmetycznego określa się urządzenie kosmetyczne, które łączy w sobie funkcje kilku sprzętów. Oznacza to, że przy użyciu jednego takiego urządzenia jesteśmy w stanie wykonywać kilka, a czasem i kilkanaście różnych zabiegów. Sprzęt ten dysponuje osobnymi trybami pracy dla każdej procedury, choć wcale nie musi posiadać oddzielnych głowic, dedykowanych każdemu zabiegowi, którego przeprowadzenie jest możliwe dzięki dostępnej w aparacie funkcji. Realizowanie zabiegów kosmetycznych z pomocą kombajnu jest proste i wygodne — wystarczy tylko wybrać odpowiednią głowicę zabiegową, dobrać parametry pracy i przystąpić do wykonywania procedury.

https://cosmed24.pl

 

Kombajny kosmetyczne — gdzie okazują się przydatne?

Z zalet kombajnów kosmetycznych korzystają zarówno duże, jak i niewielkie salony. W tych drugich wielofunkcyjność urządzeń ma szczególnie istotne znaczenie, z wielu powodów. Wśród nich wymienić można m.in. potrzebę oszczędzania dostępnego miejsca — w salonach o małym metrażu obecność zbyt wielu sprzętów może szybko dać się we znaki, utrudniając personelowi i klientom poruszanie się w przestrzeni obiektu. Kombajny kosmetyczne z powodzeniem zastępują kilka bądź kilkanaście urządzeń, redukując miejsce potrzebne do ich składowania do minimum.

Korzyści wprowadzania tych sprzętów do salonu kosmetycznego dotyczą również kwestii finansowych. Kombajny kosmetyczne często są droższe niż pojedyncze urządzenie zabiegowe, jednak koszt ich zakupu jest znacznie niższy od sumy kwot, które należałoby przeznaczyć na zakup oddzielnego sprzętu dla każdego zabiegu. Jest to więc świetne rozwiązanie dla salonów dysponujących niewielkim budżetem lub pragnących stosunkowo niskim kosztem istotnie wzbogacić swoją ofertę. Umiejętnie wprowadzony do gabinetu kombajn kosmetyczny pozwala także na poprawę ergonomii pracy. Z nim personel nie musi już chować i wyciągać sprzętu dla każdego z przeprowadzanych zabiegów. Wystarczy, że umieści kombajn w pobliżu fotela dla klienta, a w razie potrzeby wymieni głowice lub przestawi tryb pracy urządzenia.

 

Gdzie szukać kombajnów kosmetycznych?

Zapotrzebowanie na tego rodzaju urządzenia rośnie, w związku z czym można obecnie odnaleźć je w ofertach wielu uznanych producentów. W Polsce kombajny kosmetyczne dostarcza na przykład Cosmed24. Należy pamiętać, by przed zakupem zapoznać się z rodzajem dostępnych w danym modelu funkcjonalności i parametrów pracy, upewniając się, czy wpisują się one w potrzeby salonu kosmetycznego.

WhitePress Prawa